NOVEMBER 89

KORČOK: ŽIJEME V KRAJINE, KDE NIE JE PROBLÉM KRITIZOVAŤ VLÁDU, MAŤ SLOBODNÉ MÉDIÁ, PREJAVIŤ SLOBODNE SVOJ NÁZOR

Dátum 17.11.2020

Korčok: "Vďaka odvahe ľudí, ktorí nastavili 17. 11. 1989 zrkadlo komunistom, dnes žijeme v slobodnej a demokratickej krajine.

PRED ROKOM 1989 SME POČÚVALI SOVIETSKY ZVÄZ, DNES AMERIČANOV

Dátum 17.11.2020

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Ján Semaňák: Žijeme v neuveriteľne úžernícko-parazitickom mafiánskom systéme, v ktorom je lož, úžera, korupcia, kradnutie a dvojaký meter normou. Toto nachádzame v každej oblasti spoločenského života. Za posledných 30 rokov každá nasledujúca vláda, parlament, prezident či prezidentka je horšia ako tá predchádzajúca.

"NOVINÁRI" V TAJNÝCH SLUŽBÁCH

Dátum 17.11.2020

Lenka Mayerová: Nemal by silnieť tlak verejnosti, aby požadovala zverejnenie porevolučných agentov?Kým za socializmu ľudia aspoň tušili, kto je tajný, dnes je to takmer nemožné odhaliť. Bývalí eštebáci tu dodnes otravujú verejný priestor, pretože dokázali prevrátiť komunistický kabát na demokratický. Ostáva veriť, že im to spoločnosť opätovne nedovolí, keď príde vo vzduchu visiaca zmena. Na ďalší raz môže ten ich povestný kabát začať smrdieť. 

STOPKA: POLITICI ZÁMERNE VYVOLÁVAJÚ CHAOS S CIEĽOM ROZBIŤ ŠTÁT

Dátum 17.11.2020

Predseda PSN Roman Stopka pre Extra plus: Zo štátnikov sa stali zvýhodňovaní sluhovia nie vlastného národa, ale zahraničných manipulátorov za politickou scénou, ktorým slúžia do roztrhania tela.

KAPITÁN DANKO OPUSTIL LOĎ SKÔR, AKO VYPLÁVALA NA PROTESTY

Dátum 17.11.2020

SNS, ktorá plánovala ísť na protesty sa zľakla Matovičovej vlády a vyhrážok a svoju oficiálnu účasť na protestoch zrušila. Predseda Danko si v tichosti uctí pred UK pamiatku 17. novembra a potom sa ako občan pôjde prechádzať po Bratislave, napísal na Facebooku.

JAKEŠ: AMERIČANOM SA NEPODARÍ ZNIČIŤ RUSKO

Dátum 17.11.2020

Jakeša, ktorý pochádzal z chudobných pomerov najviac trápilo zbedačenie národa a nenažratosť kapitalizmu. „Ožobráčil krajinu a predal ju Západu. Zisky podnikov, ktoré vytvárajú naši ľudia, idú na Západ. Všetko je zničené, nič nie je naše. Ešte stále žijeme z toho, čo vytvoril socializmus.

VLADIMÍR LEXA ST.: NOVEMBER NÁM VZAL MEDZIĽUDSKÉ VZŤAHY A ISTOTU PRÁCE

Dátum 17.11.2020

ODOMKNUTÝ TEXT: Havel bol umelecky založený vo vzťahu k ženám, pitiu a životu ako takému. Jemu a ľuďom okolo neho chýbala slušnosť a najmä nerozumeli problematike riadenia štátu. Nová vládna kamarila sa správala bohémsky – neboli jej cudzie oplzlosti, nechutnosti ani slopanice.

ČAPUTOVÁ NA DEVÍNE INTENZÍVNE CÍTILA TOTALITNÝ REŽIM

Dátum 17.11.2020

Stalo sa možno na Slovensku novodobou tradíciou, že všetky dôležité dejinné zmeny sa diali pokojnou a nenásilnou formou. Na túto tradíciu treba pamätať aj dnes, ak chceme dosiahnuť zmenu vecí verejných a prejaviť svoj názor, má sa to diať kultivovane, slušne a hlavne nenásilne," dodala Čaputová.

BOLI SME UPROSTRED REÁLNEHO SOCIALIZMU

Dátum 17.11.2020

Pamätáte si ešte, ako ste skladali pioniersky sľub a zúčastňovali sa na povinných prvomájových sprievodoch, žuli žuvačky Pedro a zbierali farebné céčka? Ako ste v puberte za dobrý prospech dostali vytúžené rifle z Tuzexu a snívali o platniach zahraničných spevákov a skupín? Ako ste po nástupe do zamestnania dostali pečiatku do občianskeho preukazu a bezúročnú pôžičku na byt? Na dovolenku trabantom k Balatonu, do Juhoslávie či Rumunska?

PELLEGRINI: MATOVIČ ŠLIAPE PO NAŠICH OBČIANSKYCH PRÁVACH A SLOBODÁCH

Dátum 17.11.2020

"Vláda porušuje demokratické práva čoraz viacej ľudí. Vládne strany kedysi organizovali protesty, podporovali protestujúcich a dnes zakazujú, aby ľudia šli protestovať. Bráni im, aby si slobodne vyjadrili názor. Vyhráža sa im a dokonca z nich robí ľudí inej kategórie," skonštatoval Pellegrini.

Stránky