POLITICKÝ KOMENTÁR

ČESI UŽ MOBILIZUJÚ?

Dátum 28.02.2024

Volodymyr Zelenskyj sa preslávil v roku 2015 komediálnym seriálom Sluha národa, ktorý sa z kín a televízie rozšíril do tragikomickej celosvetovej každodennosti. Prezidentský kandidát Ivan Korčok si titul pre svoju životnú filmovú rolu ešte len vyberá. Do Grasalkovičovho paláca presiakli informácie, že si vraj vyberá už len z dvoch možností: „Sluha Bieleho domu“ alebo „Obsluhoval som zeleného mužíčka“.

NAVAĽNYJ SLÚŽI ZÁPADU AJ PO SMRTI

Dátum 18.02.2024

Plánovaná likvidácia marionety prišla presne vo chvíli, keď si to Západ najviac želal. Potreboval totiž naliehavo neutralizovať dôsledky svojho skutočne obrovského mediálneho zlyhania, ktorým bol prelomový rozhovor Vladimira Putina s Tuckerom Carlsonom.

HRABKO: OPOZÍCIA CHCE VTIAHNUŤ ÚSTAVNÝ SÚD DO POLITICKÝCH HIER

Dátum 10.02.2024

Opozícia sa ústavnou sťažnosťou podanou v súvislosti s novelou Trestného zákona snaží vtiahnuť Ústavný súd SR do parlamentných politických hier, povedal publicista Juraj Hrabko. Samotný súlad novely Trestného zákona s ústavou by podľa Hrabka ÚS SR mohol skúmať až potom, ako by bolo definitívne jasné, v akej forme má novela platiť. 

ČAPUTOVÁ: VEREJNÍ ČINITELIA NEMÔŽU HODNOTIŤ KULTÚRU, IBA JEJ VYTVÁRAŤ PODMIENKY

Dátum 26.01.2024

Zuzana Čaputová, prezidentka: Žijeme dobu útokov, klamstiev, v ktorej sa spochybňuje vzdelanie i talent, len preto, že niekto nevie, kde sú jeho hranice, a že si niekto pomýlil verejnú službu s lokajstvom. 

KOLÍKOVÁ: ŠIMKOVIČOVÁ ŠÍRI HOMOFÓBNE A DISKRIMINAČNÉ MYŠLIENKY

Dátum 24.01.2024

Podľa Kolíkovej ministerka neprimerane zasahuje do slobody kultúry svojimi výrokmi a krokmi. Sme presvedčení, že umenie je základom demokratickej spoločnosti, vyhlásila Mária Kolíková. Aj kultúra podľa nej upozorňuje na hodnotové súboje v spoločnosti.

MESEŽNIKOV: VLÁDA NEDRŽÍ ZÁPADNÚ ZAHRANIČNOPOLITICKÚ LÍNIU A JE PRORUSKÁ

Dátum 24.01.2024

Grigorij Mesežnikov, slovenský politický analytik: Nie je prekvapením, že vláda, ktorá sa síce formálne hlási ku všetkým našim záväzkov, ale v skutočnosti nedrží západnú zahraničnopolitickú líniu a je proruská, nebude podporovať túto konferenciu. Určite to však nezastaví jej konanie, Globsec sa zrejme prispôsobí situácii a nepochybujem o tom, že nájde dostatok finančných prostriedkov z iných zdrojov. 

UHRÍK: O VLÁDE ROZHODUJÚ VOLIČI VO VOĽBÁCH, NIE PETÍCIE NA INTERNETE

Dátum 23.01.2024

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Aj my sme chceli vtedajšiu vládu neschopákov odvolať. Ale nie cez internet. Poctivo a prácne sme zbierali v uliciach petičné hárky na referendum o predčasných voľbách. To ľudové referendum, ktoré ste napokon sabotovali! Lebo vraj právo poslancov na štvorročný plat je nadradené právu občanov na vyslovenie nedôvery vláde.

BELOUSOVOVÁ: DEMONŠTRÁCIE SÚ PREDVOLEBNOU KAMPAŇOU KORČOKA

Dátum 23.01.2024

Anna Belousovová, viceprimátorka Čadce: Korčok chce „vyvažovať“ vládu SR. Hovorí o potrebe rovnováhy. Podľa neho, keď voľby vyhral Fico a spol., prezident by mal byť z druhého brehu. Milý pán vyvažovateľ, to nie je rovnováha, ale ťažká a nebezpečná destabilizácia spoločnosti. Keď bol členom vlády, nad ktorou držala ochrannú ruku Čaputová, o nejakej rovnováhe či vyvažovaní sa mu ani nesnívalo.

GYIMESI: AK BY SOM BOL ZLOMYSEĽNÝ, NAPÍŠEM, ŽE KDH JE PREDAJNÁ NEVESTA

Dátum 23.01.2024

György Gyimesi, podpredseda strany Maďarská Aliancia: Nijako inak si totiž neviem vysvetliť ich pôsobenie doma, ako aj v zahraničí. Ich europoslanec Štefanec dlhodobo pôsobí akoby člen PS. V ničom sa od nich rétorikou ani hlasovaniami neodlišuje. KDH bolo proti vzniku samostatnej SR a Štefanec v tejto tradícii pokračuje, keď spoločne s europoslancami za PS inicioval a hlasoval za rezolúciu odsudzujúcu Slovensko.

SUSKO: NEVRÁTIME SA KU KAMEŇOVANIU A VEREJNÝM POPRAVÁM

Dátum 15.01.2024

Podľa Suska Ústava Slovenskej republiky nepoznáva pojem špeciálnej prokuratúry, a náš systém prokuratúry je jednotný. Napriek tomu existuje entita označovaná ako špeciálna prokuratúra, ktorá však nemá právnu subjektivitu a zdá sa, že vykonáva dohľad nad vlastnými činnosťami. 

Stránky