EKONOMIKA

DO EÚ SA DOVÁŽA STÁLE VIAC MEDU Z ČÍNY

Dátum 22.05.2024

A ako je na tom samotné Slovensko? Z krajín mimo únie sme doviezli 942 ton medu a náš export predstavoval dve tony. Slovenskí včelári dlhodobo upozorňujú na ochranu včelích populácií a ochranu čistoty včelích produktov. Podľa včelárov je dnešná doba, žiaľ, charakteristická pokusmi nahrádzať tento čistý prírodný produkt umelými náhradami často bez činnosti včiel. 

GAZPROM PODAL ŽALOBU NA ZÁPADOSLOVENSKÚ ENERGETIKU, OMV AJ ČEZ

Dátum 28.04.2024

Ruský Gazprom taktiež žaluje rakúsky OMV a českú energetickú skupinu ČEZ. Podľa analytika a bývalého slovenského ministra hospodárstva Karla Hirmana, Gazrpom si vymyslel fintu, ktorou chce obísť platné kontrakty s európskymi odberateľmi.

KOALÍCIA CHCE UPRAVIŤ PRÍSTUP VYSOKÝCH ŠKÔL K TEHOTNÝM ŠTUDENTKÁM

Dátum 28.04.2024

Vysoká škola by podľa poslancov strán Smer a Hlas mala prihliadať na potreby týchto študentov najmä pri tvorbe študijných plánov, povoľovaní prerušenia štúdia a určovaní najdlhšieho celkového obdobia prerušenia štúdia.

OPOZÍCIA ZÚRI: RATING SLOVENSKA JE A+ SO STABILNÝM VÝHĽADOM

Dátum 27.04.2024

Podľa agentúry stabilný výhľad odzrkadľuje očakávanie, že deficity Slovenska sa začnú od budúceho roka znižovať, hospodárstvo zostane odolné a že Slovensko si zachová obozretnú fiškálnu politiku.

DO BRATISLAVY SA VRACAJÚ DRUŽSTEVNÉ BYTY

Dátum 27.04.2024

Developer YIT Slovakia tým reaguje na horšiu dostupnosť hypotekárnych úverov na Slovensku. Prvé družstevné byty pribudnú v Ružinove, v rámci rezidenčného projektu NUPPU.

RÁŽ: ŠTÚDIA REALIZOVATEĽNOSTI DIAĽNICE NA UKRAJINU JE DOKONČENÁ

Dátum 11.04.2024

V kontexte obnovy Ukrajiny a zabezpečenia východných hraníc Slovenska minister zdôraznil, že nie je miesto na diskusiu o redukcii plánovanej diaľnice na menší rozsah.

ZAMESTNÁVATELIA MÔŽU ZÍSKAŤ PRÍSPEVOK ZA VYTVORENIA PRACOVNÉHO MIESTA PRE NOVÝCH NEZAMESTNANÝCH

Dátum 10.04.2024

Cieľom tohto projektu je podporiť vytváranie pracovných miest pre nezamestnaných. Je určený pre všetkých uchádzačov o zamestnanie, ktorí sú evidovaní na úradoch práce minimálne dva mesiace a ešte nemali pracovný pomer trvajúci viac ako šesť po sebe nasledujúcich mesiacov.

VLÁDA CHCE ZDANIŤ E-CIGARETY A SLADENÉ NÁPOJE

Dátum 09.04.2024

Premiér SR Robert Fico: Nemôžeme zdražovať, zvyšovať DPH ani škrtať sociálne výdavky, ktoré považujeme za životne dôležité.

KLUB 500 ZÁSADNE NESÚHLASÍ SO ZVYŠOVANÍM MINIMÁLNEJ MZDY!

Dátum 23.03.2024

Klub 500 si vládnutie novej vlády takto nepredstavoval. Mali sme dosť „vládnutia“ vlád Igora Matoviča, Eduarda Hegera aj Ľudovíta Ódora a očakávali sme, že nová vláda a nová koalícia sa bude správať k zamestnávateľom oveľa férovejšie.

POSTAVENIE ODBOROV NA SLOVENSKU BUDE ZNOVU SILNEJŠIE

Dátum 13.03.2024

Minister práce Erik Tomáš sa v stredu vyjadril, že dal pokyn Inšpektorátu práce, aby preveril konanie spoločnosti Dell, ktorá prepustila viacerých členov svojej odborovej organizácie Technologies Unions Slovakia.

Stránky