ZAHRANIČIE

NÚDZOVÝ STAV V MAĎARSKU ZOSTÁVA DO JESENE

Dátum 18.05.2021

V zdôvodnení vládneho návrhu sa uvádza, že uplynulý rok pandémie potvrdil, že prijaté mimoriadne a prechodné právne rámce pomohli rýchlemu schvaľovaniu opatrení. Najdôležitejšou snahou pritom je čo najskôr zvládnuť pandémiu, píše Index.hu.

STOLTENBERG TLAČÍ SRBSKO DO NATO

Dátum 18.05.2021

Srbský prezident Alexander Vučič: My, Srbi, nikdy nezabudneme, čo NATO urobilo našej krajine v roku 1999. Srbský ľud nezabúda, a preto nikdy do NATO nevstúpime.

LAVROV VARUJE ZÁPAD: NEROBTE SI NÁROKY NA ARKTÍDU!

Dátum 18.05.2021

Prezident Vladimir Putin urobil v posledných rokoch z arktického regiónu Ruska strategickú prioritu a nariadil investície do vojenskej infraštruktúry a ťažby nerastných surovín, čo ešte viac prehĺbilo napätie medzi Ruskom a ostatnými členmi Arktickej rady. 

BIDEN PREDAL IZRAELČANOM AMERICKÉ ZBRANE ZA 735 MILIÓNOV DOLÁROV

Dátum 17.05.2021

Podľa údajov izraelských ozbrojených síl bolo od 10. mája vystrelených z pásma Gazy 3 150 rakiet, z ktorých asi 460 spadlo do samotnej enklávy.

GENERÁLMAJOR KOROL: NATO CVIČÍ NÁLETY NA BIELORUSKO A RUSKO

Dátum 17.05.2021

Igor Korol: Ministerstvo obrany každý týždeň eviduje viac ako 30 letov rôznych prieskumných lietadiel krajín.

V BERLÍNE BOLO POČAS PROPALESTÍNSKEJ DEMONŠTRÁCIE ZRANENÝCH TAKMER STO POLICAJTOV

Dátum 16.05.2021

Na dovedna štyri ohlásené berlínske demonštrácie proti zásahom, ktoré v súčasnosti podniká izraelská armáda v pásme Gazy, bolo v sobotu nasadených zhruba 900 policajtov.

ZACHAROVOVÁ: ČESI NIE SÚ SCHOPNÍ VYŠETRIŤ VÝBUCH VO VRBĚTICIACH

Dátum 16.05.2021

Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí nedokázali Česi nič iné, len zvaliť vinu na vonkajšieho nepriateľa.

AL-DŽAZÍRA: ZNIČENIE NOVINÁRSKEJ BUDOVY JE VOJNOVÝ ZLOČIN

Dátum 16.05.2021

Izraelská armáda tvrdí, že v objekte sa nachádzali aj priestory vojenskej rozviedky hnutia Hamas, ktoré využívalo kancelárie médií a ich pracovníkov ako ľudské štíty. Na podporu svojich tvrdení však neposkytla žiadne dôkazy. Novinári tvrdia, že sa tým výrazne obmedzí tok informovanie sveta o tom, čo sa deje v Gaze.

TISÍCE ĽUDÍ V EURÓPSKYCH METROPOLÁCH POCHODOVALI NA PODPORU PALESTÍNČANOV

Dátum 15.05.2021

Izrael podniká v Gaze intenzívne letecké a delostrelecké útoky ako odvetu za raketové ostreľovanie izraelského územia palestínskymi militantmi. Hamas tvrdí, že začal s náletmi v reakcii na izraelské zásahy voči palestínskych demonštrantom vo východnom Jeruzaleme. 

IZRAEL ZNIČIL NÁLETOM V GAZE BUDOVU, KDE SÍDLILI ZAHRANIČNÉ MÉDIÁ

Dátum 15.05.2021

Podľa AP je to ďalší pokus armády o umlčanie spravodajských hlásení z oblasti, kde bojuje s palestínskym militantným hnutím Hamas.

Stránky