SPRÁVY

NEZAOČKOVANÝCH KONEČNE PUSTIA DO OBCHODOV S OBLEČENÍM, OBUVOU A ĎALŠÍCH

Dátum 17.01.2022

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné kúpele na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.

OD 10. JANUÁRA SA RUŠÍ NOČNÝ ZÁKAZ VYCHÁDZANIA

Dátum 04.01.2022

V platnosti však ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách. 

ZOMREL BÝVALÝ POSLANEC NR SR JOZEF BURIAN

Dátum 24.12.2021

Bývalý štátny tajomník Ministerstva práce zo strany Smer-SD odišiel vo veku 60 rokov.

BRATISLAVOU OTRIASLA NA ŠTEDRÝ DEŇ BRUTÁLNA VRAŽDA

Dátum 24.12.2021

V skorých ranných hodinách vrazilo do jedného z domov v Bratislave auto. Vodič zastrelil družku mafiána Martina Mikulca a nakoniec aj seba.

DO VÄZBY VZALI DVE ZAMESTNANKYNE PEZINSKÉHO ÚPSVAR, KTORÉ MALI PODOZRIVO ROZDEĽOVAŤ PANDEMICKÚ POMOC

Dátum 10.12.2021

Zamestnankyne sú obvinené v kauze poskytovania pandemickej pomoci cez pezinský úrad práce. Financie mali rozdávať v rozpore s internými predpismi bez splnenia požadovaných náležitostí a podmienok na čerpanie príspevku.

PROKURÁTOR OBŽALOVAL VÝBOHA, HROZÍ MU AŽ 15 ROKOV

Dátum 23.11.2021

Miroslav Výboh je aktuálne v zahraničí. Podnikateľ je obvinený v rámci akcie Mýtnik III z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

ZOMREL MIROSLAV ŽBIRKA

Dátum 10.11.2021

AKTUALIZOVANÉ: Meky Žbirka začínal svoju úspešnú dráhu už keď mal 15 rokov. Spolu s prvou zostavou Modusu, ešte pod názvom Modus Club, pravidelne koncertovali vo Véčku, ktoré bolo centrom hudobného diania. 

GAŠPAR A SPOL MIERIA NA SLOBODU, ŠTS ZAMIETOL NÁVRH NA PREDĹŽENIE ICH VÄZBY

Dátum 26.10.2021

AKTUALIZOVANÉ: Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a ďalší niekdajší vysokopostavení policajní funkcionári boli zadržaní v rámci minuloročnej akcie NAKA Očistec.

PODNIKATEĽ JOZEF BRHEL OSTÁVA VO VÄZBE

Dátum 25.10.2021

Jozef Brhel sa aktuálne nachádza v útekovej a kolúznej väzbe. Rozhodnutie ŠTS nie je právoplatné, pokiaľ jedna z procesných strán podá sťažnosť.

KIČUROVI ZAISTILI MAJETOK

Dátum 15.10.2021

Bývalého šéfa SŠHR SR prepustili tento týždeň z väzby, v ktorej bol od vlaňajšieho apríla.

Stránky