OSOBNOSŤ

S BÁSŇOU V SRDCI

Dátum 08.06.2024

Herec a recitátor Jozef Šimonovič: V poézii je vždy nejakým spôsobom, cez prírodu alebo lásku prítomný vzťah k domovu a národu. Žiaľ, poézia sa tak ako citovosť z nášho života vytráca, nevidíte ju v televízii, nepočujete v rozhlase. Otupeli sme.

STOROČNICA KARDINÁLA KORCA

Dátum 18.01.2024

Mučeníctvo a tajná činnosť, to bol celoživotný postoj kardinála Korca. Napísal viacero kníh, zrejme najviac zarezonovali knihy Od barbarskej noci a Tisíc rokov Slovenska s Cirkvou.

JÁN ČARNOGURSKÝ OSLAVUJE 80. NARODENINY

Dátum 01.01.2024

Niekdajší disident, ktorý obhajoval náboženských a politických aktivistov, prvý podpredseda československej vlády, slovenský premiér a zakladateľ i dlhoročný predseda KDH Ján Čarnogurský vtlačil slovenskej politike výraznú pečať, ale jeho osobu jedni velebia, druhí zatracujú.

ZOMREL IGOR BÁZLIK

Dátum 19.11.2023

Igor Bázlik bol všestranným hudobníkom – skladateľom, koncertným klaviristom aj dirigentom. Bol autorom viac ako dvetisíc skladieb pre mnohých slovenských interpretov. Jeho piesne spievala Marika Gombitová, Marcela Laiferová, ale aj Eva Kostolányiová, Ivan Krajíček či Karol Duchoň.

GENERÁL VERNÝ SLOVENSKU

Dátum 19.08.2023

Emil Vestenický: Som optimista a verím v silu ľudského rozumu a nádeje aj v najťažších chvíľach. Pri predstave pozície nemeckého vojaka v záverečnej fáze bitky o Stalingrad blednú akékoľvek starosti

ŽIVOT NIE JE TO, ČO CHCEME, ALE TO, ČO MÁME

Dátum 21.12.2021

Arnošt Lustig: Aká je moja filozofia? Je viac myší ako pascí. To je moja filozofia.

TOMÁŠ BAŤA - VIZIONÁR A NAJVÄČŠÍ PODNIKATEĽ SVOJEJ DOBY

Dátum 03.04.2021

Baťa hovorieval, že firmu nepoložia ceny, konkurencia alebo situácia na trhu. Položiť ju môžu len ľudia zvnútra. Tí, ktorí budú robiť polovičnú prácu a ktorí sa vzdajú. Snažil sa preto, aby v jeho firmách nepracovali ľudia, ktorí sa budú nad ostatných povyšovať a tým ich demotivovať. 

MICHAL TVAROŽEK BOL ROZHLASOVÉMU MIKROFÓNU VERNÝ TAKMER 50 ROKOV

Dátum 08.01.2021

Vo veku 78 rokov zomrel 7. januára po krátkej a ťažkej chorobe moderátor, publicista a redaktor Michal Tvarožek.

EVA KRISTINOVÁ: BYŤ VLASTENCOM JE POVINNOSŤ KAŽDÉHO ČLOVEKA

Dátum 17.06.2020

Včera 14. júna 2020 nás všetkých zasiahla smutná správa - Eva Kristinová vo veku 91 rokov odišla do hereckého neba. Mayer media 18. januára 2018 tejto výnimočnej herečke a slovenskej vlastenke Eve Kristinovej udelilo pri príležitosti 25. výročia vzniku SR Cenu Extra plus za Prácu v prospech Slovenskej republiky.

ABSOLVENT JÁCHYMOVSKEJ UNIVERZITY

Dátum 27.01.2020

Duchovný otec byzantského obradu Anton Semeš bol oddaný histórii i slovenskému národu

Stránky