CIRKEV

PÁPEŽ FRANTIŠEK: HOMOSEXUALITA NIE JE ZLOČIN

Dátum 25.01.2023

Pápež František kritizoval zákony kriminalizujúce homosexualitu ako nespravodlivé a povedal, že Boh miluje všetky svoje deti - také, aké sú. Vyzval tiež katolíckych biskupov, ktorí tieto zákony podporujú, aby privítali LGBTQ ľudí v cirkvi.

PÁPEŽ: REŠPEKTUJME A NEZAVRHUJME TÝCH, KTORÍ VERIA FALOŠNÝM SPRÁVAM O OČKOVANÍ

Dátum 29.01.2022

Pred tromi týždňami odsúdil 85-ročný František "nepodložené" ideologické dezinformácie o vakcínach, vyjadril svoju podporu vakcinačným kampaniam rôznych krajín a uviedol, že je morálnou povinnosťou ľudí starať sa o svoje zdravie, ako aj zdravie iných.

PÁPEŽ FRANTIŠEK SI ŽELÁ MIER NA UKRAJINE

Dátum 24.01.2022

Pápež František v nedeľu počas tradičnej modlitby Anjel Pána uviedol, že s "obavami sleduje rastúce napätie súvisiace s Ukrajinou". Veriacich preto vyzval, aby budúci týždeň venovali modlitbám za mier.

PÁPEŽ FRANTIŠEK: RODINY IBA S JEDNÝM DIEŤAŤOM SÚ TRAGÉDIOU

Dátum 27.12.2021

Pápež František vyzdvihol význam rodiny v živote každého človeka. Vyjadril tiež znepokojenie nad klesajúcou pôrodnosťou v Európe, postihujúcou najmä Taliansko. Hovorí, že musíme prekonať túto demografickú zimu, ktorá smeruje proti našim rodinám, našej vlasti a aj proti našej budúcnosti.

PÁPEŽ FRANTIŠEK OSLAVUJE SVOJE 85. NARODENINY

Dátum 17.12.2021

František v tomto náročnom období pandémie koronavírusu zvládol júlovú operáciu hrubého čreva a má stále dosť síl, aby pokračoval vo svojich návštevách rôznych kútov sveta. Tento rok zavítal do Iraku, na Slovensko i do Maďarska, naposledy absolvoval cestu po Cypre a Grécku. 

BISKUPI ŽIADAJÚ HEGERA, ABY OBNOVIL BOHOSLUŽBY

Dátum 08.12.2021

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský žiada od premiéra Eduarda Hegera, aby boli verejné bohoslužby opäť sprístupnené, hoci aj s obmedzeniami.

PÁPEŽ FRANTIŠEK ŽIADA ZASTAVENIE VÝROBY ZBRANÍ

Dátum 03.11.2021

Pápež František opakovane žiadal odzbrojenie. Jadrové zbrane by podľa jeho vyjadrení mali byť zakázané, pretože ich držanie - aj z obranných dôvodov - je "zvrátené" a neobhájiteľné.

PÁPEŽ: HANBÍM SA ZA ZNEUŽÍVANIE DETÍ DUCHOVNÝMI

Dátum 06.10.2021

Odhaduje sa, že z počtu 330-tisíc pohlavne zneužitých detí francúzskymi predstaviteľmi katolíckej cirkvi bolo až 80 percent chlapcov. 

KATOLÍCKA CIRKEV SA OSPRAVEDLNILA ZA ZNEUŽÍVANIE DOMORODÝCH DETÍ V KANADE

Dátum 25.09.2021

Tento krok prišiel po tom, čo bolo v krajine počas leta objavených približne 1200 neoznačených hrobov domorodých detí, ktoré boli nútené študovať na cirkevných internátnych školách od konca 19. až do konca 20. storočia. Títo žiaci, ktorých zámerne odtrhli od rodiny, kultúry a jazyka, boli fyzicky a sexuálne zneužívaní riaditeľmi a učiteľmi.

PÁPEŽ FRANTIŠEK: NIEKTORÍ MI PRAJÚ, ABY SOM BOL MŔTVY

Dátum 22.09.2021

Pápež počas súkromného stretnutia so spolubratmi priznal, že vie o svojich stále hlasnejších konzervatívnych kritikoch, pričom uviedol, že ich "zlomyseľné poznámky" sú dielom diabla. 

Stránky