EKONOMIKA/POLITIKA

INFLÁCIA NAĎALEJ KLESÁ, ZLACNELI VAJCIA, MLIEKO, ČI SYRY

Dátum 14.05.2024

Takmer po troch rokoch boli potraviny rovnako drahé ako pred rokom. Platilo to však stále len v priemere, pretože tri zlacňujúce štruktúry vykompenzovali mierne rasty cien šiestich ostatných zložiek potravín. Medziročne o 1 až 6 % lacnejšie sa predávalo mlieko, syry, vajcia, zelenina ako aj oleje a tuky. Naopak, mierne viac ako pred rokom, do 4 %, spotrebitelia platili za chlieb s obilninami, mäso, ovocie, ale tiež cukor a cukrovinky.

KALIŇÁK: SLOVENSKO MÁ VYSOKÚ ÚROVEŇ ŤAŽKÉHO A OBRANNÉHO PRIEMYSLU

Dátum 07.05.2024

Robert Kaliňák, minister obrany: Myslím si, že predovšetkým v oblasti muničnej, v ktorej máme dlhoročné tradície, v rámci všetkých stredných a veľkých kalibrov. To isté platí aj o ťažkej technike. V tom, v čom my sme dobrí, tzn. všetky typy húfnic. Na Slovensku sa produkujú buď sčasti, alebo úplne štyri typy húfnic. Ale, samozrejme, je to aj otázka pozemnej techniky.

SAKOVÁ: SLOVENSKO BY MOHLO DOVÁŽAŤ PLYN Z AZERBAJDŽANU

Dátum 07.05.2024

Energetika, dovoz nerastných surovín, obranný priemysel či informačno-komunikačné technológie. To sú hlavné oblasti, v ktorých môžu spolupracovať slovenské a azerbajdžanské firmy. Uviedla to pri príležitosti otvorenia podnikateľského fóra v hlavnom meste Azerbajdžanu Baku ministerka hospodárstva Denisa Saková.

MIHÁL: VŽDY, KEĎ FICO MENIL DRUHÝ DÔCHODKOVÝ PILIER, DOPADLO TO KATASTROFÁLNE

Dátum 06.05.2024

Vždy keď začal premiér Robert Fico a jeho ministri meniť druhý dôchodkový pilier, dopadlo to katastrofálne. Vyhlásil to analytik a europoslanec Jozef Mihál na margo plánov vlády využiť peniaze z druhého dôchodkového piliera Slovákov.

S DOPRAVNOU INFRAŠTRUKTÚROU BY SLOVENSKU MOHLA POMÔCŤ ČÍNA

Dátum 20.04.2024

VIDEO: „Chceme dať čínskym partnerom na stôl niekoľko myšlienok, kde by PPP projekty mohli byť,“ povedal Robert Fico. Jedným z týchto zvažovaných projektov je obnova 500 mostov na hlavných cestných ťahoch a ďalšie rozšírenie existujúcej jednokoľajnej regionálnej železničnej trate medzi Bratislavou a Komárnom.

PS: TRINÁSTE DÔCHODKY NÁS POVEDÚ GRÉCKOU CESTOU K BANKROTU

Dátum 19.04.2024

Progresívne Slovensko nemohlo podporiť zákon o trinástych dôchodkoch, pretože minister práce Erik Tomáš ani minister financií Ladislav Kamenický nevysvetlili, odkiaľ chcú na ne vziať peniaze. „Spôsob, ktorý si zvolila táto vláda, povedie gréckou cestou k bankrotu,“ vyhlásila poslankyňa za PS Simona Petrík.

PARLAMENT ÚSTAVNOU VÄČŠINOU ODOBRIL ZMENY V 13. DÔCHODKU

Dátum 18.04.2024

VIDEO: Robert Fico, premiér: Opäť sa v parlamente ukázalo, kto je kto. My sme 13. dôchodky už raz schválili. Bolo to bezprostredne pred parlamentnými voľbami v roku 2020. Prvé, čo urobila nastupujúca vláda, tieto trináste dôchodky s veľkým krikom zrušila.

KLUB 500 PODPORUJE PRIJATIE NOVELY ZÁKONA O EIA

Dátum 27.03.2024

Klub 500: Skrátenie lehôt v rámci konania EIA urýchli celý povoľovací proces, zlepší investičné prostredie na Slovensku a priblíži nás k vyspelým krajinám, v ktorých aj napriek výrazne kratším lehotám v rámci povoľovania ani zďaleka nedochádza k rezignácii na environmentálne aspekty.

SULÍK VYZÝVA REZORT HOSPODÁRSTVA NA OBNOVU KÚPEĽOV SLIAČ

Dátum 05.03.2024

„Kúpele Sliač sú klenotom slovenského kúpeľníctva,“ vyhlásil Sulík s tým, že sú aktuálne aj jedny z mála patriacich štátu. Tvrdí, že už v minulosti sa za vlád Smeru-SSD diali „divné veci“ s financiami v MH Manažmente, pričom kúpele mohli byť dávno obnovené.

TARABA: ZACHOVANIE KONKURENCIESCHOPNOSTI KOŠICKÝCH OCELIARNÍ JE PRIORITOU

Dátum 19.02.2024

Minister životného prostredia Tomáš Taraba považuje avizovaný vstup japonského investora Nippon Steel Corporation za obrovskú príležitosť pre východné Slovensko a pre rozvoj košických oceliarní.

Stránky