JUSTÍCIA

VO VÄZBE SKONČIL ĎALŠÍ VYŠETROVATEĽ - MILAN SABOTA

Dátum 16.09.2021

Aj ďalší obvinený vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Milan Sabota bude väzobne stíhaný. Sudca Sabotu zobral do kolúznej väzby, teda z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov.

PETER SCHOLTZ BUDE VÄZOBNE STÍHANÝ

Dátum 16.09.2021

Dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby Peter Scholtz bude väzobne stíhaný. Obvinili ho zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. 

SUDCA VZAL DO VÄZBY VYŠETROVATEĽOV NAKA JÁNA ČURILLU A PAVLA ĎURKU

Dátum 15.09.2021

Vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu a Pavla Ďurku, obvinili aj v trestnej veci takzvaného ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Sudca bude rozhodovať aj o väzbe ďalších vyšetrovateľov NAKA. 

PROCES S TRNKOM ODROČILI NA DECEMBER

Dátum 14.09.2021

Obhajoba bývalého generálneho prokurátora nesúhlasila len s čítaním prepisov zvukových záznamov z policajných odposluchov. Poukázala na to, že vyhotovený prepis 100-percentne nekorešponduje so zvukovým záznamom.

NAJVYŠŠÍ SÚD: OSLOBODENIE KOČNERA A ZSUZSOVEJ V KAUZE KUCIAK JE PREDČASNÉ

Dátum 14.09.2021

Najvyšší súd zrušil oslobodzujúce rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

ŽILINKA MUSÍ VYSVETĽOVAŤ PREČO NEPUSTIL NA BESEDU NIEKTORÝCH NOVINÁROV

Dátum 03.09.2021

Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal na Výbore NR SR vysvetľovať prečo na tlačovú konferenciu nevpustil novinárov z Denníka N, SME a Aktualít. 

ŽILINKA ODMIETA, ŽE BY MAL ZARIADIŤ ZRUŠENIE OBVINENIA PČOLINSKÉMU

Dátum 02.09.2021

Generálny prokurátor zdôraznil, že sa nenechá nijakým spôsobom zastrašovať ani dotlačiť k rozhodnutiam politikmi, médiami ani nikým iným. 

KOLÍKOVÁ CHCE GENERÁLNEJ PROKURATÚRE ZÚŽIŤ KOMPETENCIE

Dátum 02.09.2021

Ministerka si myslí, že v medializovaných prípadoch týkajúcich sa exšéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského či kauzy Gorila by bolo lepšie, keby vo veci rozhodol súd.

SAS ŽIADA OD ŽILINKU VYSVETLENIE ZA ZRUŠENIE OBVINENÍ HAŠČÁKA A PČOLINSKÉHO

Dátum 02.09.2021

SaS: Aj po zverejnení uznesenia o dôvodoch prepustenia Pčolinského ostávajú viaceré otázky. Takto sa dôvera v právny štát nebuduje, veríme, že si to uvedomuje aj generálny prokurátor.

LIPŠIC: BOJ ZA SPRAVODLIVOSŤ NEBUDE NIKDY ĽAHKÝ

Dátum 31.08.2021

Daniel Lipšic: Mnohým vplyvným ľuďom ide totiž o všetko - o vlastnú slobodu a o vlastný majetok.

Stránky