POLITIKA

HLAS-SD VYZVAL ĽUDÍ, ABY NADCHÁDZAJÚCE VOĽBY POŇALI AJ AKO REFERENDUM O VLÁDE

Dátum 01.10.2022

Slovensko podľa Pellegriniho potrebuje stabilitu, ľudia pre infláciu chudobnejú, hrozí recesia a vláda nedokázala prijať adekvátne opatrenia. Zopakoval, že jediným riešením sú predčasné parlamentné voľby. „Ľudia z nich môžu spraviť malé politické referendum a poslať nominantov OĽaNO do minulosti, aby tak odkázali vedeniu OĽaNO v Bratislave, že si neželajú túto politiku,“ zdôraznil.

HEGER: ODVOLÁVANIE MATOVIČA V PARLAMENTE JE ZBYTOČNÉ

Dátum 01.10.2022

„Skutočný problém Slovenska je previesť občanov cez energetickú krízu. Tam je dôležitá súdržnosť vlády a parlamentu bez toho, aby sme pozerali na politické tričká. Potom, keď toto vyriešime, nech sa dejú politické bitky. Ale dnes na to čas nie je,“ zdôraznil šéf vládneho kabinetu.

FICO VOLÁ PO SPÁJANÍ ĽAVICOVÝCH SÍL

Dátum 01.10.2022

„Spolupráca Smeru a Hlasu, dvoch sociálno-demokratických strán, je presne tou ponukou, ktorú ľudia na Slovensku nielen chápu, ale aj výrazne podporia,“ zdôraznil Fico. „Smer-SD je naďalej presvedčený, že našou povinnosťou je ľavicové sily spájať a nie rozbíjať.“

ŠÉFREDAKTORI VO VYHLÁSENÍ: MATOVIČ NEZVLÁDA SLUŽBU VEREJNOSTI A KLAME

Dátum 01.10.2022

Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu. Matovič tiež zvykne pripomínať, že aj Hitler mal novinárov, ktorý ho podporovali a naznačuje, že v súčasnosti akoby novinári tiež pracovali pre niekoho podobného.

FICO: ĽUDIA, NEBLÁZNIME! UKRAJINA V NATO?!

Dátum 30.09.2022

V prípade Ukrajiny sa bavíme o najskorumpovanejšej krajine, krajine, ktorá je totálne riadená USA, krajine, ktorú si nepriatelia mieru a priatelia vojny vybrali ako bojisko na presadzovanie svojich mocenských záujmov, vraví predseda Smeru-SD Robert Fico.

REZORT DIPLOMACIE: NÁSILNÉ ODTRHNUTIE UKRAJINSKÉHO ÚZEMIA POVAŽUJE SLOVENSKO ZA NELEGITÍMNE

Dátum 30.09.2022

„Opätovne vyzývame Ruskú federáciu, aby ukončila vojenské aktivity na Ukrajine a okamžite a bezpodmienečne stiahla všetky svoje jednotky, vojenskú techniku a štruktúry okupačnej správy z ukrajinského územia,“ vyjadril sa rezort diplomacie, podľa ktorého všetci tí, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii anexie ďalších častí ukrajinského územia do Ruskej federácie, musia za svoje činy niesť zodpovednosť.

MATOVIČ: VLÁDA PREVEDIE SLOVENSKO CEZ ENERGETICKÚ KRÍZU ROVNAKO AKO CEZ PANDÉMIU

Dátum 30.09.2022

„Riešenia sú známe. Celá Európa má kombinácie tých riešení nachystané. Našťastie na Slovensku vieme, že nové ceny platia od nového roka,“ povedal Matovič. „Keď to bude uzavreté, potom povieme, či stačia európske riešenia, alebo musíme zapnúť naše ochranné opatrenia,“ dodal.

TARABA: AK SAS POCHOPÍ, ŽE JEJ NEPOMÔŽEME VRÁTIŤ SA DO VLÁDY, HLASOV NA ODVOLANIE MIKULCA BUDE DOSŤ

Dátum 30.09.2022

Taraba na sociálnej sieti uviedol, že s Ficom „sa nebudeme prizerať, ako zatvára hranice Slovensku jedna krajina za druhou“. „Ak SaS pochopí, že jej nepomôžeme vrátiť sa do vlády a začne sa správať ako opozičná strana, hlasov na odvolanie Mikulca bude dosť,“ dodal Taraba.

TOMÁŠ: VLÁDA NEMÁ NA VYSOKÉ CENY ENERGIÍ RIEŠENIE

Dátum 30.09.2022

„Oni nevedia, čo s cenami energií. Spoliehajú sa na nejaké európske riešenie. Tie návrhy sa už teraz ukazujú ako neakceptovateľné pre Slovensko,“ povedal Tomáš. Zverejnené opatrenia vlády sú podľa neho iba plánom „B“, no základný plán podľa Tomáša vláde chýba.

ĽUDIA NEMÔŽU BYŤ VAŠI RUKOJEMNÍCI, VYZVAL HEGER TAKMER DVETISÍC ODCHÁDZAJÚCICH LEKÁROV, ABY PREHODNOTILI VÝPOVEDE

Dátum 30.09.2022

Heger hromadné výpovede nepovažuje za fér. Odvoláva sa pritom na to, že práve jeho vláda prináša po dlhých rokoch ignorovania problémov zmeny, ktoré majú zabezpečiť skvalitnenie zdravotníctva.

Stránky