ZVEREJNENÉ KANDIDÁTKY DO NR SR

Najmenej, 13 kandidátov, má strana Práca slovenského národa (PSN) 

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 10.12.2019

BRATISLAVA 10. decembra (SITA/TASR/EXTRA PLUS) – Ministerstvo vnútra SR zverejnilo všetky kandidačné listiny pre voľby do NR SR. Kandidátky podalo spolu 25 politických strán, hnutí a koalícií. Z podaných kandidátok je na väčšine maximálny možný počet 150 mien. Sú však aj politické subjekty, ktoré sa o hlasy voličov uchádzajú s menším počtom kandidátov. Najmenej, 13 kandidátov, má strana Práca slovenského národa (PSN).

V tejto súvislosti predseda strany Roman Stopka povedal, že strana sa pri rozhodnutí kandidovať nesústredila na kvantitu kandidátov, ale na kvalitu programu a dlhodobú víziu pre občanov Slovenskej republiky so zreteľom na prvodradý cieľ, ktorým je trvalý prospech občanov, zvrchovanosť, suverenita, nezávislosť, územná celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. PSN podľa Romana Stopku prináša vývojovú alternatívu tým občanom, ktorí majú a chcú mať otvorené oči a neváhajú zastaviť útok na štátnu existenciu.

Kandidátky sa v úplnom znení dajú nájsť na adrese: http://www.minv.sk/?nr20_kandidati

Politické subjekty museli odovzdať kandidačné listiny do 1. decembra 2019 do polnoci. S kandidátkou odovzdali aj volebnú kauciu 17.000 eur. Vráti sa tým stranám, ktoré dostanú vo voľbách aspoň dve percentá hlasov.

Počet kandidátok a ich podoba sa môže ešte meniť. Zákon umožňuje stiahnuť kandidátku, vzdať sa kandidatúry, alebo odvolať kandidáta až do 48 hodín pred začiatkom volieb, teda do 27. februára 2020 do 7:00. Podané kandidačné listiny sa však už nemôžu dopĺňať o ďalších kandidátov a ani sa nedá meniť ich poradie.

Voľby do Národnej rady SR sa uskutočnia v sobotu 29. februára od 07:00 do 22:00. Ak si to vyžadujú miestne podmienky, môžu sa volebné miestnosti otvoriť skôr, najskôr však o dve hodiny skôr, o 05:00. O voľbách obce informujú na úradných tabuliach alebo na svojich webstránkach, ak ich majú.

Hlasovať vo februárových parlamentných voľbách pritom môžu všetci občania Slovenska, čo majú v deň volieb minimálne 18 rokov. Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.