SÚDNICTVO

NAJVYŠŠÍ SPRÁVNY SÚD: ZÁLESKÁ PORUŠILA POVINNOSTI SUDCU

Dátum 05.09.2023

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská porušila povinnosti sudcu, pretože včas nevypracovala písomné rozhodnutie a neodovzdala ho na expedovanie. Senát Najvyššieho správneho súdu SR jej za to uložil disciplinárne opatrenie v podobe napomenutia.

ZÁLESKÁ: NIE JE MOŽNÉ SI MA KÚPIŤ, ANI MA VYDIERAŤ, TAK MA DISKREDITUJÚ!

Dátum 16.08.2023

Sudkyňa Pamela Záleská trvá na tom, že nikdy nevyniesla alebo nesprístupnila neoprávnenej osobe informáciu z trestného konania, ktorú má povinnosť chrániť. Žijem v krajine, kde sa podľa všetkého malo obchodovať so spravodlivosťou. Ja so spravodlivosťou ani s informáciami, ktoré mám chrániť vo svojich spisoch, neobchodujem, vyhlásila Záleská. 

ZÁLESKÁ: NEBOLO MOŽNÉ KÚPIŤ SI MOJE ROZHODOVANIE

Dátum 15.08.2023

Sudkyňa Pamela Záleská odmieta, že by vynášala informácie zo spisov. Vyplýva to z jej vyjadrenia na utorkovom zasadnutí Súdnej rady SR. Nikdy som nevyniesla, nesprístupnila, nedala informáciu, ktorú povinnosť mám chrániť, ktorá vyplýva zo súdneho spisu, žiadnej inej neoprávnenej osobe, nie len Monike Tódovej.

KOČNEROVI MOŽNO ZRUŠIA JEHO 19-ROČNÝ TREST, JEHO PORADY S OBHAJCAMI BOLI ODPOČÚVANÉ

Dátum 04.08.2023

Slovám Kočnerových obhajcov o odpočúvaní a sledovaní vtedy nikto neveril, pretože sa zdalo nepravdepodobné, že by NAKA a Úrad špeciálnej prokuratúry riskovali odpočúvaním porád s obhajcami spochybnenie procesu v takom významnom prípade.

ODPOČÚVANIE KOČNERA S JEHO OBHAJCAMI INICIOVALA NAKA A ŠPECIÁLNA PROKURATÚRA PRE ÚDAJNÉ PODOZRENIE Z KORUPCIE

Dátum 04.08.2023

„Argumenty obhajoby, že tá miestnosť je monitorovaná, sú v polohe absolútnych fantazmagórií,“ povedal vtedajší právny zástupca televízie Markíza Daniel Lipšic k celej situácii. Po štyroch rokoch však policajná inšpekcia potvrdila, že Kočnerove stretnutia s jeho obhajcami v leopoldovskej väznici boli skutočne tajne monitorované.

KISKA: NAMIESTO MŇA MALI BYŤ SÚDENÍ FICO, KALIŇÁK, BÖDÖR A GAŠPAR

Dátum 04.08.2023

Na začiatku procesu koncom júna tohto roku exprezident Andrej Kiska zdôraznil, že ešte nikdy v histórii slovenského a českého súdnictva nebol súdený človek za to, že do nákladov spoločnosti zaúčtoval reálnu činnosť a daňový úrad s týmto účtovaním nesúhlasil.

ŽILINKA: NEMIENIM SA PODRIADIŤ TLAKU EURÓPSKEJ KOMISIE

Dátum 08.07.2023

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka na svoju kritiku reagoval slovami, že na čele prokuratúry SR stojí generálny prokurátor a nie predsedníčka Európskej komisie. Pripomenul, že cieľom jeho právomoci, ktorá mu dovoľuje rušiť právoplatné rozhodnutia prokurátora alebo policajta, ak došlo k porušeniu zákona, je ochrana zákonnosti v prípravnom konaní.

KAŽIMÍR ODMIETOL DOHODU O VINE A TRESTE: SOM NEVINNÝ

Dátum 04.07.2023

Obžalovaný v rámci svojho vyhlásenia pred sudcom povedal, že počas výkonu funkcie ministra financií nikdy nemanipuloval žiadne daňové konanie. „Takéto ohováranie sa týka mojej cti,“ povedal na margo obžaloby. Tú označil za nezákonnú. Zároveň uviedol, že na otázky prokuratúry alebo sudcu bude odpovedať až po vypočutí všetkých svedkov.

SÚD S KISKOM BUDE POKRAČOVAŤ V AUGUSTE

Dátum 03.07.2023

Kiska spolu s konateľom spoločnosti Eduardom K. čelí obžalobe z pokračovacieho zločinu daňového podvodu. Kauza súvisí s podozreniami z neoprávneného uplatnenia nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou v celkovej výške viac ako 155-tisíc eur. Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami.

ZAČAL SA SÚDNY PROCES S GUVERNÉROM NBS KAŽIMÍROM

Dátum 03.07.2023

Podľa obžaloby ako minister financií opakovane požadoval od vtedajšieho šéfa finančnej správy Františka Imreczeho, aby okrem iného zabezpečil prednostné vyplatenie nárokov na odmerný odpočet DPH pre viaceré firmy v objeme vyše troch miliónov eur. Imreczemu podľa obžaloby odovzdal úplatok 48-tisíc eur.

Stránky