PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA

KONGRES OFICIÁLNE POTVRDIL BIDENOVO VÍŤAZSTVO

Dátum 07.01.2021

Trump avizoval, že teraz "bude nasledovať usporiadané odovzdanie moci". Biden dostal od zboru voliteľov, ktoré rozhoduje o tom, kto bude prezidentom, 306 hlasov voliteľov a odchádzajúci prezident Donald Trump 232.

TRUMP SA NEVZDÁVA: JEDENÁSŤ SENÁTOROV PLÁNUJE 6. JANUÁRA V KONGRESE NAPADNÚŤ VÝSLEDKY VOLIEB

Dátum 03.01.2021

Toto zasadnutie, ktoré si vyžaduje ústava USA, je jednou z posledných príležitostí pre dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa a jeho spojencov, aby vyjadrili nesúhlas s výsledkami volieb, píše na svojej webovej stránke denník USA Today.

TRUMP CHCE OPÄŤ NAPADNÚŤ VÝSLEDKY V PENSYLVÁNII NA NAJVYŠŠOM SÚDE

Dátum 21.12.2020

Trumpov tím tvrdí, že tamojší súd svojimi troma rozhodnutiami, ktorými zmenil pravidlá hlasovania poštou, porušil ústavné práva občanov. Výsledkom bolo, že v Pensylvánii sa započítalo aj množstvo neplatných hlasov.

PUTIN ZABLAHOŽELAL BIDENOVI

Dátum 15.12.2020

"Za seba môžem povedať, že som pripravený spolupracovať a udržiavať s vami kontakty," uviedol Putin v odkaze.Putin zároveň vyjadril nádej, že ich krajiny dokážu dať bokom názorové rozdiely, aby mohli spoločne podporovať bezpečnosť vo svete.

BIDEN: TRUMP ODMIETOL REŠPEKTOVAŤ VÔĽU ĽUDÍ

Dátum 15.12.2020

"Je to tak extrémna pozícia, akú sme nikdy predtým nevideli. Pozícia, ktorá odmietla rešpektovať vôľu ľudí, odmietla uznať právo zákona a odmietla dodržať ústavu," povedal Biden. 

ZBOR VOLITEĽOV: BIDEN VYHRAL V POMERE 306 : 232 HLASOV

Dátum 15.12.2020

Trump odmieta uznať prehru a on a jeho spojenci podali v súvislosti s voľbami zhruba 50 žalôb, približuje AP. Väčšina z nich však bola stiahnutá alebo ich zamietli sudcovia, pričom dva razy tak spravil aj Najvyšší súd USA.

TRUMP: TIETO VOĽBY VYHRÁME

Dátum 06.12.2020

Trump robil v Georgii kampaň pre dvoch republikánskych kandidátov do Senátu, ktorých čaká veľmi dôležité dodatočné kolo volieb 5. januára 2021, ktoré rozhodne o tom, ktorá strana bude ovládať Senát.

VÍŤAZSTVO BIDENA POTVRDILI AJ V ARIZONE

Dátum 01.12.2020

Bidenovo víťazstvo potvrdili minulý týždeň aj v štátoch Nevada, Pensylvánia, Michigan a Minnesota. V nedeľu zase ukončili čiastočné prepočítanie hlasov vo Wisconsine, o ktoré požiadal Trump a ktoré taktiež potvrdilo víťazstvo jeho protikandidáta. 

BIDEN SI ZLOMIL NOHU, KEĎ SA HRAL SO PSOM

Dátum 30.11.2020

Biden (78) sa stane pri inaugurácii v januári budúceho roka najstarším prezidentom v dejinách USA. Sám otázky týkajúce sa svojho veku počas kampane často odbil, píše AP a pripomína, že zlomeniny sú vo vyššom veku všeobecne dôvodom na znepokojenie.

PREPOČÍTANIE HLASOV VO WISCONSINE POTVRDILO VÍŤAZSTVO BIDENA

Dátum 30.11.2020

Joe Biden vo Wisconsine napokon zvíťazil nad Trumpom o takmer 20.600 hlasov. V dôsledku prepočítania pribudlo na konto Bidena vo Wisconsine ďalších 87 hlasov. Trunpovci museli za prepočítanie zaplatoť 3 milióny dolárov.

Stránky