SLOVENSKO

KAMENICKÝ: VLÁDA ROBERTA FICA JE VLÁDOU MIERU, SOCIÁLNEHO ZMIERU A DIALÓGU

Dátum 14.07.2024

Minister financií Ladislav Kamenický: Deklarácia o zvrchovanosti vždy bola, je a bude prejavom vôle slovenského národa žiť a rozhodovať o svojom osude slobodne a nezávisle a na tom skutočne záleží.

V STAREJ BYSTRICI SA USKUTOČNÍ 20. ROČNÍK OSLÁV ZVRCHOVANOSTI

Dátum 13.07.2024

Oficiálny program so slávnostným vztýčením slovenských vlajok a príhovormi hostí odštartuje o 20. hodine a vyvrcholí zapálením vatry zvrchovanosti. Priamy prenos osláv odvysiela večer na Dvojke aj Slovenská televízia a rozhlas.

POHODA PREDČASNE SKONČILA, POLÍCIA ZAČNE TRESTNÉ STÍHANIE

Dátum 13.07.2024

Časť Slovenska zasiahli v piatok večer intenzívne búrky. Viaceré lokality, najmä na západe krajiny, hlásia popadané stromy a zaplavené cesty. Na Pohode spadol veľký stan, zasahovali tam záchranné zložky.

ODBORÁRI: PRIVATIZÁCIA VODY JE HOAX

Dátum 11.07.2024

Predsedníčka OZ DLV Vlasta Szabová. Dodala, že podľa zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách môže byť vlastníkom verejných vodovodov a verejných kanalizácií z dôvodu verejného záujmu len subjekt verejného práva.

JEDNODŇOVÁ DIAĽNIČNÁ ZNÁMKA BUDE STÁŤ 5,40 EURA

Dátum 10.07.2024

Zároveň skončí súčasná ročná diaľničná známka. Dôvodom je, že už nemá popri 365-dňovej diaľničnej známke svoje opodstatnenie. 

SLOVENSKO MÁ DRUHÝ NAJVYŠŠÍ POČET SAMOSPRÁV NA STOTISÍC OBYVATEĽOV V EÚ

Dátum 09.07.2024

Priemerná veľkosť slovenskej samosprávy je približne 1 850 obyvateľov, pričom 82 percent obcí má výrazne menej obyvateľov ako je toto číslo. Zároveň v takých obciam žije menej ako 30 percent celkovej populácie Slovenska.

ZOMREL SKLADATEĽ A PUBLICISTA PAVOL ZELENAY

Dátum 08.07.2024

Pavol Zelenay a Ján Siváček boli zakladateľmi medzinárodného festivalu Bratislavská lýra. Sám Zelenay dvakrát získal ako autor hudby zlatú Bratislavskú lýru.

PELLEGRINI: SPOMIENKA NA UTRPENIE VYPÁLENÉHO KALIŠŤA MÁ BYŤ VAROVANÍM

Dátum 30.06.2024

​Horská obec Kalište bola počas Slovenského národného povstania jedným z centier Partizánskej republiky v Nízkych Tatrách, po prechode povstalcov na partizánsky spôsob boja zostala dôležitým centrom odboja. Nacistické jednotky Kalište obkľúčili 18. marca 1945 v skorých ranných hodinách. Niekoľko ľudí zastrelili, ďalších upálili zaživa v domoch.

RÁŽ: PRI TRAGICKEJ NEHODE VLAKU A AUTOBUSU ZREJME ZLYHAL ĽUDSKÝ FAKTOR

Dátum 28.06.2024

Vlak podľa predbežných informácií išiel po koľaji, ktorá bola po predošlých výdatných dažďoch vylúčená z prevádzky. 

SPÚŠŤA SA ZBIERKA PRE POZOSTALÝCH A ZRANENÝCH PO NEHODE V NOVÝCH ZÁMKOCH

Dátum 28.06.2024

Vo štvrtok 27. júna krátko po 17:00 sa stala tragická nehoda, pri ktorej sa zrazil vlak s autobusom. Nehoda si vyžiadala najmenej sedem obetí a ďalších zranených.

Stránky