POLITIKA

ČAPUTOVÁ UISTILA KORČOKA O VERNOSTI SLOVENSKA K EÚ A USA

Dátum 09.03.2021

Korčok zdôraznil, že od ústavných činiteľov potrebuje uistenie, že v zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska „sa nič nemení.“

ČAPUTOVÁ SA STRETLA S KISKOM

Dátum 08.03.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v pondelok v Prezidentskom paláci stretla s exprezidentom Andrejom Kiskom. Stretnutie sa uskutočnilo rok po konaní sa parlamentných volieb a hovoriť mali o tom, čím si Slovensko za toto obdobie prešlo. 

BUDAJ: HROZBA ROZVRATU KOALÍCIE A PREDČASNÝCH VOLIEB JE SKUTOČNE REÁLNOU

Dátum 08.03.2021

Podľa ministra životného prostredia Jána Budaja vyvrcholí prvá vážnejšia „ofenzíva“ na povalenie Matovičovej vlády.

RADIČOVÁ: ZLYHANIE VLÁDY JE OČIVIDNÉ A CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE NIE JE SPRÁVNA CESTA

Dátum 08.03.2021

Radičová vyzvala vládu na ukončenie nezmyselných hádok a konfliktov, keďže poučením z minulosti je, že nikam nevedú.  

MILAN UHRÍK ÚDAJNE PREVEZME MARČEKOVU STRANU

Dátum 08.03.2021

Europoslanec Milan Uhrík dodal, že zbierať podpisy na novú stranu je „v čase nekonečného lockdownu nereálne". „Bližšie to však zatiaľ komentovať nemôžem, pretože kým tá zmena nie je zapísaná v registri politických strán, tak nie je platné nič. Akékoľvek oficiálne vyjadrenie by bolo predčasné," doplnil Uhrík.

SULÍK: SAS NEPODPORÍ TVRDÝ LOCKDOWN

Dátum 08.03.2021

Predseda NR SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollára vylúčil zatvorenie podnikov a ekonomiky. Možno by som urobil nejaký pokyn, že tie fabriky musia robiť nejaké testovanie, alebo tam sprísniť hygienické předpisy.

MATOVIČ VTIPKUJE O NEŽIADUCICH ÚČINKOCH VAKCÍNY ASTRA ZENECA: ASPOŇ VIEME, ŽE NÁS NEOČKUJÚ VODOU!

Dátum 07.03.2021

Premiér Igor Matovič v nedeľu prijal v Bojniciach dar od Francúzska - 15-tisíc vakcín od spoločnosti Astra Zeneca. Ide o vakcínu, ktorú napríklad Švajčiarsko neschválilo.

NAĎ: AK CHCE SULÍK S NAMI POKRAČOVAŤ, MAL BY SA OSPRAVEDLNIŤ

Dátum 07.03.2021

Minister obrany obhajoval nákup 35 miliónov testov. Podľa neho sa využijú všetky, pretože majú dvojaké použitie. Môžu byť určené na domáce testovanie, ale aj pre mobilné odberové miesta.

MATOVIČ MOBILIZUJE ĽUDÍ, ŽIADA ICH, ABY SA ZOMKLI

Dátum 07.03.2021

Igor Matovič: Keď v októbri prišla druhá vlna, doslova nás zmietla. Počúvali sme tých, ktorí ponúkali rýchle a lacné riešenia, hovorili o otváraní prevádzok, a to spôsobilo to, že sme prestali veriť sami sebe.

SULÍK JE PRIPRAVENÝ VZDAŤ SA FUNKCIE, AK TAK UROBÍ AJ MATOVIČ

Dátum 07.03.2021

SaS podľa Sulíka stále trvá na návrhu na rekonštrukciu vlády a požaduje výmenu osoby premiéra a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Stránky