VZNIK ŠTÁTU

KOLLÁR: ROZDELENIE ČESKOSLOVENSKA BOLO SPRÁVNE

Dátum 31.12.2022

Predseda NR SR Boris Kollár: Československo som vnímal ako jednu krajinu a spočiatku som sa obával, čo sa stane, keď sa rozdelíme. Či to zvládneme, či prežijeme a či si uchováme svoju štátnosť. Z dnešného pohľadu sa to však javí ako dobré rozhodnutie.

ZÁPAS O SLOVENSKÚ ŠTÁTNOSŤ SA NESKONČIL

Dátum 01.01.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Roman Stopka: Slovenský národ, bez akejkoľvek idealizácie, má obrovský potenciál. To preto sa ho snažia, raz iredentistickí Maďari, inokedy kryptošovinistickí Česi, dostať pod svoju megalomanskú kontrolu. Je naliehavo potrebné posilniť vytrvalosť štátotvorného obyvateľstva a vydržať ešte jednu generáciu a tak zmeniť podmienky na odolanie tlakom cudzích záujmov.

DEMONTÁŽ SLOVENSKEJ SUVERENITY

Dátum 01.01.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Súčasná garnitúra ukazuje, že sú jej milšie pokyny Bruselu než vôľa ľudu a zdravý rozum.duševní mrzáci si však neuvedomujú to, že každý národ má trinástu komnatu. Vynikajú v tom novinári, občianski aktivisti z tzv. tretieho sektora, ktorí za judášsky groš zo zahraničia zapredajú aj vlastnú mater... Od týchto ľudí nepočuť o tom, aby s hrdosťou pozreli na úspechy SR.

28 ROKOV SAMOSTATNOSTI SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Dátum 01.01.2021

Vladimír Mečiar: Ľudia, nezabúdajte na tých, ktorí vám slovenskú cestu prešliapali, dokážte, že nič nie je zabudnuté a nikto nie je zabudnutý

HĽADANIE VLASTNEJ CESTY

Dátum 30.12.2016

Druhá Slovenská republika sa zakliesnila v československých historicko-kultúrnych tradíciách

NAD TATROU SA BLÝSKA

Dátum 30.12.2016

Autorstvo slovenskej hymny bolo dlhé roky spochybňované