CIRKEV

HRIECH PROTI PRIRODZENOSTI

Dátum 27.02.2024

Vatikán rozhodnutím o požehnávaní homosexuálnych zväzkov akoby schádzal z cesty. Je úlohou biskupov poklonkovať sa centrálnym cirkevným, ale, ako sme videli počas „plandémie“, aj štátnym orgánom?

PÁPEŽ FRANTIŠEK: BYŤ ŠOKOVANÝ POŽEHNANÍM HOMOSEXUÁLNYCH DVOJÍC JE POKRYTECTVO!

Dátum 07.02.2024

Pápež František: Nikto nie je pobúrený, keď dám požehnanie podnikateľovi, ktorý možno vykorisťuje ľudí, a toto je veľmi vážny hriech, ale (niektorí ľudia) sú pohoršení, ak ho dám homosexuálovi... Toto je pokrytectvo!

PÁPEŽ FRANTIŠEK: TREBA ZÁKÁZAŤ ODPORNÚ PRAX NÁHRADNÉHO MATERSTVA

Dátum 08.01.2024

KomercionalizáciU tehotenstva Pápež František zaradil na zoznam javov ohrozujúcich ľudskú dôstojnosť. Podľa pápeža musí byť život nenarodeného dieťaťa chránený a nesmie byť násilne ukončený, ani premenený na predmet obchodovania.

PÁPEŽ FRANTIŠEK SI DOKÁŽE PREDSTAVIŤ ZRUŠENIE KŇAZSKÉHO CELIBÁTU

Dátum 11.03.2023

Pápež František si v zásade dokáže predstaviť zrušenie kňazského celibátu. Zároveň však pochybuje, že by prípadné zrušenie celibátu priviedlo viac mužov ku kňazstvu. Pápež poznamenal, že vo všetkých východných katolíckych cirkvách sú kňazi mimo mníšskych rádov väčšinou ženatí.

MORAWIECKI SA ZASTAL PÁPEŽA JÁNA PAVLA II.

Dátum 08.03.2023

Poľský premiér Mateusz Morawiecki sa v stredu na Twitteri postavil na obranu zosnulého pápeža Jána Pavla II. Reagoval na obvinenia zverejnené v médiách, že pápež ešte ako arcibiskup v Krakove kryl sexuálne zneužívanie detí katolíckymi kňazmi v Poľsku.

PÁPEŽ FRANTIŠEK: HOMOSEXUALITA NIE JE ZLOČIN

Dátum 25.01.2023

Pápež František kritizoval zákony kriminalizujúce homosexualitu ako nespravodlivé a povedal, že Boh miluje všetky svoje deti - také, aké sú. Vyzval tiež katolíckych biskupov, ktorí tieto zákony podporujú, aby privítali LGBTQ ľudí v cirkvi.

PÁPEŽ: REŠPEKTUJME A NEZAVRHUJME TÝCH, KTORÍ VERIA FALOŠNÝM SPRÁVAM O OČKOVANÍ

Dátum 29.01.2022

Pred tromi týždňami odsúdil 85-ročný František "nepodložené" ideologické dezinformácie o vakcínach, vyjadril svoju podporu vakcinačným kampaniam rôznych krajín a uviedol, že je morálnou povinnosťou ľudí starať sa o svoje zdravie, ako aj zdravie iných.

PÁPEŽ FRANTIŠEK SI ŽELÁ MIER NA UKRAJINE

Dátum 24.01.2022

Pápež František v nedeľu počas tradičnej modlitby Anjel Pána uviedol, že s "obavami sleduje rastúce napätie súvisiace s Ukrajinou". Veriacich preto vyzval, aby budúci týždeň venovali modlitbám za mier.

PÁPEŽ FRANTIŠEK: RODINY IBA S JEDNÝM DIEŤAŤOM SÚ TRAGÉDIOU

Dátum 27.12.2021

Pápež František vyzdvihol význam rodiny v živote každého človeka. Vyjadril tiež znepokojenie nad klesajúcou pôrodnosťou v Európe, postihujúcou najmä Taliansko. Hovorí, že musíme prekonať túto demografickú zimu, ktorá smeruje proti našim rodinám, našej vlasti a aj proti našej budúcnosti.

PÁPEŽ FRANTIŠEK OSLAVUJE SVOJE 85. NARODENINY

Dátum 17.12.2021

František v tomto náročnom období pandémie koronavírusu zvládol júlovú operáciu hrubého čreva a má stále dosť síl, aby pokračoval vo svojich návštevách rôznych kútov sveta. Tento rok zavítal do Iraku, na Slovensko i do Maďarska, naposledy absolvoval cestu po Cypre a Grécku. 

Stránky