POLITIKA

NAĎ: MAĎARSKO SA ZAPOJÍ DO OCHRANY VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR

Dátum 27.01.2023

Jaroslav Naď, minister obrany: Maďarsko sa zapojí do ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky. Od minulej jesene ochraňujú slovenský vzdušný priestor Poľsko a Česká republika. Po zapojení Maďarska po podpise príslušných zmlúv takpôjde o reálny projekt Vyšehradskej skupiny.

DANKO: CHCEME MODERNÉ SOCIÁLNE SLOVENSKO!

Dátum 27.01.2023

Slovenská národná strana odprezentovala svoju víziu vytvorenia Slovenského opozičného bloku a súčasne požiadala predsedov predmetných strán prostredníctvom predsedu SNS Andreja Danka, aby v rámci svojich politických strán komunikovali o forme spolupráce s cieľom, aby ani jeden hlas predmetných politických strán neprepadol.

PREMIÉR: VERÍM, ŽE POSLANCI DOHODU NA SEPTEMBROVOM TERMÍNE VOLIEB DODRŽIA

Dátum 27.01.2023

Eduard Heger, dočasne poverený premiér: Dohoda na termíne konania predčasných volieb medzi stranami bývalej štvorkoalície je na 30. septembri. Verím, že tých 90 poslancov, ktorí deklarovali podporu tomuto návrhu, svoje slovo dodrží.

DZURINDA PREDSTAVIL ZÁKLADY MODREJ KOALÍCIE

Dátum 27.01.2023

Mikuláš Dzurinda, expremiér: Pri rozhodovaní, tvorbe programu a v každodennej politickej práci sa pridržiavame hodnôt a ideí náboženského a kultúrneho dedičstva Európy, ako aj zásad sekulárneho humanizmu.

ČAPUTOVÁ: AJ DIANIE V NR SR POTVRDZUJE NEVYHNUTNOSŤ PREDČASNÝCH VOLIEB

Dátum 27.01.2023

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: Aj to, že sa o termíne predčasných volieb bude rozhodovať v samom závere lehoty, v ktorej mali o tejto veci poslanci Národnej rady SR rozhodnúť, je potvrdením toho, že Slovensko potrebuje predčasné voľby.

HEGER: TERMÍN VOLIEB JE V RUKÁCH POSLANCOV, PRE MŇA JE TO IRELEVANTNÉ

Dátum 27.01.2023

Eduard Heger, premiér: Treba povedať, že je to na rozhodnutí poslancov, oni majú kompetenciu rozhodnúť, kedy predčasné voľby budú. Je to v rukách poslancov. Pre mňa je to irelevantné, ja sa prispôsobím.

ČAPUTOVÁ: RIEŠENIE ENERGETICKEJ KRÍZY BY MALO BYŤ JEDNOU Z PRIORÍT VLÁDY

Dátum 26.01.2023

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky: Karel Hirman mi dnes predstavil všetky formy pomoci, na ktorých jeho rezort pracuje. Tie, ktoré sa spúšťajú v najbližších dňoch, a aj tie, ktoré pre jednotlivé segmenty ešte len pripravujú.

PELLEGRINI NAVRHUJE VOĽBY 24. JÚNA, ŽIADA SAS O PODPORU SKORŠIEHO TERMÍNU

Dátum 26.01.2023

Peter Pellegrini, líder Hlase-SD: Je absolútne neprijateľné, aby vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez dôvery vládla desať mesiacov po svojom odvolaní. Dodnes neponúkla jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením pre ľudí a pre Slovensko.

PREZIDENTKA NAPADLA NA ÚSTAVNOM SÚDE SR PARAGRAF 363 TRESTNÉHO PORIADKU

Dátum 26.01.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podala vo štvrtok na Ústavný súd SR návrh na začatie konania o súlade paragrafu 363 Trestného poriadku s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi. Argumentuje, že terajšie znenie paragrafu a právomoci, ktorými na jeho základe disponuje generálny prokurátor, zasahujú neprimerane do nezávislosti súdnej moci. 

FICO: NEEXISTUJÚ ŽIADNE DÔVODY NA TERMÍN VOLIEB 30. SEPTEMBRA

Dátum 26.01.2023

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico navrhol termín konania predčasných volieb na 27. mája 2023. Odmieta ich konanie až koncom septembra. Poukázal na to, že vláda ešte koncom decembra stratila dôveru v parlamente, je len dočasne poverená výkonom funkcie a nemôže vládnuť až do jesene.

Stránky