JUSTÍCIA

ÚSTAVNÝ SÚD ODMIETOL KOČNEROVU SŤAŽNOSŤ V PRÍPADE ODPOČÚVANIA PORÁD VO VÄZBE

Dátum 13.09.2023

Advokát Marek Para avizuje podanie sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva. Odpočúvanie iniciovala NAKA a špeciálna prokuratúra pre podozrenie z korupcie.

ŽILINKA NEVIE O TOM, ŽE SA NAŇHO CHYSTÁ NAKA

Dátum 13.08.2023

Predseda Smeru-SSD Robert Fico po nedeľnom prepustení Tibora Gašpara z policajného zadržania uviedol, že jeho zadržanie bol len začiatok a v najbližších dňoch príde k útokom na všetkých, ktorí majú iný názor na zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície.

MAZÁK: NEVIDÍM DÔVOD, ABY SA VZŤAHOM ZÁLESKEJ A TÓDOVEJ ZAOBERALA SÚDNA RADA

Dátum 09.08.2023

Na konanie pred Súdnou radou podľa jej predsedu nestačí spolužitie sudkyne s novinárkou. Ako zdôvodnil, Súdna rada SR nie je oprávnená vstupovať do súkromia a rodinných vzťahov žiadneho sudcu. 

ŠELIGA: TREBA ZRUŠIŤ PARAGRAF 363 A SKRÁTIŤ FUNKČNÉ OBDOBIE PROKURÁTORA

Dátum 07.08.2023

Demokrati chcú zrušiť "sovietsky monokratický" systém prokuratúry. Zmeniť tiež chcú postavenie šéfa prokurátorov a jeho odvolateľnosť.

LIPŠICOV ÚRAD NAVRHUJE PRE KAJÚCNIKA SLOBODNÍKA PODMIENKU

Dátum 28.07.2023

Bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník bol pôvodne obvinený v siedmych trestných kauzách. V niektorých bolo neskôr jeho stíhanie zastavené. Slobodník ako „kajúcnik" trestnú činnosť priznáva a usvedčuje aj iné osoby.

LIPŠIC ZÚRI: NAJVYŠŠÍ SÚD POTVRDIL ODMIETNUTIE OBŽALOBY NA ADVOKÁTA PARU

Dátum 25.07.2023

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila advokáta vlani v apríli za to, že sa mal podieľať na kriminalizácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka.

ŽILINKA PREVERUJE MOŽNÉ POCHYBENIE V SÚVISLOSTI S VRAŽDOU V DUBNICI NAD VÁHOM

Dátum 02.07.2023

K vražde 39-ročnej Andrey z Novej Dubnice prišlo vo štvrtok v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Podľahla početným sečným zraneniam.

ŠELIGA ŽIADA MANTINELY PRE PARAGRAF 363

Dátum 28.04.2023

Poslanec NR SR Juraj Šeliga zdôraznil, že podľa jeho názoru je aplikácia paragrafu v rozpore s ústavou, pretože zasahuje do súdnej moci.

ŽILINKA STÁLE PREŠETRUJE ZLYHANIE RIADENIA PANDEMICKEJ KRÍZY

Dátum 26.04.2023

Prokurátor GP SR začal v januári trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie pri manažmente pandémie COVID-19, ktorý mohol spôsobiť neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť. 

HEGER VYZVAL ŽILINKU ABY KONAL, FICO VRAJ ZVREJŇUJE ZOSTRIHANÉ NAHRÁVKY

Dátum 25.04.2023

Uvoľnenie rúk orgánom činným v trestnom konaní podľa Eduarda Hegera nezapadlo do Ficovho sveta, keďže jeho bývalí nominanti začali hovoriť o systéme, ktorý budoval Fico a aj expremiér Peter Pellegrini. 

Stránky