SÚDNICTVO

SUDCA TRUBAN JE VINNÝ, ZNÍŽILI MU PLAT!

Dátum 09.03.2023

Sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban je vinný zo závažného disciplinárneho previnenia, keď sa nevylúčil z rozhodovania o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta B. Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR ho v stredu potrestal polročným znížením funkčného platu o 50 percent.

BITTÓ CIGÁNIKOVÁ: ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR SI ZASLÚŽI OCHRANU

Dátum 30.01.2023

Podľa Podmanického Smer-SD nikdy neavizoval, že si chce dať do programu rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu. „Ale myslíme si, že kroky, ktoré robí súčasné vedenie špeciálnej prokuratúry, sú v mnohých prípadoch nezákonné, podozrivé a mali by byť prešetrené,“ vyhlásil Podmanický. Podľa neho tam Daniel Lipšic nemá čo robiť.

HEGER: ZVOLENIE ŽILINKU ZA GENERÁLNEHO PROKURÁTORA BOLA NAJVÄČŠIA CHYBA TEJTO KOALÍCIE

Dátum 20.01.2023

Dočasne poverený premiér Eduard Heger označil zvolenie Maroša Žilinku za generálneho prokurátora za najväčšiu chybu tejto koalície. Reagoval na to, že Žilinka pre viacnásobné porušenie zákona v neprospech obvineného zrušil podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenie z podplácania voči nezaradenému poslancovi Martinovi Borguľovi.

ČAPUTOVÁ NAPADNE NA ÚSTAVNOM SÚDE ZNENIE PARAGRAFU 363

Dátum 20.01.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová napadne na Ústavnom súde SR znenie paragrafu 363 Trestného poriadku. Návrh na začatie konania o súlade paragrafu s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi podá začiatkom budúceho týždňa.

ŠELIGA: TREBA ZABRÁNIŤ ŽILINKOVEJ NORMALIZÁCII GENERÁLNEJ PROKURATÚRY

Dátum 06.01.2023

Poslanec NR SR Juraj Šeliga predloží do parlamentu novelu ústavného zákona. Podľa neho to bude poistka, ktorá by mala zabrániť tzv. normalizácii generálnej prokuratúry SR zo strany generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Kritizuje totiž viaceré jeho rozhodnutia.

LIPŠIC BY BOL BEZ KAMARÁTA KRAJNIAKA STRATENÝ - VYBAVIL MU KANDIDATÚRU NA ŠÉFA ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY

Dátum 23.01.2021

Daniel Lipšic nemohol o previerku stupňa ,,prísne tajné" požiadať sám, musel mu preto niekto pomôcť. Mal to byť práve jeho bývalý kolega a sused minister práce Milan Krajniak. Podozrivé je aj to, že Daniel Lipšic získal previerku v neštandardne krátkom čase. 

ZOROSLAV KOLLÁR BUDE STÍHANÝ VÄZOBNE

Dátum 31.10.2020

AKTUALIZOVANÉ: Právnik Zoroslav Kollár bol na mafiánskych zoznamoch a mal byť súčasťou kokurznej mafie a zaraďujú ho medzi slovenských oligarchov, ktorého majetok sa odhaduje na niečo cez 250 miliónov eur. V októbri médiá priniesli informáciu, že svoj majetok prepisuje na svoje deti.

ČENTÉŠ JE VOĽBOU KOALIČNEJ ISTOTY

Dátum 08.10.2020

TIS: Kandidát rady Čentéš podľa TIS ukázal najrozsiahlejšie znalosti o všetkých zákutiach prokuratúry, no zároveň predstavil najmenej ambiciózny reformný plán a jeho návrhy predstavujú skôr sériu technických vylepšení.

ČAPUTOVÁ: SLOVENSKO POTREBUJE CTIHODNÝCH SUDCOV

Dátum 09.09.2020

Téma spravodlivosti a boja s korupciou sa podľa Čaputovej stala aj hlavnou témou posledných parlamentných volieb na Slovensku.

V KAUZE IVANA LEXU SÚD KONAŤ NEMÔŽE

Dátum 08.09.2020

Od únosu Kováča ml. do Rakúska uplynulo 31. augusta 25 rokov. Spis v kauze sa aktuálne nachádza na Súdnom dvore EÚ.

Stránky