PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA

TRUMP: USA JE KRAJINA PLNÁ TERORISTOV

Dátum 07.01.2024

„Za vlády Joea Bidena sa nezlepšila ani jedna vec. Všetko je v neporiadku,“ povedal Donald Trump pred svojimi priaznivcami v Iowe. Očakáva sa, že v novembrových voľbách zabojuje o prezidentské kreslo republikán Trump s 81-ročným demokratom Bidenom.

BIDEN: TRUMP JE OCHOTNÝ OBETOVAŤ DEMOKRACIU, LEN ABY SA OPÄŤ DOSTAL K MOCI

Dátum 06.01.2024

Donald Trump zase tvrdí, že Joe Biden a vedúci predstavitelia demokratov sa sami snažia podkopať demokraciu tým, že zneužívajú právny systém na zmarenie kampane svojho hlavného rivala. Zhruba desať mesiacov pred novembrovým volebným finále 81-ročný Biden v predvolebných prieskumoch za svojím 77-ročným rivalom zaostáva v piatich zo šiestich amerických štátov považovaných za významné volebné bojiská.

O TRUMPOVEJ KANDIDATÚRE ROZHODNE NAJVYŠŠÍ SÚD

Dátum 06.01.2024

Najvyšší súd Spojených štátov rozhodne o tom, či bývalý prezident Donald Trump môže znova kandidovať do úradu. Sudcovia sa rozhodli posúdiť Trumpovo odvolanie proti verdiktu súdu v štáte Colorado, podľa ktorého sa bývalý šéf Bieleho domu nemôže zúčastniť na marcových primárkach.

KONGRES OFICIÁLNE POTVRDIL BIDENOVO VÍŤAZSTVO

Dátum 07.01.2021

Trump avizoval, že teraz "bude nasledovať usporiadané odovzdanie moci". Biden dostal od zboru voliteľov, ktoré rozhoduje o tom, kto bude prezidentom, 306 hlasov voliteľov a odchádzajúci prezident Donald Trump 232.

TRUMP SA NEVZDÁVA: JEDENÁSŤ SENÁTOROV PLÁNUJE 6. JANUÁRA V KONGRESE NAPADNÚŤ VÝSLEDKY VOLIEB

Dátum 03.01.2021

Toto zasadnutie, ktoré si vyžaduje ústava USA, je jednou z posledných príležitostí pre dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa a jeho spojencov, aby vyjadrili nesúhlas s výsledkami volieb, píše na svojej webovej stránke denník USA Today.

TRUMP CHCE OPÄŤ NAPADNÚŤ VÝSLEDKY V PENSYLVÁNII NA NAJVYŠŠOM SÚDE

Dátum 21.12.2020

Trumpov tím tvrdí, že tamojší súd svojimi troma rozhodnutiami, ktorými zmenil pravidlá hlasovania poštou, porušil ústavné práva občanov. Výsledkom bolo, že v Pensylvánii sa započítalo aj množstvo neplatných hlasov.

PUTIN ZABLAHOŽELAL BIDENOVI

Dátum 15.12.2020

"Za seba môžem povedať, že som pripravený spolupracovať a udržiavať s vami kontakty," uviedol Putin v odkaze.Putin zároveň vyjadril nádej, že ich krajiny dokážu dať bokom názorové rozdiely, aby mohli spoločne podporovať bezpečnosť vo svete.

BIDEN: TRUMP ODMIETOL REŠPEKTOVAŤ VÔĽU ĽUDÍ

Dátum 15.12.2020

"Je to tak extrémna pozícia, akú sme nikdy predtým nevideli. Pozícia, ktorá odmietla rešpektovať vôľu ľudí, odmietla uznať právo zákona a odmietla dodržať ústavu," povedal Biden. 

ZBOR VOLITEĽOV: BIDEN VYHRAL V POMERE 306 : 232 HLASOV

Dátum 15.12.2020

Trump odmieta uznať prehru a on a jeho spojenci podali v súvislosti s voľbami zhruba 50 žalôb, približuje AP. Väčšina z nich však bola stiahnutá alebo ich zamietli sudcovia, pričom dva razy tak spravil aj Najvyšší súd USA.

TRUMP: TIETO VOĽBY VYHRÁME

Dátum 06.12.2020

Trump robil v Georgii kampaň pre dvoch republikánskych kandidátov do Senátu, ktorých čaká veľmi dôležité dodatočné kolo volieb 5. januára 2021, ktoré rozhodne o tom, ktorá strana bude ovládať Senát.

Stránky