ARMÁDA

CEZ SLOVENSKO SA PREŽENIE VLNA ZAHRANIČNÝCH VOJAKOV

Dátum 05.03.2021

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 8. do 14. marca 2021 sa na územi Slovenska uskutoční sedemnásť vojenských presunov. Konkrétne pôjde o presun amerických, nemeckých, poľských a švédskych vojakov. 

NAĎ SI UCTIL PAMIATKU SLOVENSKÝCH GENERÁLOV

Dátum 04.03.2021

Predstavitelia Ministerstva obrany SR si uctili pamiatku slovenských generálov, ktorí padli počas druhej svetovej vojny. 

NAĎ PREHLBUJE SPOLUPRÁCU SO SPOJENÝMI ARABSKÝMI EMIRÁTMI

Dátum 23.02.2021

Pri tejto príležitosti došlo k podpisu dohody medzi SR a SAE o ochrane a výmene utajovaných skutočností. „Ide o nevyhnutný krok, ktorý umožní posunúť našu kooperáciu na ďalšiu úroveň,“ vysvetlil Naď.

ZÁUJEM SLOVÁKOV O VSTUP DO ARMÁDY VÝRAZNE STÚPOL

Dátum 21.02.2021

Od roku 2018 narástol vstup mladých Slovákov do Ozbrojených síl SR takmer dvojnásobne. Celkovo máme na Slovensku približne 13-tisíc vojakov, čo je v súčasnej dobe maximálna naplnenosť. 

AMERICKÍ VOJACI SA BUDÚ PRESÚVAŤ CEZ SLOVENSKO

Dátum 19.02.2021

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 22. do 28. februára 2021 je cez územie SR plánovaných deväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl, pričom konkrétne pôjde o presun amerických vojakov.

NAĎ: SLOVENSKO BUDE NAKUPOVAŤ LETECKÚ MUNÍCIU CEZ NATO

Dátum 19.02.2021

Minister obrany Jaroslav Naď predpokladá, že v budúcnosti by Slovensko prostredníctvom tohto projektu mohlo obstarávať napríklad muníciu pre viacúčelové taktické stíhacie lietadlá F-16.

NAĎ: ĎAKUJEM AMERIČANOM ZA MILIÓN DOLÁROV

Dátum 12.02.2021

Slovensko dostane od USA milión dolárov na zničenie delostreleckej kazetovej munície M 26. Vďaka tejto finančnej pomoci nám Američania vraj ušetria peniaze z našich daní. Informoval o tom minister obrany Naď na svojom Facebooku. 

NAĎ MÁ STRACH Z VOJENSKY PRIPRAVENÉHO OBČANA

Dátum 11.02.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Podpredseda PSN generál Emil Vestenický: NATO po roku 2000 narušilo rovnováhu síl vo svete a bezohľadným presadzovaním záujmov USA sa stalo hrozbou celosvetovému mieru. USA systematicky a dlhodobo narúšajú zásady riešenia problémov medzinárodnej bezpečnosti. Zmluvy uzatvárajú zištne a len na to, aby eliminovali prevahu protivníka v danej oblasti.

NAĎ VERBUJE MLADÝCH SLOVÁKOV DO ARMÁDY

Dátum 11.02.2021

Medzi výhody, ktoré študentom Akadémia ozbrojených síl gen. M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši ponúka je napríklad služobný plat či zákon o sociálnom zabezpečení vojakov a výhody, ktoré z neho vyplývajú. 

CEZ SLOVENSKO SA BUDE PRESÚVAŤ AMERICKÁ A POĽSKÁ ARMÁDA

Dátum 05.02.2021

Ministerstvo obrany upozorňuje Slovákov, že od pondelka 8. februára do nedele 14. februára je cez územie SR plánovaných deväť cestných presunov zahraničných ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických a poľských vojakov. 

Stránky