JUSTÍCIA

SÚDY: AK BY JANKOVSKÁ NEBOLA VO VÄZBE, MOHLA BY SŤAŽIŤ VYŠETROVANIE

Dátum 12.04.2021

Krajský súd v Trnave tvrdí, že konanie bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej v kauze Fatima bolo premyslené, plánované a koordinované s viacerými osobami. 

LIPŠIC CHE JEDEN DEŇ V TÝŽDNI POJEDNÁVAŤ

Dátum 07.04.2021

Robert Fico: Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal Lipšicovi odporučiť, aby čo najrýchlejšie odišiel z funkcie. Lipšic je čisto politickým nominantom. Najideálnejšia cesta je, aby sa spratal zo špeciálnej prokuratúry.

FICO: LIPŠIC BY SA MAL SPRATAŤ Z FUNKCIE ŠPECIÁLNEHO PROKURÁTORA

Dátum 06.04.2021

Robert Fico: Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal Lipšicovi odporučiť, aby čo najrýchlejšie odišiel z funkcie. Lipšic je čisto politickým nominantom. Najideálnejšia cesta je, aby sa spratal zo špeciálnej prokuratúry.

ADVOKÁTI: LIPŠIC FIGURUJE TAKMER V KAŽDEJ ZÁVAŽNEJ KAUZE, IDE O KONFLIKT ZÁUJMOV

Dátum 02.04.2021

Iniciatíva advokátov za právny štát tak reagovala na presunutie všetkých úkonov nadriadeného prokurátora v prípade zadržania riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zo špeciálneho prokurátora na jeho zástupcu Petra Kysela. Pčolinský bol v minulosti Lipšicovým úzkym spolupracovníkom.

ÚSTAVNÝ SÚD ROZHODOL: PREDĹŽENIE NÚDZOVÉHO STAVU JE V PORIADKU

Dátum 31.03.2021

Ústavný súd SR sa nestotožnil ani s námietkou generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorá smerovala voči takzvanému celoplošnému antigénovému testovaniu, ktoré generálny prokurátor nepovažoval za nevyhnutné. 

VIA IURIS STOJÍ ZA KOLÍKOVOU

Dátum 22.03.2021

Podľa Via Iuris patrí Kolíková k najviditeľnejším a najproduktívnejším ministrom vlády Igora Matoviča. Ak ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) odstúpi zo svojho postu, je zrejmé, že sa zastavia aj všetky pozitívne navrhované zmeny.

KISKA: BOL SOM OKLAMANÝ POPRADSKOU MAFIOU

Dátum 20.03.2021

Exprezident Andrej Kiska bol vypočúvaný na NAKA kvôli daňovej kauze jeho spoločnosti KTAG. Hovorí, že je to polticky motivovaný proces a trestné stíhanie je vykonštruované. Čakajú ho ďalšie vypočúvania kvôli jeho pozemkovým kauzám.

​PETER HRAŠKO VYPOVEDÁ NA NAKA

Dátum 18.03.2021

Národná kriminálna agentúra eskortovala jej bývalého šéfa Petra Hraška z Ilavskej väznice. Je väzobne stíhaný v kauze Očistec. 

JANKOVSKÁ IDE OPÄŤ DO VÄZBY

Dátum 15.03.2021

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská bude stíhaná väzobne. V pondelok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Trnave.

ČARNOGURSKÝ: DRÁMA PČOLINSKÝ - VÄZBA A ZAHMLIEVANIE PRAVDY

Dátum 15.03.2021

Ján Čarnogurský, ml.: Je pravdepodobné, že vyšetrovateľ mal ešte nejaké silné esá v rukáve, ktoré predložil až súdu. Zrádzal Pčolinský bežne svoju vlasť za pár eur alebo nie? Ak nie, niekto si to odskáče. Ak áno, môže byť asi rád, ak skončí iba v base. Pokiaľ teda nepôjde na samotku do Prešova. 

Stránky