Roman Michelko

Narodil sa 29. apríla 1971 v Košiciach. Absolvoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v odboroch filozofia-história (v roku 1995) a v roku 1996). Od roku 1992 je jedným z redaktorov časopisu Proglas. Bol jedným zo zakladateľov vydavateľstva Chronos v roku 1994. Pracoval na Katedre histórie Trnavskej univerzity, neskôr v Národnom literárnom centre v sekcii zahraničných štúdií, a v zahraničnom vysielaní Slovenského rozhlasu. V rokoch 1997 až 1999 pôsobil na Katedre politológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Podieľal sa na zakladaní časopisu Kultúra, v rokoch 1999 až 2001 riadil spravodajstvo rádia Hviezda FM v Nitre. V rokoch 2001 až 2002 pôsobil v Národnej rade Slovenskej republiky ako asistent poslanca Augustína Mariána Húsku, po roku 2006 ako asistent poslanca za Smer Jána Podmanického. Od roku 2003 je riaditeľom Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov. Publikoval viac ako 400 článkov, štúdií a esejí z oblasti politológie, sociológie, filozofie, histórie a iných spoločenských vied. V roku 2006 získal prémiu ceny Ivana Kraska (cena za najlepší literárny debut autorov do 35 rokov) za zbierku filozoficko-politologických esejí Revoltujúci Sizyfos.

NÁDEJE V MATOVIČA

Dátum 17.04.2015

Lipšicova Nova je akurát tak dobrý vtip a jeho šanca dostať sa samostatne do parlamentu sa rovná nule. Rovnako to platí aj pre zvyšky zdecimovaného fanklubu Sulíka, teda SaS. Nádeje vkladajú do Matoviča, ktorého OĽaNO má účasť v parlamente viac-menej istú a pre ktorého by takáto mezaliancia mohla byť zaujímavá. Po tom, ako jedným perfídnym rozhovorom zlikvidoval rodiaceho sa lídra pravice Procházku, by totiž rád zaujal jeho miesto a k tomu potrebuje čo najviac hlasov zo strán antificovského tábora.

GRÉCKE POSOLSTVO

Dátum 17.04.2015

Sotva boli v poslednom čase v Európe voľby, ktoré by vyvolali viac záujmu. Je to pochopiteľné, v Grécku, ale aj vo viacerých iných krajinách sa čoraz viac ukazuje priepasť medzi politikou a záujmami občanov. Voľby v Grécku poslali jasné posolstvo. Ľudia už nemienia znášať brutálne antisociálne opatrenia s cieľom uchrániť zisky veriteľov. Zároveň je to možno predzvesť toho, že tupé bezuzdné šetrenie na úkor ľudí ako trvalo udržateľná politika sa už končí. Ľudia nemienia ďalej trpieť za pochybenia bankárov či politikov.

MATOVIČ – LÍDER OPOZÍCIE?

Dátum 09.02.2015

Panoptikum skrachovaných politikov - Lipšic, Sulík, Hlina a ich parlamentní adlátusi - speje k nezvratnému koncu. Zjavne to pochopili, a preto spriadajú bizarné scenáre, ako naďalej prežiť v politike.

VZBURA POD AKROPOLOU

Dátum 07.02.2015

Sotva boli v poslednom čase v Európe voľby, ktoré by vyvolali viac záujmu. Je to pochopiteľné, v Grécku, ale aj vo viacerých iných krajinách sa čoraz viac ukazuje priepasť medzi politikou a záujmami občanov.

SUPERVOLEBNÝ ROK

Dátum 07.01.2015

Troje voľby počas minulého roka nepriniesli nijaké veľké prekvapenia. V komunálnych voľbách sa čakalo víťazstvo nezávislých kandidátov, akurát málokto rátal s takou rekordne nízkou účasťou v eurovoľbách, ktoré opätovne poukázali na pretrvávajúci nezáujem slovenských občanov o dianie v Bruseli a Štrasburgu.