KORONAVÍRUS

V UBLI MÁ POLOVICA KLIENTOV COVID-19, DVAJA ZOMRELI. VŠETCI BOLI OČKOVANÍ

Dátum 15.09.2021

V špecializovanom zariadení pre seniorov s mentálnymi ochoreniami a demenciou Kosmatec v obci Ubľa v okrese Snina zomreli dvaja klienti na COVID-19. Polovica klientov má potvrdené ochorenie, pozitívni sú aj šiesti členovia personálu. Všetci sú zaočkovaní. 

ŠPANIELI NÁS ZARADILI DO ZOZNAMU ŠTÁTOV S VYSOKÝM RIZIKOM NÁKAZY

Dátum 14.09.2021

Španielsko od pondelka (13.9.) zaradilo Slovensko do zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Konkrétne ide o východné Slovensko a Bratislavský kraj.

POLÍCIA RIEŠI TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA A KRAJČÍHO ZA NÁKUP VAKCÍNY SPUTNIK V

Dátum 13.09.2021

Policajný vyšetrovateľ sa zaoberá trestným oznámením z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ktoré má súvis s nákupom ruskej vakcíny Sputnik V. 

LENGVARSKÝ: ZAOČKOVANÝM MÔŽEME ĎAKOVAŤ ZA TO, ŽE TRETIE VLNA NIE JE TAKÁ AGRESÍVNA

Dátum 13.09.2021

Ministerstvo zdravotníctva SR očakáva, že vznikajúce epidémie budú lokálne a regionálne, nemocnice sú však na COVID pacientov pripravené po celom Slovensku. Na infekčných oddeleniach je vyčlenených 500 lôžok, pri naplnení týchto kapacít na 75 percent je minister pripravený dať príkaz na reprofilizáciu ďalších lôžok.

VEDCI: PRE DETI SÚ VEDĽAJŠIE ÚČINKY OČKOVANIA NEBEZPEČNEJŠIE NEŽ SAMOTNÝ COVID

Dátum 13.09.2021

Tínedžeri sú vystavení väčšiemu riziku zápalu srdcového svalu ako vedľajšieho účinku proticovidovej vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech než zdravotných následkov samotnej nákazy koronavírusom. Tvrdí to štúdia amerických vedcov, o ktorej píše britský denník The Guardian.

COVID SEMAFOR ROZDELIL SLOVENSKO: 47 OKRESOV JE ORANŽOVÝCH, DESAŤ JE ČERVENÝCH

Dátum 13.09.2021

V okresoch prvého stupňa ohrozenia, čiže v červených okresoch, musia ľudia počítať s povinným respirátorom v interiéri a nosením rúška v exteriéri na hromadných podujatiach pri vzdialenosti do dvoch metrov. Pozrite si, akú farbu má váš okres.

GORILY V AMERICKEJ ZOO MALI POZITÍVNE TESTY NA COVID-19

Dátum 13.09.2021

Vedenie zoologickej záhrady vyjadrilo presvedčenie, že  gorily sa nakazili od zamestnanca, ktorý však nemal príznaky ochorenia. Všetci pracovníci zoo sú plne zaočkovaní a nosia ochranné pomôcky.

AFP: PANDÉMIA COVIDU CELOSVETOVO SPOMAĽUJE UŽ DRUHÝ TÝŽDEŇ ZA SEBOU

Dátum 11.09.2021

Počet denných prírastkov nákazy vo svete klesol za uplynulých sedem dní o osem percent. Počet úmrtí súvisiacich s covidom klesol takisto druhý týždeň. Najviac očkovacích dávok doteraz podali v Spojených arabských emirátoch, nasledujú Izrael, Singapur a Čile.

TALIANSKY MINISTER: COVIDPASY SÚ GENIÁLNE - ZVYŠUJÚ PSYCHICKÚ I FINANČNÚ ZÁŤAŽ PRE OPORTUNISTOV, KTORÍ SÚ PROTI OČKOVANIU

Dátum 11.09.2021

Covidpasy by mali byť v Taliansku povinné pre zamestnancov vo verejnom i súkromnom sektore, myslí si to taliansky minister pre verejnú správu Renato Brunetta. 

WHO: SAMOTNÉ OČKOVANIE PANDÉMIU NEZASTAVÍ

Dátum 10.09.2021

Riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge: Ak zvážime, že covid bude naďalej mutovať a ostane tu s nami rovnako ako chrípka, tak potom by sme mali dopredu myslieť na to, ako postupne budeme prispôsobovať našu očkovaciu stratégiu.

Stránky