ZRELÍ NA PSYCHIATRIU

Pri písaní mojich úvodníkov ma takmer vždy inšpirujú knihy slovenských i svetových vzdelancov. Na napísanie toho dnešného ma však motivoval „slovenský“ eurokomisár Maroš Šefčovič.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.06.2016

Žiaľ, nepodnietil ma svojou vzdelanosťou, ale svojou nerozumnosťou. Z úst eurokomisára sme sa dozvedeli, ako mu prekáža, že „mladí cítia skôr národne ako európsky. Je to naozaj otázka, ako vysvetliť mladým ľuďom, že sú občanmi nielen SR, ale aj EÚ“, uzavrel nominant SMER-u.

Vážený pán Šefčovič, mne prekáža fakt, že si neviete uvedomiť, že v prvom rade ste Slovák a že miesto, na ktorom dnes sedíte, máte vďaka Slovákom. Narodili ste sa pred 49 rokmi v Bratislave, ktorá je, našťastie, stále hlavným mestom Slovenskej republiky. Neprišli ste na svet v Európskej únii, pretože do tej SR vstúpila 1. mája 2004. Ak sa EÚ rozpadne, tak občan čoho budete? Zrejme sú vám cudzie pojmy národ, tradície a národná hrdosť. Vari nepovažujete tieto slová za nacionalistické či radikálne? Ak áno, nečudovala by som sa, pretože na Slovensku každého, kto prejaví slovenské, národné a kresťanské cítenie, ideológovia slúžiaci dnešným mocným ihneď označia za extrémistu či dokonca fašistu. Pokladám za absolútne regulárne otázky – čo znamená, ak na každom vagóne metra v New Yorku vidíme americkú zástavu, ak pred rodinnými domami na stožiaroch plápolá americká vlajka, ak spievajú Američania hymnu a držia pravú ruku na ľavej strane – je to fašizmus alebo vlastenectvo?

Riešením na zlepšenie stavu, aby sme cítili viac európsky, sú podľa eurokomisára Šefčoviča zmeny v školských osnovách. Podľa neho by sa popri histórii Slovenska úplne prirodzene učila aj spoločná história Európy. S pánom Šefčovičom sa dá plne súhlasiť, ale len v jeho prvej časti zamyslenia. Áno, zmeny v školských osnovách sú potrebné, a to najmä doplnením pravdivej histórie Slovenska. Treba skoncovať so zamlčiavaním pravdy, podať študentom objektívne informácie o prvej Slovenskej republike, prezidentovi Jozefovi Tisovi, nezabúdať na tragédiu, ktorú zažil židovský národ. Treba hovoriť o zverstvách druhej svetovej vojny, SNP a dať zbohom prekrúcaniu dejín a povedať, kto skutočne oslobodil Slovensko a Európu od fašizmu. Na to, aby sme spokojne existovali, položilo život vyše 26 miliónov Rusov.

Slovenskému eurokomisárovi zrejme radí prezident Európskej komisie Jean–Claude Juncker, ktorý slovenskému premiérovi odkázal, že príliš počúva svojich voličov. Lepšie by vraj bolo, keby sa správal ako Európan na plný úväzok. Hádam J. C. Juncker pri posielaní drsného odkazu Robertovi Ficovi nebol opäť v alkoholickom opojení, tak ako keď na samite EÚ v Rige vítal európskych lídrov, Viktora Orbána pozdravil „Ahoj diktátor“ a uštedril mu jedno zaucho. Nemali by sme zabudnúť, že ide o toho istého Junckera, ktorého europarlament takmer dva roky vyšetroval v súvislosti s obrovským daňovým škandálom Lux Leaks. Juncker stál na čele budovania daňového raja v Luxembursku, ktoré má ešte nižšie dane ako ktorýkoľvek iný daňový raj na svete. Symbolicky tu zdaňovali viac ako tristo svetových korporácií typu Gazprom, Microsoft či Google. Vyšetrovanie sa skončilo s nulovým výsledkom a poddané štáty EÚ sa len prizerajú. Veď Juncker je nominant Európskej ľudovej strany, s ktorou úzko spolupracujú Merkelovej európski socialisti. Keďže Junckera nemá kto naučiť slušným móresom, tak umravňuje on ostatných. Páni Šefčovič a Juncker majú spoločnú črtu – nevyhovujú im pronárodní, potrebujú slušných a poslušných. Postupne si zrejme prídu na svoje, pretože po posledných voľbách ich majú v slovenskej vláde dosť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.