ARMÁDA

NAĎ REAGUJE NA KALIŇÁKOVU KRITIKU: 'FEJKOVÝ' JE JEHO VÝKON V KRESLE MINISTRA OBRANY

Dátum 18.04.2024

Jaroslav Naď, exminister obrany: Čo je naozaj 'fejkové', je jeho výkon v kresle ministra obrany, kde sa nestará o nič iné, iba o priania Roberta Fica, aby si zabezpečili vlastnú beztrestnosť. Niet sa čomu čudovať, že ho potom vojaci a zamestnanci rezortu volajú uplakaným podpredsedom vlády a nie ministrom obrany.

KALIŇÁK KRITIZUJE NAĎOVE TENDRE: BOL TO FEJK, NIE VÝBER

Dátum 17.04.2024

„Žiadny tender nebol ani v prípade pásových vozidiel, ani osemkoliek. To bol jednoducho 'fejk', kde sa snažili napodobniť nejaký výber, ale v skutočnosti nebol,“ vyhlásil Kaliňák. Zmluva na pásové vozidlá so Švédskom podľa ministra nespĺňa kritériá Európskej únie.

SKLENÁR: BUĎME HRDÍ, ŽE SME SÚČASŤOU NATO

Dátum 29.03.2024

Martin Sklenár, bezpečnostný analytik a bývalý minister obrany: Buďme na to hrdí a nebojme sa povedať, že sme súčasťou organizácie, ktorá naozaj má zmysel najmä v súčasnosti, keď chceme byť ochránení proti tomu, aby sa vojna na Ukrajine nepreliala k nám.

SLOVENSKO PLÁNUJE V NAJBLIŽŠÍCH ROKOCH UDRŽAŤ OBRANNÉ VÝDAVKY NA ÚROVNI 2% HDP

Dátum 16.03.2024

V roku 2006 sa ministri obrany NATO zaviazali dosiahnuť cieľ vynakladať na obranu dve percentá rozpočtových výdavkov.

V OPERÁCIÁCH NATO SA VYSTRIEDALO UŽ VYŠE 4-TISÍC SLOVENSKÝCH VOJAKOV

Dátum 12.03.2024

Prvá zahraničná misia pod vedením NATO, do ktorej sa zapojili príslušníci Ozbrojených síl (OS) SR, bola v Bosne a Hercegovine. Najdlhšie pôsobili slovenskí vojaci v Afganistane. 

KALIŇÁK: ANI VŠETKY KLAMSTVÁ SVETA NEDOKÁŽU PREKRYŤ HORU ZLYHANÍ PREDOŠLEJ VLÁDY

Dátum 07.03.2024

Robert Kaliňák, minister obrany: Keď boli členovia dnešnej opozície vo vláde, tak pokazili všetko čoho sa chytili. Keď odovzdali naše systémy protivzdušnej obrany, svojou nezodpovednou servilnosťou doslova ohrozili obranyschopnosť republiky a bezpečnosť Slovákov.

FICO AVIZUJE, ŽE ZO SR SA STIAHNE TALIANSKY SYSTÉM PROTIVZDUŠNEJ OBRANY

Dátum 03.03.2024

Robert Fico, premiér: Najskôr predchádzajúca vláda darovala Ukrajine funkčný masívny ruský systém protivzdušnej obrany S-300. Potom sme tu mali chvíľku americké patrioty, aj tie odišli a teraz odídu aj Taliani.

SLOVENSKO SI OFICIÁLNE PREVZALO PRVÉ DVE STÍHAČKY F-16

Dátum 01.03.2024

Slovensko si v USA oficiálne prevzalo prvé dve stíhacie lietadlá F-16. Odovzdávací ceremoniál sa uskutočnil vo fabrike spoločnosti Lockheed Martin v americkom Greenville v Južnej Karolíne za účasti ministra obrany Roberta Kaliňáka.

LETISKO SLIAČ ZNOVA NA PROGRAME

Dátum 27.02.2024

Najnovšie vláda SR rokuje o dobudovaní ďalších špeciálnych stojísk pre veľké taktické dopravné lietadlá za 6,5 milióna eur, ktoré nikdy nebude vlastniť armáda SR, ale niekto iný. Bude to letecká základňa NATO alebo bude slúžiť aj našim občanom?

MÁME MÁLO VOJAKOV, KALIŇÁK CHCE POPULARIZOVAŤ PRÁCU V ARMÁDE

Dátum 25.02.2024

Rezort obrany SR: Potencionálni záujemcovia doposiaľ neboli takmer žiadnym spôsobom motivovaní vstúpiť do aktívnych záloh. Nové vedenie MO SR má ambíciu túto situáciu zásadne zmeniť.

Stránky