TECHNOLÓGIE

MUSK A TISÍC VEDCOV VYZVALI NA POZASTAVENIE VÝVOJA UMELEJ INTELIGENCIE, MAJÚ Z NEJ STRACH

Dátum 30.03.2023

Systémy umelej inteligencie schopné konkurovať ľudskej inteligencii môžu predstavovať vážne riziká pre spoločnosť a ľudstvo.

SULÍK: ZÁKAZ ÁUT SO SPAĽOVACÍMI MOTORMI JE PRE SLOVENSKO ŠKODLIVÝ

Dátum 15.03.2023

Podľa lídra SaS Richarda Sulíka je absurdné, že poverený premiér ako aj zodpovední ministri o tejto téme mlčia. Problémom je pritom nielen stále vysoká cena elektromobilov, ale aj nedostatočná infraštruktúra a nedostatok elektrickej energie.

SLOVENSKO MÁ NOVÝ SYSTÉM MOBILNEJ LOKALIZÁCIE, POMÔŽE ĽAHŠIE URČIŤ POLOHU VOLAJÚCEHO V TIESNI

Dátum 27.12.2022

Vďaka službe AML bude pomoc volajúcim v tiesni rýchlejšia, ich poloha bude známa v metroch a záchrana im bude poslaná bez dodatočných otázok, kde presne sa nachádzajú.

ŠEFČOVIČ: VODÍKOVÉ TECHNOLÓGIE MÔŽU UDRŽAŤ SLOVENSKO V PRIEMYSELNEJ ŠPIČKE

Dátum 25.12.2021

Vodík môže podľa eurokomisára predstavovať dekarbonizačné riešenie v oblastiach, ktoré sú energeticky náročné a pri ktorých nie je možný prechod na elektrinu. Ide napríklad o chemické továrne, oceliarne, cementárne, ale aj o kamiónovú dopravu či autobusy, vlaky a lode.

SPOLOČNOSŤ FACEBOOK SA PREMENUJE NA META

Dátum 29.10.2021

Agentúra AFP v otázke premenovania spoločnosti na Meta upozornila, že všetky jej sociálne siete a aplikácie Facebook, Instagram či WhatsApp sa premenovávať nebudú. Meno zmení len materská firma.

SLOVENSKO MÁ PRVÝ VODÍKOVÝ AUTOMOBIL

Dátum 05.10.2021

Slovensko sa na svetovej výstave Expo Dubaj 2020 prezentuje prvým slovenským vodíkovým automobilom. Na výstave sa zúčastnil aj minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý na Facebooku stručne reagoval: „Som hrdý, čo viac k tomu dodať." 

VEDCI VYVINULI NAJMENŠÍ ČIP NA SVETE, VOĽNÝM OKOM HO NEVIDNO

Dátum 16.05.2021

Čip je možné implementovať ľudom a má monitorovať ich zdravotný stav. Je rovnako veľký asi ako roztoč a preto je viditeľný len pod mikroskopom. Vedci vraj len skúšali ako ďaleko je možné posunúť hranice. Momentálne sa hovorí o revolúcii pri vývoji bezdrôtových technológií.

WHATSAPP STUPŇUJE KONTROLU UŽÍVATEĽOV

Dátum 05.05.2021

Od 15. mája začne administratíva WhatsApp-u postupne blokovať užívateľa, ktorý nesúhlasí s novými pravidlami aplikácie. Po 15. máji zmiznú nesúhlasiacim užívateľom všetky správy, nebudú ich môcť odosielať ani čítať. V aplikácii im budú fungovať len internetové telefonáty, časom ale bude aj táto funkcia odpojená.

NA MARSE PO PRVÝKRÁT V HISTÓRII PRISTÁLO ROBOTICKÉ VOZIDLO

Dátum 18.02.2021

Na povrch Marsu dosadlo vo štvrtok robotické vozidlo amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír s názvom Perseverance. Jeho úlohou bude predovšetkým hľadať známky možného minulého života na Marse.

INTELIGENTNÁ NÁHRADA MERANIA TEPLOTY A OTVÁRANIA DVERÍ

Dátum 12.02.2021

Pre majiteľov rôznych inštitúcií SRT-01 môže znamenať ušetrenie nákladov obsluhu, zvýšenie presnosti merania, zaručenie korektnosti a v neposlednom rada k ochrane personálu i návštevníkov. SRT-01 zmeria teplotu, rozpozná tvár, zmeria teplotu, zapíše príchod i odchod z priestoru. 

Stránky