SLOVENSKO

ZOMRELA CHARAKTEROVO AUTENTICKÁ HEREČKA MILKA ZIMKOVÁ

Dátum 31.05.2023

Po ťažkej chorobe odišla jedna z najvýraznejších postáv strednej hereckej generácie, spisovateľka a autorka skvelých monodrám Milka Zimková.

SMER-SSD: CHCEME POZNAŤ PRAVDU, NIE POLITICKÉ PRÍBEHY

Text FACEBOOK
Dátum 27.05.2023

Je v absolútnom záujme strany SMER - SSD, aby bola vražda dvoch mladých ľudí poctivo vyšetrená a boli chytení aj skutoční objednávatelia. Na našej včerajšej tlačovej konferencii zaznel vážny dôkaz, ktorý vyšetrovatelia mali na stole, ale z nepochopiteľných dôvodov nebol dostatočne preverený a podľa nás len preto, že sa vyšetrovalo s klapkami na očiach a politickým cieľom poškodiť SMERu. 

PISTORIUS: NEMECKO BUDE NAĎALEJ PODPOROVAŤ SLOVENSKO

Dátum 27.05.2023

Nemecko bude aj po presune svojich batérií systému Patriot do Litvy naďalej podporovať Slovensko pri ochrane jeho bezpečnostných záujmov, uviedol v piatok nemecký minister obrany Boris Pistorius. Nemecký rezort zdôraznil, že bezpečnosť SR bude pre Nemecko aj do budúcnosti kľúčová. Budeme k tomu aj naďalej prispievať a úzko stáť po boku nášho spojenca Slovenska, píše sa vo vyhlásení.

ČAPUTOVÁ: VETOVALA ZMENU ZÁKONOV V OBLASTI OCHRANY ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Dátum 27.05.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vrátila v piatok parlamentu na opätovné prerokovanie zákon novelizujúci viacero zákonov v oblasti ochrany životného prostredia v súvislosti s reformou stavebnej legislatívy. Hlava štátu sa domnieva, že schválený zákon ide proti európskej legislatíve aj judikatúre a nastaveným štandardom v oblasti ochrany životného prostredia.

MATOVIČ: NEŽIADAME ROKOVAŤ LEN O NÁVRHOCH NÁŠHO KLUBU

Dátum 26.05.2023

OĽANO a priatelia iniciujú mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR. Prerokovať na nej chcú všetky zákony, ktoré sa nestihli prebrať a odhlasovať na 90. schôdzi. Predseda klubu obyčajných ľudí Michal Šipoš informoval, že vyzbieraných 30 podpisov potrebných na zvolanie schôdze podajú ešte v piatok.

40 PERCENT SLOVÁKOV VINÍ RUSKO ZA VOJNU NA UKRAJINE

Dátum 26.05.2023

Podpora členstva v NATO na Slovensku medziročne klesla zo 72 percent na 58 percent a členstva v Európskej únii zo 77 percent na 64 percent. Hlavnú zodpovednosť za vojnu na Ukrajine pripisuje Rusku 40 percent ľudí, najmenej spomedzi krajín strednej a východnej Európy.

ČAPUTOVÁ: ROZPOR SO ZÁVÄZKAMI VOČI EÚ JE ROZPOR S ÚSTAVOU

Dátum 26.05.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová  vrátila do parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o žalobách na ochranu kolektívnych záujmov spotrebiteľov, ktorým sa transponuje smernica Európskeho parlamentu a Rady EÚ. Z ústavy vyplýva, že ak slovenský zákon ustanoví niečo iné, ako právne záväzný akt EÚ, dostáva sa nielen do rozporu s našimi záväzkami voči EÚ, ale súčasne aj do priameho rozporu s ústavou, uviedla Čaputová.

KALIŇÁK: AK BY LIPŠIC RIADNE KONAL, KUCIAK A JEHO SNÚBENICA MOHLI ŽIŤ

Dátum 25.05.2023

Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para a Tibor Gašpar dnes mali v centrále strany SMER - SSD tlačovú besedu na tému prečo nebola vyšetrovaná táto verzia vraždy Kuciaka. Predseda strany Robert Fico uviedol, že všetci štyria prítomní si prešli vážnou tortúrou a pokusom bývalej koalície o ich zatvorenie.

SKLENÁR: V PODPORE UKRAJINY NECHCEME POĽAVIŤ

Dátum 25.05.2023

Martin Sklenár, minister obrany SR: Ukrajina sa už druhý rok hrdinsky bráni proti ruskému agresorovi, pričom podpora krajín medzinárodného spoločenstva je pre ňu kľúčová. Poľaviť preto nechceme ani my. Sme odhodlaní naďalej dôsledne posudzovať všetky požiadavky ukrajinskej strany v závislosti od našich možností tak, aby sme prispeli k jej obrane.

MATOVIČ VYZÝVA FICA, ABY OZNÁMIL MENO KUCIAKOVHO VRAHA

Dátum 25.05.2023

Líder hnutia OĽANO Igor Matovič vyzval predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, aby oznámil orgánom činným v trestnom konaní (OČTK) meno vraha novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Poukázal pritom na Ficove slová na mítingu Smeru v Nitre v roku 2022.

Stránky