JUSTÍCIA

SIEDMI ČURILLOVCI BUDÚ ČELIŤ OBŽALOBE

Dátum 30.05.2024

Prípad ukončili po 2,5 roku. Počas vyšetrovania bolo podľa hovorkyne prepočutých osemtisíc hodín zvukového záznamu a spracovaných 15 spisových zväzkov so 6678 stranami. 

ÚSTAVNÝ SÚD PRIKÁZAL SIS ZNIČIŤ NAHRÁVKY V KAUZE GORILA

Dátum 20.05.2024

Tým, že tak SIS v minulosti neurobila, porušila podľa Ústavného súdu základné práva Zoltána Vargu, ktorého byt v rokoch 2005 a 2006 odpočúvala.

JUSTIČNÁ MAŠINÉRIA

Dátum 11.05.2024

Pokiaľ došlo za minulej vlády k zásadným porušeniam ľudských práv – najmä v súvislosti s väzobnými stíhaniami, čo je aj prípad Mareka Paru –, je mimoriadne žiaduce, aby sa predstavitelia vládnej koalície k týmto témam opakovane vracali a najmä, aby urobili všetko pre to, aby sa podobné pomery v OČTK a justícii, ako boli za čias Hegero-Matovičovej vlády, už viac nevrátili.

SUSKO: MALOLETÉ DIEŤA BY MAL PRED UMIESTNENÍM DO REEDUKAČNÉHO CENTRA VYPOČUŤ SUDCA

Dátum 26.04.2024

Ministerstvo spravodlivosti SR chce takýmto spôsobom zareagovať na zistenia Generálnej prokuratúry SR, podľa ktorých takmer všetky deti v reedukačných centrách v rozhovoroch tvrdili, že neboli informované o súdnom konaní, v ktorom súd rozhodol o ich umiestnení do reedukačného centra. 

SÚD PRERUŠIL TRESTNÉ STÍHANIE JÁNA SLOTU

Dátum 26.04.2024

Celá kauza sa podľa obžaloby začala smrteľnou nehodou, ktorú zavinil Vladimír Machaj. Spolu s Romanom Kudláčkom a Slotom mali v roku 2018 dať úplatok sudcovi Polkovi, pričom vinník nakoniec dostal podmienečný trest. 

KOLÍKOVÁ: AK SA HARABIN STANE ČLENOM SÚDNEJ RADY, NEPOHODLNÍ SUDCOVIA BUDÚ ŠIKANOVANÍ

Dátum 23.04.2024

Slovenská národná strana (SNS) navrhne za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. 

SUSKO: LIPŠICOVA KOMUNIKÁCIA VEDIE K ANARCHII A ROZKLADU ŠTÁTU

Dátum 23.04.2024

VIDEO: Minister spravodlivosti Boris Susko: Nepoznám demokratickú krajinu, v ktorej by bolo úplne normálne, aby sa zamestnanci verejne a mediálne vyjadrovali voči svojim nadriadeným a to navyše svojimi subjektívnymi pocitmi a tým podkopávali autoritu samotnej inštitúcie v očiach verejnosti.

MAZÁK MAL LUSTROVAŤ SUDCOV, ČLENOVIA SÚDNEJ RADY NAVRHUJÚ JEHO ODVOLANIE

Dátum 13.04.2024

Podľa členov súdnej rady si Mazák prisvojil kompetencie súdnej rady ako kolektívneho orgánu a sekciu vyhľadávania súdnej rady zneužil ako svoju súkromnú detektívnu službu, ktorá podľa jeho protiprávnych pokynov zbierala informácie na vybraných sudcov.

FICO: SUDCOV NAJVYŠŠIEHO SÚDU KLIMENTA A ŠTIFTA BY MALI ZBAVIŤ FUNKCIE

Dátum 08.04.2024

Dôvodom sú podľa premiéra rozhodnutia ústavného súdu, podľa ktorých rozhodovali v mediálne známych trestných kauzách arbitrárne, teda svojvoľne.

POKUS O MAJDAN

Dátum 01.04.2024

Téma novely Trestného zákona opakovane plnila námestia, kde protestujúci vyjadrovali aj všeobecne odpor voči vláde Roberta Fica a jej predstaviteľom. Akýsi menší pokus o majdan, dalo by sa povedať. Podstatné však bolo, že do ťaženia proti novele sa zďaleka nepustila len opozícia a ňou huckaná ulica, ale aj samotná hlava štátu.

Stránky