ARMÁDA

NAĎ: POVINNÉ OČKOVANIE VOJAKOV JE LEN OTÁZKOU ČASU

Dátum 28.11.2021

Minister obrany už v septembri tohto roka uviedol, že ak sa vojaci nebudú chcieť očkovať, vyrieši to s nimi veľmi rýchlo. Ministerstvo obrany SR tvrdí, že eviduje v Ozbrojených silách SR zvýšený záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Aktuálne je zaočkovaných približne 60 percent príslušníkov OS SR.

NAĎ CHCE SLOVÁKOV PRIPRAVOVAŤ NA OBRANU ŠTÁTU

Dátum 16.11.2021

Schválenú koncepciu prípravy obyvateľstva na obranu štátu zdôvodňuje ministerstvo obrany naliehavosťou systémového riešenia a aj vývojom bezpečnostného prostredia. Spolupráca štátu s obyvateľmi môže byť potenciálom pre zvyšovanie účinnosti a efektívnosti ochrany záujmov a obyvateľov pred súčasnými bezpečnostnými hrozbami.

NAĎ: SLOVÁCI SA HLÁSIA K STRATEGICKÉMU KOMPASU EÚ

Dátum 16.11.2021

Minister obrany SR Jaroslav Naď: Strategický kompas EÚ nás má navigovať v komplikovaných časoch aj z pohľadu obrany a bezpečnosti, a to prostredníctvom spoločných nástrojov a postupu. Jeho efektivita však závisí na jednote EÚ a vôli jednotlivých členských štátov participovať na ňom.

NAĎ: SÚHLASÍME SO SPOMALENÍM RASTU OBRANNÝCH VÝDAVKOV

Dátum 15.11.2021

Rezort obrany tak reagoval na návrhy ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) týkajúce sa prídavkov na deti, ktoré chce pokryť aj znížením výdavkov na zbrojenie o 200 miliónov eur.

DODRŽÍ MINISTER NAĎ SĽUB, ŽE LETISKO SLIAČ BUDE OPÄŤ CIVILNÉ, ALEBO BUDE PATRIŤ AMERIČANOM A NATO?

Dátum 13.11.2021

Minister obrany Jaroslav Naď pripustil, že po skončení rekonštrukcie letiska nebude mať námietky proti obnoveniu civilnej prepravy na letisku Sliač. Je to blud, chiméra a sám tomu nemôže veriť, keď ministerstvo dopravy v ponukovom konaní odpredáva všetok majetok vrátane prístavného pohyblivého schodiska k lietadlám.

CEZ SLOVENSKO PREJDE ĎALŠÍCH 15 VOJENSKÝCH KONVOJOV NATO

Dátum 12.11.2021

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje obyvateľov, že v období od 15. do 21. novembra je cez územie Slovenska plánovaných 15 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

NAĎ OCENIL VOJAKOV ZA SLUŽBU VLASTI

Dátum 12.11.2021

Rezort obrany odovzdal v rámci 24. ročníka ankety Vojenský čin roka ocenenia v kategóriách Služba vlasti, Pomoc verejnosti, Priateľ armády a Záchrana života.

CHMELÁR SPÚŠŤA PETÍCIU: NECHCEME NA SLOVENSKOM ÚZEMÍ CUDZIE VOJSKÁ!

Dátum 05.11.2021

Eduard Chmelár, politológ: Lotri vo vláde nás kedykoľvek bez mihnutia oka predajú za misu šošovice. Aj preto je nesmierne dôležité, priatelia, aby ste podpísali petíciu Nech je Slovensko poslom mieru v srdci Európy, ktorá obsahuje aj zákaz rozmiestnenia cudzích vojsk na území SR, lebo keď s tým prídu a zapoja do toho celú propagandistickú mašinériu, bude už neskoro.

NAĎ: AMERIČANIA NÁM DALI PENIAZE NA NÁKUP VRTUĽNÍKOV

Dátum 05.11.2021

Vláda odobrila obstarávanie dvoch viacúčelových vrtuľníkov UH-60M Black Hawk. Slovensko ich kúpi s využitím 50 miliónov dolárov od USA.

LETISKO SLIAČ OHROZUJE NAĎOVO DILETANSTVO

Dátum 31.10.2021

Letisko Sliač po osemdesiatich piatich rokoch definitívne končí s civilnou leteckou prevádzkou a prepúšťa svojich zamestnancov. Dnes sa rekonštruje za takmer 68 miliónov eur (šepká sa, že časť bude financovaná z prostriedkov NATO). Deje sa tak z dôvodu nákupu 14 kusov zastaraných, značne hlučných jednomiestnych amerických stíhačiek F-16V. 

Stránky