NOVEMBER 89

NAĎ: PRED 33 ROKMI TU BOLA GENERÁCIA, KTORÁ NÁS ZBAVILA ÚTLAKU Z MOSKVY

Dátum 17.11.2022

Minister obrany Jaroslav Naď: Jednoducho, boj o demokraciu je trvalý a ja som veľmi rád, že ľudia našli cestu a zavŕšili svoj boj v roku 2020, keď poslali skupiny politikov, ktorí dnes sú oficiálne obvinení z toho, že viedli mafiu, do úzadia“ povedal šéf rezortu obrany.

ROK 1989 BOL KOLOSÁLNY PODVOD

Dátum 17.11.2022

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Roman Stopka: Zo štátnikov sa stali zvýhodňovaní sluhovia nie vlastného národa, ale zahraničných manipulátorov za politickou scénou, ktorým slúžia do roztrhania tela. Po prevrate ľudia prišli o sociálne istoty a právo na prácu. 

PRED 33 ROKMI SA ZAČALA NEŽNÁ REVOLÚCIA

Dátum 16.11.2022

Deň pred násilne potlačenou demonštráciou pražských vysokoškolákov zo 17. novembra 1989 ukázali nemalú odvahu aj bratislavskí študenti. Tí 16. novembra 1989 svojou účasťou na nepovolenej demonštrácii v Bratislave napísali úvodnú kapitolu či prológ Nežnej revolúcie. 

JAKEŠ: NENAŽRATOSŤ A KAPITALIZMUS SA RAZ SKONČÍ

Dátum 17.11.2021

Miloš Jakeš, posledný tajomník KSČ: NATO slúži USA, oni v ňom rozhodujú a my beháme po svete bojujúc za ich záujmy a ich túžbou je zlikvidovať Rusko ako mocnosť. Ožobráčil krajinu a predal ju Západu. Zisky podnikov, ktoré vytvárajú naši ľudia, idú na Západ. Všetko je zničené, nič nie je naše. Ešte stále žijeme z toho, čo vytvoril socializmus. 

ŠIMEČKA: KEBY NEPRIŠLO K PREVRATU, DNES BY SME PRACOVALI TAJNE A KAŽDÝ INÝ SVETONÁZOR BY SA TVRDO TRESTAL

Dátum 17.11.2021

Michal Šimečka, europoslanec a podpredseda PS: Keby nebol 17. november 1989, mnohí by sme sa nemohli živiť tým, čím dnes, naša vízia spoločnosti, ľudské práva a sloboda by boli na míle vzdialené.

REMIŠOVÁ: NEŽNÁ REVOLÚCIA NÁS ZBAVILA STRACHU

Dátum 17.11.2021

Veronika Remišová, predsedníčka Za ľudí: Totalitná vláda komunistov, ktorá trvala viac ako 40 rokov, zničila životy desaťtisícom ľudí, ktorí sa previnili len tým, že odmietli byť prisluhovačmi režimu, nevzdali sa svojej viery, demokratických hodnôt, alebo len pochádzali zo "zlej" rodiny.

ČAPUTOVÁ: PRED NOVEMBROM 1989 ROZHODOVALA NAD ŽIVOTMI ĽUDÍ VYŠŠIA MOC

Dátum 17.11.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová: Ľudia, ktorí nestratili pamäť, vedia, že nemohli slobodne voliť, cestovať, boli väznení za svoje názory, nemohli sa slobodne zhromažďovať a mnohí ani slobodne rozhodnúť pri výbere štúdia alebo profesie.

ZBABELOSŤ NOVEMBROVÝCH DEMOKRATOV

Dátum 17.11.2021

Po cielenej devastácii kultúrnych, národných hodnôt a vzdelanosti sme sa v pandemických časoch dočkali neporovnateľnej personálnej normalizácie, opätovnej „deratizácie“ a nezákonného krágľovania.

ČAPUTOVÁ: SLOBODA, KTORÁ SA NEOPIERA O ZÁKONY A MORÁLKU, JE DEŠTRUKTÍVNOU SILOU

Dátum 16.11.2021

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: Všetci túžime žiť opäť bez obmedzení a budovať naše Slovensko. Kiežby nás tento, verím, že spoločný cieľ, dokázal spájať tak ako pred 32 rokmi.

KORČOK: ŽIJEME V KRAJINE, KDE NIE JE PROBLÉM KRITIZOVAŤ VLÁDU, MAŤ SLOBODNÉ MÉDIÁ, PREJAVIŤ SLOBODNE SVOJ NÁZOR

Dátum 17.11.2020

Korčok: "Vďaka odvahe ľudí, ktorí nastavili 17. 11. 1989 zrkadlo komunistom, dnes žijeme v slobodnej a demokratickej krajine.

Stránky