POLITIKA

HOJSÍK: POMOC UKRAJINCOM JE V ZÁUJME SLOVENSKA

Dátum 02.03.2024

Martin Hojsík, podpredseda Európskeho parlamentu a Progresívneho Slovenska: Potrebujeme pomôcť Ukrajine brániť svoju slobodu, územnú celistvosť, nezávislosť, lebo je to aj v štátnom záujme Slovenska.

BLANÁR NA DIPLOMATICKOM FÓRE V TURECKU ROKOVAL S LAVROVOM

Dátum 02.03.2024

Ruské štátne médium RIA Novosti píše o rokovaní ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s jeho rezortným kolegom Sergejom Lavrovom na diplomatickom fóre v Antalyi. RIA Novosti tiež spomína Roberta Fica, ktorý vyhlásil, že Slovensko by malo mať s Ruskom normálne vzťahy.

HRABKO: BOJ O BUDÚCNOSŤ ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY VYHRAL FICO

Dátum 02.03.2024

„Výsledkom, ktorý leží na stole, je, že ÚŠP bude zrušený. Bodka, nech si to každý hodnotí ako chce,“ konštatoval publicista Juraj Hrabko. Ani ostatné časti novely trestných kódexov podľa neho nie sú zrušené, len pozastavené, kým ich ÚS SR posúdi.

ČAPUTOVÁ: MÁM POCHYBNOSTI O OSOBE KANDIDÁTA NA ŠÉFA SIS

Dátum 02.03.2024

Prezidentka Zuzana Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom Slovenskej informačnej služby. „Takýmto spôsobom tam vláda dostane - obíduc hlavu štátu - svojho človeka. Kým teda prezident alebo prezidentka nerozhodne o vymenovaní,“ uviedla Čaputová. Zároveň zdôraznila, že má pochybnosti o osobe kandidáta na šéfa SIS, ktorým je podľa rozhodnutia vlády Pavol Gašpar.

POLITOLÓG ŠTEFANČÍK: MATOVIČ KANDIDUJE ZA PREZIDENTA, LEBO CHCE BYŤ V CENTRE POZORNOSTI

Dátum 02.03.2024

Do debát s Igorom Matovičom sa nehrnie nielen koalícia, ale ani opozícia, lebo vedia, že je ako ten „Brutus, ktorý vám pichne dýku do chrbta“. Politológ Radoslav Štefančík je presvedčený, že kandiduje za prezidenta, lebo „chce byť v centre pozornosti“.

ODVOLACÍ SÚD POTVRDIL, ŽE MATOVIČ SA NESMIE URÁŽLIVO VYJADROVAŤ O HAŠČÁKOVI

Dátum 01.03.2024

Odvolací súd podľa advokátskej kancelárie v statusoch a videách Matoviča a jeho hnutia identifikoval zjavné porušovanie osobnostných práv, čo vyžadovalo okamžitý zásah. Súd zároveň konštatoval, že postup Matoviča vybočuje z pravidiel slušnosti.

DEMOKRATI: ZRUŠENIE ÚŠP JE VEĽMI ZLÁ SPRÁVA PRE SLOVENSKO

Dátum 01.03.2024

Juraj Šeliga, Demokrati: Robert Fico ide dokonať svoju pomstu na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí vyšetrujú tú najzávažnejšiu korupciu. Je to účelová novela, ktorej cieľom je ochromiť spravodlivosť a zastaviť vyšetrovania tých najväčších káuz, ktoré sa týkajú jeho nominantov.

ŠIMEČKA: SLOVENSKO SI NENECHÁME UKRADNÚŤ ANI FICOM, ANI DANKOM, ANI PELLEGRINIM

Dátum 01.03.2024

Michal Šimečka, predseda PS a podpredseda NR rady SR: Jedna vec je jasná. Náš odpor a boj má zmysel. V parlamente, na námestiach po celom Slovensku aj ústavnou sťažnosťou. Nikdy sa nesmieme vzdať. Slovensko si nenecháme ukradnúť ani Ficom, ani Dankom, ani Pellegrinim.

ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ: UŽ NEVIEM REPREZENTOVAŤ KRAJINU, KTOREJ SOM PRESTALA ROZUMIEŤ

Dátum 01.03.2024

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa, predsedníčka strany Jablko: O chvíľu mi vyprší mandát v EP a s ním moja politická kariéra. Končím. Už neviem reprezentovať krajinu, ktorej som prestala rozumieť. A už nevládzem byť terčom arzenálu bezbrehej nenávisti mizogýnnych uchylákov, ktorú mi štrnásť rokov nalievajú do slov ako každodenný fejsbúkový koktejl.

NAĎ: DÚFAM, ŽE SA OKLAMANÝM VOLIČOM OTVORILI OČI

Dátum 01.03.2024

Ako tvrdí Jaroslav Naď, antikampaň proti obrannej dohode s USA (DCA) sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska. „Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy vlastizradcovská zmluva už dnes nie je vlastizradcovská,“ vyhlásil predseda Demokratov.

Stránky