Európska Únia

MIKULEC: MIGRANTA TREBA VRÁTIŤ DOMOV, NIE DO VEDĽAJŠIEHO ŠTÁTU EÚ

Dátum 27.01.2023

Roman Mikulec, minister vnútra: Podľa môjho názoru tretie krajiny, ktoré pri návratoch a readmisiách nespolupracujú, by to mali zo strany Európskej únie aj pocítiť. Nesmieme sa báť využívať všetky nástroje, inak si myslím, že pokrok v oblasti výkonov návratov bude i naďalej nedostatočný. 

SLOVENSKO ČELÍ ĎALŠEJ ŽALOBE; NEZAVIEDLO SMERNICU O OBNOVITEĽNEJ ENERGII

Dátum 26.01.2023

Európska komisia (EK) zažalovala vo štvrtok Slovensko a Bulharsko za to, že do svojich vnútroštátnych právnych predpisov nezaviedli smernicu EÚ o energii z obnoviteľných zdrojov. Slovensko zároveň musí správne zaviesť právne predpisy EÚ o radiačnej ochrane.

IRÁN VYHLÁSIL, ŽE SA ODPLATÍ ZA NOVÉ SANKCIE EURÓPSKEJ ÚNIE A BRITÁNIE

Dátum 24.01.2023

EÚ aj Británia zaviedli proti Iránu sankcie za jeho násilnú reakciu voči protestom. Irán v utorok varoval, že sa odplatí za nové sankcie Európskej únie a Británie.

KÁČER: DEBATY O DESIATOM BALÍKU SANKCIÍ VOČI RUSKU SÚ V PLNOM PRÚDE

Dátum 24.01.2023

Káčer spresnil, že Slovensko podporuje desiaty balík sankcií, pričom slovenská strana už prezentovala veci, ktoré by podľa nej mali byť zohľadnené v pripravovanom balíku.

KÁČER: EÚ OKREM VOJENSKEJ POMOCI MUSÍ UDRŽAŤ AJ EURÓPSKU VÍZIU UKRAJINY

Dátum 24.01.2023

Rastislav Káčer, minister zahraničných vec: Zhoda je na tom, že treba vytrvať dovtedy, kým Ukrajina nenastolí teritoriálnu integritu a suverenitu na svojom území. Toto zdôraznili viacerí partneri a to som povedal aj ja.

EÚ POSKYTNE UKRAJINE ĎALŠIU VOJENSKÚ POMOC ZA POL MILIARDY EUR

Dátum 23.01.2023

Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie sa v pondelok dohodli na poskytnutí ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine vo výške pol miliardy eur. Celková vojenská pomoc pre Ukrajinu zo strany eurobloku tak vzrastie na 3,6 miliardy eur.