30 ROKOV ŠTÁTNOSTI

HEGER AJ FIALA OCENILI POKOJNÉ ROZDELENIE ČESKO-SLOVENSKA PRED 30 ROKMI

Dátum 08.01.2023

Český premiér Petr Fiala spätne hodnotí rozdelenie spoločného štátu Čechov a Slovákov pozitívne. Podľa neho by vzťahy medzi Českom a Slovenskom neboli také dobré, ak by obe krajiny zotrvali v spoločnom štáte.

ČAPUTOVÁ: SR JE SPOLOČNÝM DIELOM A VÝSLEDKOM TOHO, ČO SME AKO OBČANIA SCHOPNÍ A OCHOTNÍ UROBIŤ SAMI PRE SEBA

Dátum 02.01.2023

Slovenská republika je spoločným dielom, je výsledkom toho, čo sme ako občania schopní a ochotní urobiť sami pre seba. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Slovensko podľa nej nie je abstraktnou entitou, ktorá visí nad hlavami svojho obyvateľstva.

PITHART: SLOVÁCI ROZDELENÍM ČESKO-SLOVENSKA STRATILI SVOJ NAJVÄČŠÍ MINDRÁK

Dátum 02.01.2023

Petr Pithart, bývalý český premiér: Ja viem, že si to Slováci asi neuvedomujú. Vedia oveľa podrobnejšie, aká hrôza bola slovenská justícia, prokurátori, polícia. To tak u nás nebolo. Máte škandály, ktoré hnijú už 15 rokov. Áno, to všetko je strašné. Ale v rozhodujúcich chvíľach, prinajmenšom v štyroch – Mečiar, Fico, Kiska, Čaputová – ste jednoducho obstáli lepšie než my.

PRIESKUM: IBA 42 PERCENT OBČANOV VIE, KEDY VZNIKLA SÚČASNÁ SAMOSTATNÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Dátum 02.01.2023

Iba 42 percent občanov Slovenska vie, kedy vznikla súčasná samostatná Slovenská republika. Vyplýva to prieskumu verejnej mienky, ktorý vykonala agentúra AKO pre TV JOJ. Nesprávny údaj uviedlo 20,1 percenta opýtaných. Zvyšných 37,9 percent opýtaných na otázku nevedelo odpovedať.

VEĽKÝ VODCA MALÉHO NÁRODA

Dátum 01.01.2023

Predstavte si, že organizujete narodeniny, na ktoré nepozvete žijúceho oslávenca. Nebyť guráže Vladimíra Mečiara, sotva by predstavy Jána Čarnogurského o samostatnej hviezdičke a samostatnej stoličke v Bruseli nabrali reálne kontúry. Nie slová, ale skutky sú výrazom úspechu. 

FICO: ČLENSTVO V EÚ SI TREBA STRÁŽIŤ A BOJOVAŤ ZAŇ

Dátum 01.01.2023

Robert Fico, predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR : Treba bojovať aj za suverénne postavenie krajiny a to je práve to právo veta, ktoré chcú zobrať štátom, čo ja osobne považujem za začiatok konca EÚ. 

KOLLÁR: NÁŠ ŠTÁT JE PLNÝ SILY, ELÁNU A ENERGIE

Dátum 01.01.2023

Boris Kollár, predseda NR SR a predseda hnutia Sme rodina: Myslím si, že Slovensko preukázalo, že je životaschopné a želám mu ďalšie desiatky a stovky rokov, aby napredovalo, aby sme sa rozvíjali a aby ľudia boli hrdí a radi, že sú Slováci.

DANKO: NAJBLIŽŠIE PARLAMENTNÉ VOĽBY BUDÚ O ZÁCHRANE SLOVENSKA

Dátum 01.01.2023

Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany, SNS: Slovensko je v absolútnom područí Bruselu. Plníme pokyny, strácame svoju obranyschopnosť. Prítomnosť cudzích vojsk na území SR hovorí za všetko. Najbližšie parlamentné voľby budú o záchrane Slovenska. 

BELOUSOVOVÁ: BOJ ZA VZNIK SLOVENSKEJ REPUBLIKY STÁL ZA TO!

Dátum 01.01.2023

Anna Belousovová, predsedníčka strany NAS, viceprimátorka Čadce: Naša slovenská cesta k vlastnému štátu nebola jednoduchá a nie je jednoduchý ani život štátu. To sme ani nečakali. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Ale tiež sme vedeli, že to stojí za to.

STOPKA: SLOVENSKO SA STALO POSLUŠNOU BÁBKOU V RUKÁCH NADNÁRODNÉHO KAPITÁLU

Dátum 01.01.2023

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa, PSN: Submisívne postoje voči zahraničným diktátom a v ostatnom čase až roztrasenosť našich štátnych predstaviteľov nás doviedli do stavu spochybňovania možností ďalšej existencie SR ako zvrchovaného štátu.

Stránky