ŠPORT

DJOKOVIČ MÁ PROBLÉM PRE VÝROK: KOSOVO JE SRDCOM SRBSKA

Dátum 02.06.2023

Francúzska ministerka športu Amélie Oudéaová-Castérová skritizovala srbského tenistu Novaka Djokoviča za politický odkaz, ktorým sa prezentoval po úvodnom zápase na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Tenista po svojom pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry mužov napísal na objektív televíznej kamery: Kosovo je srdce Srbska. Zastavte násilie.

CESTY SLOVENSKÉHO HOKEJA

Dátum 01.06.2023

Rekonštrukcia diania, súvislostí a úsilia množstva ľudí v novovzniknutom štáte pripomína dramatickú poviedku so šťastným koncom.

KANAĎANIA ZÍSKALI 28. TITUL NA MS V HOKEJI

Dátum 29.05.2023

Slováci sú v rebríčku IIHF na 9. priečke s hrozbou kvalifikácie o ZOH 2026.

PSN BUDE PODPOROVAŤ ROZVOJ ŠPORTU V ŠKOLÁCH

Dátum 09.04.2023

Michal Chrenka, odborník PSN na šport a zdravie: So slovenským športom to ide dolu vodou, ak sa objaví úspech, ktorý vydrží viac ako jednu sezónu, tak je to úspech jednotlivca, lebo kolektívny šport môže len prekvapiť.

MEDZINÁRODNÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR ODPORUČIL NÁVRAT RUSKÝCH A BIELORUSKÝCH ŠPORTOVCOV

Dátum 29.03.2023

Prezident MOV Thomas Bach v utorok po zasadnutí exekutívy oznámil, že výbor odporučil medzinárodným športovým federáciám a organizátorom svetových športových podujatí, že športovci s ruským alebo bieloruským pasom musia súťažiť len ako individuálni a neutrálni športovci.

HRÁČI Z KHL DOSTALI V SLOVENSKEJ REPREZENTÁCII STOPKU

Dátum 27.03.2023

Zástupcovia reprezentácie SR v súvislosti so spomenutou absenciou hráčov z KHL uviedli, že ide o dohodu s hokejistami z tejto súťaže a nie verdikt, ktorým by odsúdili ich pôsobenie v ruskej lige.

POLOVICA POLIAKOV CHCE BOJKOT OH V PARÍŽI AK SA NA NICH ZÚČASTNIA RUSI A BIELORUSI

Dátum 19.03.2023

Po ruskej vojenskej invázii na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára 2022, bola ruským a bieloruským športovcom zakázaná účasť na množstve podujatí.

VLHOVÁ TRIUMFOVALA V SOLDEU

Dátum 18.03.2023

Dvadsaťsedemročná Liptáčka bol líderkou hodnotenia už po prvom kole, keď o 32 stotín viedla pred Chorvátkou Leonou Popovičovou. V druhej jazde síce Slovenka dosiahla až štvrtý najlepší čas, ale náskok pred chorvátskou súperkou zvýšila na 43 stotín výborným výkonom v prvom aj poslednom sektore.

SIEKEL DOSTAL OD SMERU VÝZVU PODPORIŤ ÚČASŤ RUSKÝCH A BIELORUSKÝCH ŠPORTOVCOV NA OH V PARÍŽI

Dátum 22.02.2023

Od roku 2004 prijíma Valné zhromaždenie OSN rezolúciu k olympijskému prímeriu. V jej rámci vyzýva vlády všetkých krajín sveta, aby sa v čase konania OH zdržalo vojnových alebo iných ozbrojených aktivít. Preto je na mieste tvrdenie, že úlohou športu je spájať a nie rozdeľovať.

HEGER: JE NEZMYSEL, ABY SA VOJNOVÝ AGRESOR ZÚČASTNIL NA OH SYMBOLIZUJÚCICH MIER

Dátum 22.02.2023

K účasti oboch reprezentácii sa negatívne stavia i dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, a to aj v prípade úvah, že by Rusi a Bielorusi štartovali pod neutrálnou vlajkou. 

Stránky