TECHNOLÓGIE

VEDCI VYVINULI NAJMENŠÍ ČIP NA SVETE, VOĽNÝM OKOM HO NEVIDNO

Dátum 16.05.2021

Čip je možné implementovať ľudom a má monitorovať ich zdravotný stav. Je rovnako veľký asi ako roztoč a preto je viditeľný len pod mikroskopom. Vedci vraj len skúšali ako ďaleko je možné posunúť hranice. Momentálne sa hovorí o revolúcii pri vývoji bezdrôtových technológií.

WHATSAPP STUPŇUJE KONTROLU UŽÍVATEĽOV

Dátum 05.05.2021

Od 15. mája začne administratíva WhatsApp-u postupne blokovať užívateľa, ktorý nesúhlasí s novými pravidlami aplikácie. Po 15. máji zmiznú nesúhlasiacim užívateľom všetky správy, nebudú ich môcť odosielať ani čítať. V aplikácii im budú fungovať len internetové telefonáty, časom ale bude aj táto funkcia odpojená.

NA MARSE PO PRVÝKRÁT V HISTÓRII PRISTÁLO ROBOTICKÉ VOZIDLO

Dátum 18.02.2021

Na povrch Marsu dosadlo vo štvrtok robotické vozidlo amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír s názvom Perseverance. Jeho úlohou bude predovšetkým hľadať známky možného minulého života na Marse.

INTELIGENTNÁ NÁHRADA MERANIA TEPLOTY A OTVÁRANIA DVERÍ

Dátum 12.02.2021

Pre majiteľov rôznych inštitúcií SRT-01 môže znamenať ušetrenie nákladov obsluhu, zvýšenie presnosti merania, zaručenie korektnosti a v neposlednom rada k ochrane personálu i návštevníkov. SRT-01 zmeria teplotu, rozpozná tvár, zmeria teplotu, zapíše príchod i odchod z priestoru. 

FACEBOOK OBMEDZÍ SKUPINY S POLITICKOU TEMATIKOU, UŽ ICH NEBUDE ODPORÚČAŤ

Dátum 28.01.2021

Facebook vlani v októbri v období pred americkými prezidentskými voľbami dočasne prestal svojim používateľom z USA zobrazovať v odporúčaniach skupiny s politickým obsahom.

EUROPARLAMENT SI ZAVOLAL NA KOBERČEK ŠÉFOV FACEBOOKU A AMAZONU

Dátum 26.01.2021

Európska únia sa snaží obmedziť právomoci amerických technologických gigantov.

ELON MUSK PREDSTAVIL SVIŇU, KTOREJ DO MOZGU IMPLANTOVALI ČIP

Dátum 29.08.2020

Podnikateľ uviedol, že takéto čipy by mohli pomôcť pri liečbe demencie, Parkinsonovej choroby či zranení miechy.

LIETAJÚCE AUTO OD SKYDRIVE VZLIETLO S ČLOVEKOM NA PALUBE

Dátum 28.08.2020

Vozidlo dokáže zatiaľ lietať len päť až desať minút. Ak by dosiahlo 30, jeho potenciál by vzrástol, napríklad pre účely exportu na miesta ako je Čína, uviedol Fukuzawa. Firma podľa neho dúfa, že z lietajúceho auta spraví ozajstný produkt do roku 2023.

WHATSAPP ZAVÁDZA FUNKCIU OVEROVANIA SPRÁV

Dátum 04.08.2020

Novinka umožní používateľom vyhľadať a overiť na internete správu, ktorú už iní používatelia najmenej päťkrát preposlali.

AMERIČANIA ZAKÁŽU APLIKÁCIU TIKTOK

Dátum 01.08.2020

Aplikácia TikTok od čínskej spoločnosti ByteDance nie je v samotnej Číne dostupná. V snahe získať si užívateľov po celom svete opakovane zdôrazňuje svoju nezávislosť od Číny.

Stránky