PÔDOHOSPODÁRSTVO

TARABA: DO PROCESOV V ENVIROREZORTE SA „NABÚRAVAJÚ“ MIMOVLÁDKY

Dátum 08.05.2024

Do konaní sa podľa Tarabu „nabúravajú“ mimovládne organizácie a tretie strany, ktoré spomaľujú procesy tak, že 10 rokov poľnohospodár prosí, aby mohol drevinu vyťať a zem skultivovať. Nesmie sa podľa neho stávať to, že vidieť stotisíce hektárov neupravených polí, čo spôsobuje to, že sa zver sťahuje k obývaným územiam.

TAKÁČ: PODPORUJEME SLOVENSKÉ VÝROBKY

Dátum 07.05.2024

Richard Takáč, podpredseda Smeru-SSD a minister pôdohospodárstva SR: Verím, že po eurovoľbách prídu do Európskeho parlamentu normálni ľudia, ktorí sa na problémy budú pozerať so zdravým sedliackym rozumom. Progresívci podporujú nezmyselné kroky, napríklad aby tridsať percent plochy ostalo len tak, aby sa o ňu nikto nestaral, aby sa za kravy platilo ako za hovädzí dobytok, lebo sú prežúvavce, aby sa platili emisné poplatky za to, že prdia, a toto sú veci, ktoré treba napraviť. 

ZÁKON O OCHRANE PRÍRODY PRISPEJE K POTRAVINOVEJ SEBESTAČNOSTI SLOVENSKA

Dátum 06.05.2024

Vládna novela zákona o ochrane prírody a krajiny umožní efektívne a rýchle odstraňovanie prevažne náletových drevín a krovitých porastov tým, že odbúra byrokratickú záťaž farmárov, zjednoduší starostlivosť o pôdu a bude viesť aj k zvýšeniu potravinovej sebestačnosti Slovenska.

HULIAK: MEDVEDE SPÔSOBUJÚ ŠKODY ZA MILIÓNY EUR

Dátum 29.04.2024

Škody poľnohospodárov spôsobené dlhodobo premnoženou raticovou zverou by sa mohlo vyriešiť aj otvorením zákona o poľovníctve.

TAKÁČ CHYSTÁ V AGROSEKTORE VIACERÉ NOVINKY

Dátum 09.04.2024

Minister životného prostredia SR Richard Takáč ubezpečil, že pri priamych platbách pre poľnohospodárov robia všetko preto, aby stihli vyplatiť tieto platby do zákonom stanoveného termínu do 30. júna.

FICO POŽIADAL TAKÁČA, ABY VENOVAL OSOBITNÚ POZORNOSŤ OCHRANE POĽNOHOSPODÁROV

Dátum 09.04.2024

Premiér SR Robert Fico: Nechcem o poľnohospodárstve rozprávať iba ako o výrobe potravín, o obrábaní pôdy a chove. Poľnohospodárstvo má obrovský vplyv na rozvoj vidieka, na krajitvorbu a toto treba rešpektovať.

HULIAK: POPULÁCIA MEDVEĎOV SA ZDVOJNÁSOBUJE KAŽDÉ TRI ROKY

Dátum 31.03.2024

Rudolf Huliak, predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie: Ako vieme, každé tri roky sa populácia medveďov sa zdvojnásobuje. Ochrana majetku a ľudí je niekde úplne inde pre pána Hojsíka, Wiezika a spol., ktorí si idú tvrdo svoje, že by sa medveď mal za každú cenu chrániť.

SPOTREBA SLOVENSKEJ JAHŇACINY SA STROJNÁSOBILA

Dátum 29.03.2024

VIDEO: Slovenská jahňacina pod značkou Zlaté jahňa – 100 % slovenské z niekdajších osemtisíc predaných kusov v roku 2018 dosiahla v minulom roku úroveň už 22-tisíc kusov. Ešte nedávno sa pritom väčšina slovenských jahniat vyvážala za veľmi nízke ceny do zahraničia, najmä do Talianska.

VO ŠTVRTOK SA CHYSTÁ PROTESTOVAŤ 4-TISÍC FARMÁROV

Dátum 21.02.2024

Poľnohospodári požadujú urýchlené riešenie štyroch základných bodov. Patrí k nim zníženie byrokracie i prehodnotenie tzv. zelených cieľov Európskej únie.

PROTEST FARMÁROV OBMEDZUJE DOPRAVU NA VIACERÝCH MIESTACH SLOVENSKA

Dátum 19.02.2024

Počas pondelka 19. februára prebieha v Prešove a Poprade akcia Traktorový protest farmárov, gazdov, poľnohospodárov a roľníkov. Dopravné obmedzenia pre protest farmárov hlásia aj z Trenčianskeho kraja.

Stránky