REGIÓNY

MESTO ŽILINA VYHLÁSILO MIMORIADNU SITUÁCIU PRE ZOSUV PÔDY

Dátum 10.02.2024

Krízový štáb mesta Žilina vyhlásil v piatok mimoriadnu situáciu v súvislosti so zosuvom pôdy v mestskej časti Bytčica. Podľa Kataríny Gazdíkovej zo žilinskej radnice došlo k výraznému zosuvu pôdy na ceste tretej triedy nad diaľničným privádzačom D1 Lietavská Lúčka - Žilina v dôsledku nadpriemerných dažďových zrážok.

BAŠKA A RYBNÍČEK ZÚRIA: ZRUŠENÍM SÚDU V TRENČÍNE NÁS PONÍŽILI!

Dátum 04.10.2021

Zrušenie Krajského súdu v Trenčíne je chybou a ponížením mesta Trenčín i celého Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Na pondelkovom brífingu to skonštatovali primátor Trenčína Richard Rybníček a predseda TSK Jaroslav Baška. Obaja žiadajú stiahnuť reformu súdnej mapy a pripraviť ju racionálne a bez emócií.

PO ODVYSIELANÍ REPORTÁŽE RTVS O ÚMRTI PO VAKCÍNE ASTRAZENECA SA Z OČKOVANIA ODHLÁSILO 21-TISÍC ĽUDÍ

Dátum 15.04.2021

RTVS odvysielala 12.3.2021 reportáž o úmrtí 38-ročnej učiteľky z Vranova nad Topľou, ktorá mala zomrieť po podaní vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Týždeň po odvysielaní reportáže sa odhlásilo z termínu alebo nedostavilo na očkovanie 21 090 ľudí. 

VEĽKÝ ZÁSAH NAKA: ZADRŽALI STAROSTOV NIEKOĽKÝCH OBCÍ

Dátum 11.12.2020

Policajný vyšetrovateľ obvinil sedem osôb vrátane viacerých starostov z obcí Bratislavského kraja. Boli zadržaní Národnou kriminálnou agentúrou.

SPRÁVCA BYTOV OZNÁMIL, ŽE AK SA ĽUDIA NEDAJÚ TESTOVAŤ, VYHODÍ ICH

Dátum 30.10.2020

Certifikát o absolvovaní testovania majú bezodkladne predložiť vlastníkovi niekoľkých bytov na kontrolu, inak im údajne ukončia nájomný vzťah.

POLÍCIA ZADRŽALA V ŠTÚROVE NELEGÁLNYCH MIGRANTOV

Dátum 09.09.2020

Policajti zistili, že rodina už v minulosti žiadala o udelenie azylu na území Rumunskej republiky. Podľa zistení polície mali vycestovať z Iránu do Turecka. Potom cez Grécko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu do Rumunska. V Rumunsku nastúpili do kamióna, ktorý ich doviezol na územie Slovenska.

RYBNÍČEK JE PRIPRAVENÝ DO ROKU 2026 VYČERPAŤ 34 MILIÓNOV EUR Z EÚ

Dátum 28.07.2020

Na Remišovú apelovali, aby s ministrom dopravy riešila presun finančných prostriedkov na Slovenskú správu ciest v súvislosti s vyhotovením štúdie uskutočniteľnosti na preložku cesty I/61 v centre mesta povedal Rybníček. 

NOVÝ ISTROPOLIS – MODERNÉ, DIZAJNOVÉ A KULTÚRNE CENTRUM

Dátum 19.07.2020

Rudolf Kusý: Je úlohou Nového Mesta v spolupráci s hlavným mestom riešiť budúcnosť Novej tržnice tak, aby bola moderná, bezpečná, pekná, čistá a súčasťou 21. storočia.

OBEC PICHNE ZASIAHLA ĎALŠIA POVODEŇ

Dátum 21.06.2020

Ďalšia vlna prívalových dažďov zasiahla obec Pichne v okrese Snina. Ako pre TASR povedal starosta Július Baník, približne 30 minút trvajúci dážď spôsobil v nedeľu podvečer opätovné zatopenie obce.