ZAHRANIČIE

LUKAŠENKO: PO PRIJATÍ NOVEJ ÚSTAVY UŽ NEBUDEM PREZIDENTOM

Dátum 28.11.2020

Správa prichádza deň po tom, ako Bielorusko navštívil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a obvinil západné krajiny z hrubého zasahovania do vnútroštátnych záležitostí Bieloruska.

RAKÚŠANIA SA LYŽOVAČIEK VZDAŤ NECHCÚ, MERKELOVÁ POŽADUJE ZATVORENIE STREDÍSK V CELEJ EURÓPE

Dátum 28.11.2020

Okrem Rakúska nechcú lyžiarske strediská zatvárať ani ďalšie krajiny na čele so Švajčiarskom, kde sa už lyžuje. Otvoriť chcú však napríklad aj Česko, Slovinsko či Španielsko.

DO SÍDLA MERKELOVEJ NABÚRALO AUTO S NÁPISOM „STOP GLOBALIZAČNEJ POLITIKE“

Dátum 26.11.2020

Do hlavnej brány sídla nemeckej kancelárky Angely Merkelovej narazil autom neznámy páchateľ. Na aute boli nápisy „Stop globalizačnej politike“ a „Prekliatí vrahovia detí a starých ľudí“, ktoré zrejme smerovali priamo Merkelovej. 

TRUMP OMILOSTIL SVOJHO BÝVALÉHO PORADCU MICHAELA FLYNNA

Dátum 26.11.2020

Michael Flynn sa koncom roka 2017 priznal, že klamal Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI) o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi.

MERKELOVÁ ŽIADA ZATVORIŤ LYŽIARSKE STREDISKÁ V CELEJ EÚ

Dátum 26.11.2020

Nemecko chce, aby lyžiarske strediská v EÚ ostali zatvorené do 10. januára. Nesúhlas s plánmi na odklad lyžiarskej sezóny však naopak vyjadrilo Rakúsko. Tamojšia ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová uviedla, že v odklade nevidí "nijaký prínos". "Zimná dovolenka v Rakúsku bude bezpečná.

RUSKÁ VAKCÍNA „SPUTNIK V“ BUDE DVAKRÁT LACNEJŠIA AKO JEJ KONKURENTI

Dátum 26.11.2020

Rusi vyvíjajú vakcínu proti koronavírusu s názvom Sputnik V, ktorá má byť oveľa lacnejšia ako alternatívne vakcíny od Pfizeru alebo Moderny. Európska únia ju však odmieta schváliť. 

CHCELI ICH TESTOVAŤ, VZBÚRILI SA A PREVALCOVALI TESTUJÚCICH ZDRAVOTNÍKOV

Dátum 25.11.2020

VIDEO: Niekoľko stoviek zamestnancov čínskeho letiska sa vzbúrilo. Obávali sa totiž, že ich budú chcieť testovať a v prípade pozitívneho testu by to znamenalo okamžitú povinnú 14-dňovú karanténu. V chaose doslova prevalcovali zdravotníkov.

AMERICKÁ BOJOVÁ LOĎ VPLÁVALA DO RUSKÝCH VÔD: RUSI OKAMŽITE REAGOVALI

Dátum 25.11.2020

Rusko sa rozhodlo na miesto incidentu vyslať posilu. Americký torpédoborec John McCain operuje v blízskosti teritoriálnych vôd Ruska už niekoľko dní. 

BIDEN BUDE DOSTÁVAŤ KAŽDODENNÉ SPRÁVY OD TAJNÝCH SLUŽIEB

Dátum 25.11.2020

Joe Biden tvrdí, že prioritami jeho prvých 100 dní vo funkcii hlavy štátu bude schválenie legislatívy o reforme amerického imigračného systému, odstránenie exekutívnych príkazov prezidenta Donalda Trumpa o životnom prostredí a poskytnutie ekonomickej pomoci. 

BABIŠ PONÚKNE ČECHOM PRED VIANOCAMI DOBROVOĽNÉ A BEZPLATNÉ TESTOVANIE

Dátum 24.11.2020

Český premiér žiada ministerstvo zdravotníctvo o predložilenie plánu antigénového testovania.

Stránky