JUSTÍCIA

ŽILINKA DOHODOL SPOLUPRÁCU S RUSKOU GENERÁLNOU PROKURATÚROU

Dátum 14.01.2022

Generálne prokuratúry Slovenska a Ruska sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Program spolupráce podpísali počas pracovnej cesty generálneho prokurátora Maroša Žilinku a jeho námestníka Jozefa Kanderu v Moskve.

POLÍCIA: BÖDÖRA SME OPÄTOVNE ZADRŽALI PRE KAUZU VALČEKY

Dátum 14.01.2022

Zadržanie podnikateľa vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry vraj súvisí s obavou, že by mohol obvinený Norbert Bödör ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti.

EURÓPSKY SÚD ZAMIETOL SŤAŽNOSTI LIPŠICA A HARABINA

Dátum 14.01.2022

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic aj exminister spravodlivosti Štefan Harabin sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom Slovenskej republiky. 

NORBERT BÖDÖR MIERI NA SLOBODU

Dátum 13.01.2022

Norbert Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.

VLÁDA ODOBRILA REFORMU SÚDNEJ MAPY

Dátum 12.01.2022

Nová súdna mapa, ktorej podobu v stredu odobrila vláda, počíta so zrušením štyroch okresných súdov. Vzniknúť majú mestské súdy v Košiciach a Bratislave. Zostávajúce súdy majú fungovať ako pracoviská alebo sídla. Reformný návrh smeruje do parlamentu.

LIPŠIC: NEDOSTATOK EMPATIE A IGNORANCIA HISTORICKÝCH FAKTOV NIE SÚ TRESTNÝM ČINOM

Dátum 10.01.2022

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic svojím uznesením zrušil na podklade podaných sťažností uznesenie o vznesení obvinenia desiatim poslancom obecného zastupiteľstva obce Varín. Tí boli na základe pokynu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry obvinení za spáchanie prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

ŽILINKA GARANTUJE KOMPLEXNÉ PREŠETRENIE PRÍPADU ŠIKANOVANIA 11-ROČNÉHO DIEVČAŤA

Dátum 07.01.2022

Incident sa mal udiať v nedeľu 2. januára v obci Miloslav. Tínedžeri mali vlákať 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva. Tam ju zbili, opili a celú udalosť si nahrali na mobil. Jedna z útočníčok sa na internete chváli postavením svojich rodičov.

OBVINENÁ PLAČKOVÁ SA CHCE OBRÁTIŤ NA ŽILINKU A VYUŽIŤ PARAGRAF 363

Dátum 07.01.2022

Sťažnosť Zuzany Plačkovej a jej manžela Reného Strausza proti vzneseniu obvinenia prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zamietol a tak sa spolu s právnikom rozhodli na radikálny krok. Chcú sa obrátiť priamo na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a využiť paragraf 363, ktorý by ich stíhania či obvinenia mohol úplne zrušiť. 

LIPŠIC: TRESTAŤ ĽUDÍ ZA NEPRAVDIVÉ NÁZORY BY BOL KONIEC SLOBODY PREJAVU

Dátum 06.01.2022

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v decembri 2021 predstavila návrh novely Trestného zákona. Po novom chce presadiť výraznejšie využívanie alternatívnych trestov namiesto odňatia slobody, či rozlišovanie užívateľov od výrobcov drog.

LIPŠIC: SLOVENSKO POTREBUJE VIAC PROKURÁTOROV, JA TO CHCEM VYRIEŠIŤ

Dátum 01.01.2022

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic: Je vypísané výberové konanie na ďalších šesť miest prokurátorov. Stále sme v pomerne veľkom podstave. Jednou z mojich hlavných úloh je tento podstav vyriešiť. Momentálne pôsobí na ÚŠP 28 prokurátorov.

Stránky