ŠPORT

SLOVÁCI ZDOLALI FRANCÚZOV

Dátum 19.05.2024

Zo slovenského pohľadu bol najdôležitejší bod sobotňajšieho programu na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Česku triumf reprezentantov SR nad hráčmi Francúzska 4:2, ktorý zverencov trénera Craiga Ramsayho posunul bližšie k vytúženému postupu do štvrťfinále.

KELEMEN ROZHODOL O VÝHRE SLOVÁKOV NAD AMERIČANMI

Dátum 13.05.2024

Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta v Česku. V súboji základnej B-skupiny v Ostrave proti Američanom siahala na tri body, napokon však získala dva za triumf 5:4 po predĺžení. V pondelok popoludní viedli zverenci trénera Craiga Ramsayho 2:0 aj 4:1, napokon však duel dospel do predĺženia a v ňom rozhodol Miloš Kelemen.

AMERIČANIA PRIŠLI PRED ZÁPASOM SO SLOVÁKMI O BRANKÁRA

Dátum 13.05.2024

Realizačný tím americkej hokejovej reprezentácie rieši pred pondelkovým zápasom proti Slovákom na majstrovstvách sveta v Česku vážny problém. Zámorský výber, ktorý na svetovom šampionáte obhajuje 4. priečku spred roka, totiž prišiel o brankára Detroitu Red Wings zo zámorskej NHL.

HOKEJ: SLOVÁCI MAJÚ PRVÉ TRI BODY NA TURNAJI, KAZACHOV ZDOLALI 6 : 2

Dátum 12.05.2024

Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v Česku, v súboji základnej B-skupiny v Ostrave v nedeľu zdolala Kazachov hladko 6 : 2. Zverenci trénera Craiga Ramsayho si trojgólový náskok vybojovali už v prvej tretine.

SLOVÁCI NA MS HRÁČOV DO 18 ROKOV POSTÚPILI DO ŠTVRŤFINÁLE

Dátum 30.04.2024

Slovenská reprezentácia hokejistov do 18 rokov uspela na svetovom šampionáte hráčov tejto vekovej kategórie vo Fínsku až v záverečnom súboji základnej A-skupiny. Mladí Slováci v meste Espoo zdolali rovesníkov z Nórska hladko 11:1, vyhli sa boju o zotrvanie medzi svetovou elitou a zaistili si postup do štvrtkového štvrťfinále. 

SLOVÁCI Z KHL NÁS NA MAJSTROVSTVÁCH REPREZENTOVAŤ NEBUDÚ

Dátum 12.04.2024

V stanovisku SZĽH sa uvádza, že hráči sa na svetovom šampionáte nepredstavia zo zdravotných, osobných, rodinných alebo iných dôvodov. 

KUZMINOVÁ JE OPÄŤ TVÁROU VŠC DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Dátum 12.04.2024

Biatlonistka Anastasia Kuzminová: Celá príprava bude smerovať k tomu, aby som pomohla slovenskej štafete a bola ešte viac platná ako na ME a MS. Chcem byť ťahúňom a k tomu, aby som to dokázala, sa musím sústrediť okrem pomoci kolektívu na vlastnú výkonnosť. 

BECÍK SI ZASTAL HOKEJISTOV Z KHL

Dátum 12.04.2024

Osem europoslancov vyzvalo Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), aby podobne, ako Medzinárodná hokejová federácia, nepozval slovenských hráčov do národnej reprezentácie v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v hokeji. 

RUSKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR NEUSPEL S ODVOLANÍM

Dátum 25.02.2024

Pozastavenie členstva a následné neúspešné odvolanie nemá žiadny vplyv na účasť ruských športovcov na OH v Paríži.

PELLEGRINI: HRÁČI Z KHL BY MALI MAŤ MOŽNOSŤ REPREZENTOVAŤ SLOVENSKO

Dátum 13.02.2024

Predseda parlamentu Peter Pellegrini vyzýva Slovenský zväz ľadového hokeja, aby prehodnotil svoje rozhodnutie účasti hráčov KHL na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024. Je „presvedčený, že politika do športu vôbec nepatrí“ a na Slovensku a v susednom Česku „sa vyžívame v pranierovaní nevinných ľudí“.

Stránky