SLOVENSKO

NA VÝCHODNOM SLOVENSKU BOLO ZEMETRASENIE

Dátum 22.02.2024

Východné Slovensko zasiahlo vo štvrtok zemetrasenie. Potvrdi tol vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied Kristián Csicsay s tým, že aktuálne zisťujú viac informácií. Je podľa neho možné, že išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia.

MESTO RUŽOMBEROK VYHLÁSILO TRETÍ STUPEŇ POVODŇOVEJ AKTIVITY

Dátum 11.02.2024

Mesto Ružomberok vyhlásilo v nedeľu tretí stupeň povodňovej aktivity na vodných tokoch a drobných vodných tokoch. Kritická situácia je najmä na rieke Revúca na Podsuchej a v mestskej časti Biely Potok. Situáciu monitorujeme v teréne a naozaj nie je dobrá. Na vodný tok sa boli pozrieť zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku, Povodia horného Váhu i vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku.

SLOVENSKÍ FARMÁRI SÚ PRIPRAVENÍ PROTESTOVAŤ

Dátum 02.02.2024

Predseda SPPK Emil Macho: EÚ sa stáva územím, kde sa necháva ležať úhorom 5 až 6 percent úrodnej pôdy, na ktorej je burina. Do toho sa cez prístavy valia tisíce ton plodín, mäsa, hydiny, ktoré sa dovážajú do Európy z druhej strany planéty.

STABILNÉ KONTROLY NA ČESKO-SLOVENSKÝCH HRANICIACH SA KONČIA

Dátum 31.01.2024

O možnosti, aby sa kontroly ďalej nepredlžovali, hovoril v Českom rozhlase pred začiatkom rokovania aj minister vnútra. Avizoval, že okrem nízkeho počtu zadržaných nelegálnych migrantov bude pred ministrami argumentovať aj vysokými nákladmi na toto opatrenie.

GREENWAY CHCE NA SLOVENSKU ROZVINÚŤ SIEŤ NABÍJAČIEK PRE ELEKTROMOBILY

Dátum 28.01.2024

Spoločnosť GreenWay pokračuje na Slovensku v raste, keď počas minulého roka zdvojnásobila svoje výsledky. Takmer 13-tisíc užívateľov, dvojnásobný objem dodanej energie a viac ako 12 miliónov kilometrov, ktoré prešli elektromobily. 

EURÓPSKY PARLAMENT SA OBÁVA O SCHOPNOSŤ SLOVENSKA BOJOVAŤ S KORUPCIOU

Dátum 14.01.2024

Európsky parlament bude v stredu 17. januára hlasovať o uznesení, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona z dielne vlády Roberta Fica. Text vyjadruje obavy europoslancov zo schopnosti Slovenska bojovať proti korupcii a chrániť finančné záujmy EÚ, ak bude schválená navrhnutá novela Trestného zákona.

SLOVENSKÁ REPUBLIKA MÁ 31 ROKOV

Dátum 01.01.2024

Vzniku samostatných republík predchádzalo schválenie ústavného zákona o rozpade Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky. Federálne zhromaždenie ČSFR ho prijalo 25. novembra 1992 a platnosť nadobudol o polnoci z 31. decembra 1992 na 1. januára 1993.​

SVÄTÝ ŠTEFAN BOL PRVÝM KRESŤANOM ZABITÝM ZA ŠÍRENIE KRISTOVHO UČENIA

Dátum 26.12.2023

Vysokopostavení Židia obvinili Štefana z rúhania, vyhnali ho za mesto a bez súdu ukameňovali. On sa počas kameňovania za svojich vrahov modlil. Známa je jeho posledná veta: “Pane, nezapočítaj im tento hriech.”

ŠÉF FINANČNEJ SPRÁVY ŽEŽULKA REZIGNOVAL

Dátum 14.12.2023

Nový prezident finančnej správy by mal byť menovaný do funkcie s účinnosťou od piatka 15. decembra.

SLOVENSKO BUDE MAŤ NOVÉHO BLAHOSLAVENÉHO - JÁNA HAVLÍKA

Dátum 14.12.2023

Rodák z Vlčkovian, aktuálne súčasti obce Dubovce pri Skalici, zomrel v roku 1965 vo veku 37 rokov na následky dlhoročného nespravodlivého väznenia za náboženskú činnosť. 

Stránky