Z PARLAMENTU

MATEUSZ MORAWIECKI: POĽSKÁ ÚSTAVA MÁ PREDNOSŤ PRED PRÁVOM EÚ

Dátum 31.08.2021

Poľský premiér Mateusz Morawiecki požiadal ústavný súd ešte v marci o prešetrenie rozhodnutia Súdneho dvora Európskej únie (SDEÚ), na základe ktorého má mať právo EÚ prednosť pred poľskou ústavou.

TAJNÉ SLUŽBY RUSKA A BIELORUSKA BUDÚ SPOLUPRACOVAŤ V BOJI PROTI ZÁPADU

Dátum 04.06.2021

Riaditeľ SVR Sergej Naryškin a šéf KGB Ivan Terteľ zdôraznili tiež "dôležitosť konsolidačného úsilia" v reakcii na globálne výzvy a nové hrozby". Rusko a Bielorusko sú súčasťou Zväzového štátu, ktorý prepája ich ekonomiky a armády.

MAXIMÁLNA DOBA POZASTAVENIA ŽIVNOSTI SA PREDĹŽI NA ŠTYRI ROKY

Dátum 16.12.2020

Vyplýva to z novely zákona o živnostenskom podnikaní, ktorú dnes odobrila vláda. Naopak, minimálna lehota na pozastavenie živnosti sa podľa návrhu rezortu vnútra skráti zo šesť mesiacov na jeden mesiac.

MAJETKOVÉ PRIZNANIA POSLANCOV VEREJNOSŤ DO KONCA ROKA NEUVIDÍ

Dátum 06.12.2020

Predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií pre portál Webnoviny.sk uviedol, že počet verejných funkcionárov, ktorí podávajú majetkové priznania, sa zvýšil viac ako trojnásobne.

FICO: NA SLOVENSKU VLÁDNU ÚCHYLÁCI PORUŠUJÚCI PRÁVNY ŠTÁT

Dátum 02.12.2020

AKTUALIZOVANÉ: Slovensko zradilo Poľsko a Maďarsko a Slovensko za to ešte zaplatí, pretože je premiat v porušovaní právneho štátu. Vláda urobila hlbokú chybu, keď sa otočila štátom V4 chrbtom, pretože peniaze z EÚ nemôžu byť podmieňované zo strany EÚ.

NOVELA ZÁKONA UMOŽNÍ ODOBERANIE TITULOV

Dátum 05.11.2020

Vedenie Univerzity Komenského v Bratislave sa spolu s dekanom Fakulty managementu UK Michalom Gregušom zhodli, že záverečná práca predsedu vlády Igora Matoviča nespĺňa kritériá kladené na diplomovú prácu a nespĺňala ich ani v roku 1998. Igor Matovič pripustil, že by svoju diplomovú prácu napísal ešte raz a išiel na jej obhajobu.

FICO: KOALÍCIA ZAVÁDZA FAŠIZMUS A 50. ROKY

Dátum 04.11.2020

Koalícia chce vyradiť Blahu a poslancov ĽSNS zo skupín priateľstva so štátmi a ich zvolenie za predsedov. Pluralita názorov je ťažká, ale je to základ demokracie, povedal Blanár.

ŠELIGA: KOMUNISTICKÝ SYSTÉM BOL ZLOČINNÝ

Dátum 04.11.2020

Nová legislatíva, ktorú schválili poslanci NR SR hovorí, že Komunistická strana Československa, ako aj Komunistická strana Slovenska boli zločinnou a zavrhnutiahodnou organizáciou, ktorých činnosť smerovala k potláčaniu ľudských práv a demokratického systému.

OD KOTLEBOVCOV CHCE ODÍSŤ POSLANEC URBAN

Dátum 04.11.2020

Ako informoval spravodajský portál televízie Markíza Tvnoviny.sk, Miroslav Urban sa ohradil voči tomu, že kotlebovci odmietajú ukázať certifikát z plošného testovania pri vstupe do Národnej rady SR.

ŠELIGA A DOSTÁL PRESADZUJÚ ZÁKON O NEMORÁLNOSTI KOMUNISTICKÉHO REŽIMU

Dátum 04.11.2020

Poslanec Ľuboš Blaha skonštatoval, že Smer-SD bude proti tomuto návrhu, nechcú totiž podľa jeho slov "kriminalizovať" históriu či iné názory.

Stránky