EKONOMIKA/POLITIKA

KLUB 500: NEFUNGUJÚCA EKONOMIKA A NEVZDELANÝ NÁROD JE CESTOU DO PEKLA

Dátum 08.01.2021

SOPK a Klub 500 by uvítali konštruktívny dialóg s vládou a apelujú na zvolanie širokého stretnutia. Netreba robiť paniku, treba intenzívne komunikovať a hľadať riešenia, ktorých cieľom je vytvoriť podmienky na to, aby zamestnanci boli v práci a deti v školách.

PROFESOR HUSÁR: SLOVENSKÁ EKONOMIKA SA TOTÁLNE RÚCA

Dátum 30.12.2020

Jaroslav Husár: Dostal e-mail, v ktorom bol vtip: „Hlavný hygienik zakázal Matovičovi podať demisiu. Obáva sa obrovských osláv a následného nekontrolovateľného šírenia vírusu“. Neviem, ako to bude s demisiou, ale rúca sa ekonomika. Prečo?

ŽIGA ŽIADA MATOVIČA OTVORIŤ REŠTAURÁCIE, LIBERÁL VISKUPIČ S NÍM SÚHLASÍ

Dátum 15.11.2020

Viskupič: Ľudia život s novým koronavírusom zvládajú relatívne dobre a podľa neho by sa s ním mal naučiť žiť aj štát. Žiga dodal, že ľudia momentálne siahajú po rezervách, ktoré však nie sú bezodné. Ako prvé by sa mali otvoriť školy.

POSLANCI ODOBRILI ZNÍŽENIE CESTNEJ DANE TISÍCOM AUTODOPRAVCOV

Dátum 05.11.2020

Zníženie sadzieb cestnej dane má pomôcť 10,3-tisíca autodopravcom podnikajúcim v kamiónovej a autobusovej doprave. "Zvýšenie úľavy na základe veku pre vozidlá kategórie M2, M3, N3 a O4 si môžu uplatniť na 80-tisíc vozidiel," tvrdí rezort financií.

MATOVIČOVO TESTOVANIE STÁLO 100 MILIÓNOV EUR

Dátum 02.11.2020

Na tento výmysel sme minuli viac ako 100 miliónov eur, prikryli 50 miliónový Matovičov biznis, vyprázdnili štátne hmotné rezervy, ale hlavne sme minuli ľudské sily našich zdravotníkov, ktoré môžu chýbať v nasledujúcich dňoch a týždňoch v boji s pandémiou," skonštatoval Kaliňák.

ODBORÁRI PROTESTUJÚ PROTI ODOPIERANIU PRÁVA NA PRÁCU

Dátum 30.10.2020

Odborári sú toho názoru, že ide o obmedzenie slobody pohybu a pobytu, keď zamestnanec nemôže ísť do práce, lebo nedisponuje negatívnym testom. Testovanie je založené na dobrovoľnej báze občana, preto ho nemožno obmedzovať. 

MATOVIČOVA VLÁDA BY MALA OKAMŽITE ODSTÚPIŤ

Dátum 28.10.2020

Počas krízy Slovensko zlyháva v pomoci, slovenská vláda dáva ľuďom a firmám na finančnej podpore v kríze menej, ako prakticky hociktorá iná vláda vo vyspelom svete! Krízu máme pritom jednu z najhorších. 

MATOVIČOVO A NAĎOVO TESTOVANIE SPÔSOBILO OBROVSKÝ PROBLÉM

Dátum 25.10.2020

Spoločnosť OFZ má v súvislosti s pilotným testovaním značný výpadok zamestnancov. V noci zo soboty na nedeľu nenastúpilo do práce 60 percent pracovníkov. Hromadný výpadok pracovnej sily pre OFZ znamená reálnu hrozbu, že budú musieť odstaviť jednu z pecí. To by ich stálo od 250.000 do 500.000 eur. 

ZAMESTNÁVATELIA V PRIEMYSLE PREFERUJÚ TESTOVANIE PRIAMO VO FIRMÁCH

Dátum 24.10.2020

Niektorí zamestnávatelia sú ochotní za týmto účelom pozastaviť výrobu na jeden deň.

LIPŠIC ZASTUPUJE FIĽA Z SCP RUŽOMBEROK

Dátum 17.10.2020

Žaloby v kauze SCP Ružomberok vykazujú znaky špekulatívnosti, Lipšic za tým vidí „biele goliere“.

Stránky