KORONAVÍRUS

AKÉ „PREKVAPENIE": ZMLUVA MEDZI EÚ A PFIZEROM BOLA PRE SLOVENSKO ZREJME NEVÝHODNÁ

Dátum 02.02.2024

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR preverí nákup, skladovanie a likvidáciu vakcín proti ochoreniu COVID-19. Poukázal na to, že účet za pandémiu mal byť vysoký.

MIKASOV ÚRAD RUŠÍ POVINNÚ IZOLÁCIU, COVID JE BEŽNÉ RESPIRAČNÉ OCHORENIE

Dátum 11.03.2023

Mikas avizoval, že o zrušení vyhlášky budú bližšie informovať v priebehu budúceho týždňa. Pacienti s COVID-19 budú podľa neho naďalej v starostlivosti svojich ošetrujúcich lekárov, ktorí im budú nastavovať liečbu či stanovovať práceneschopnosť. Informoval, že vyhláška k prekrytiu horných dýchacích ciest sa nateraz rušiť nebude.

MIKAS: KORONAVÍRUS PRINIESOL SPOLOČNOSTI AKCEPTÁCIU RESPIRÁTOROV

Dátum 14.01.2023

Hlavný hygienik Ján Mikas si želá, aby si ľudia nosenie rúšok osvojili pri návšteve nemocníc, lekární a zariadení sociálnych služieb bez ohľadu na to, či to bude povinné.

ČÍNA RUŠÍ POVINNÚ KARANTÉNU PRE ĽUDÍ PRICHÁDZAJÚCICH ZO ZAHRANIČIA

Dátum 26.12.2022

Čína pred dvoma týždňami uvoľnila obmedzenia v oblasti hromadného testovania a karantény po takmer troch rokoch snahy úplne potlačiť šírenie covidu.

BIDEN: PANDÉMIA KORONAVÍRUSU SA V AMERIKE SKONČILA

Dátum 19.09.2022

Prezidentovo vyhlásenie však zaznelo len niekoľko týždňov po tom, čo jeho administratíva požiadala Kongres o miliardy dolárov na financovanie svojich testovacích a očkovacích programov počas potenciálnej jesennej vlny ochorenia.

V BRATISLAVE VZNIKNE PAMÄTNÍK OBETÍ COVID-19

Dátum 31.03.2022

Pri bratislavskej Nemocnici Ružinov a neďalekom ružinovskom jazere, známom ako Rohlík, by mal vzniknúť centrálny pamätník obetí ochorenia COVID-19 na Slovensku. Pamätník má byť útechou pre príbuzných a zosnulých, ale aj mementom doby i pamätníkom mnohých spoločenských, politických a osobných zlyhaní. 

KORONAVÍRUS PLNÍ PSYCHIATRICKÉ AMBULANCIE

Dátum 18.03.2022

Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla aj psychiatriacké ambulancie. Vlani predpísali pacientom takmer o 250-tisíc balení liekov na duševné poruchy viac ako v roku pred pandémiou. Počet pacientov, ktorí vyhľadali za uplynulé dva roky odbornú pomoc, stúpol zhruba o desatinu.

VLÁDA NECHCE ZRUŠIŤ MIMORIADNÚ SITUÁCIU, SLOVENSKO MÁ ČAKAŤ RAST POZITÍVNE TESTOVANÝCH

Dátum 16.03.2022

Podľa ministra Vladimíra Lengvarského mimoriadnú situáciu pre pandémiu koronavírusu potrebujeme, lebo sú mobilizované nemocnice. Inštút zdravotných analýz tvrdí, že Slovensko čaká v najbližšej dobe rast pozitívne testovaných. 

OPATRENIA SA UVOĽŇUJÚ: POVINNÉ ZOSTÁVAJÚ RESPIRÁTORY

Dátum 14.03.2022

Pandemické opatrenia sa od pondelka uvoľnili. Zrušili sa kapacitné obmedzenia na hromadných podujatiach i obmedzenia prevádzkových hodín. Nosenie respirátorov je naďalej povinné, výnimku majú napríklad televízni moderátori. 

WHO: VOJNA NA UKRAJINE MÔŽE ZHORŠIŤ PRIEBEH PANDÉMIE KORONAVÍRUSU

Dátum 14.03.2022

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) narastie počet nakazených Ukrajincov, čo bude spôsobené najmä nedostatočných testovaním, pozastavenou vakcináciou a vyčepraním obyvateľstva v dôsledku vojny. 

Stránky