ZAHRANIČIE

BELGIČANIA ZAKÁZALI CESTOVANIE POČAS VEĽKEJ NOCI, ZÁKAZ POTRVÁ AŽ DO 18. APRÍLA

Dátum 09.03.2021

Didier Reynders: Sloboda pohybu je základnou slobodou v EÚ. EK bude pracovať na tom, aby nedošlo k zákazom cestovania.

ČESKÁ VLÁDA ODVOLALA HLAVNÚ HYGIENIČKU

Dátum 09.03.2021

Odvolanie Rážovej oznámil minister Blatný, ktorý nekomentoval dôvody tohto rozhodnutia. V súvislosti so Svrčinovou portál iDNES.cz pripomenul, že jej nomináciu pred niekoľkými dňami obhajoval aj premiér Andrej Babiš. 

EÚ BOJUJE PROTI SPUTNIKU

Dátum 08.03.2021

Nemecká europoslankyňa Viola von Cramonová-Taubadelová z Výboru EP pre zahraničné veci naznačila, že EMA nemusí akceptovať údaje z ruských klinických štúdií, lebo tie nemuseli byť získané podľa noriem EÚ.

ŠVAJČIARI SCHVÁLILI ZÁKAZ ZAHAĽOVANIA TVÁRE

Dátum 07.03.2021

Mimo zákona by tak bolo postavené zakrytie tváre na verejných miestach, ako sú reštaurácie, štadióny, verejná doprava alebo chôdza po ulici. Výnimky by mali platiť na pietnych miestach, či zo zdravotných dôvodov a vzťahovali by sa aj na rúška a prípadne i karnevalové masky.

ŠVAJČIARI HLASUJÚ O ZÁKAZE ZAHAĽOVANIE CELEJ TVÁRE NA VEREJNOSTI

Dátum 07.03.2021

Zákaz by sa týkal nikábov a buriek, ktoré nosia moslimské ženy, ale aj lyžiarskych kukiel a nákrčníkov, akými sa tvár zvyknú zahaľovať účastníci protestných zhromaždení.

MADURO SA NECHAL ZAOČKOVAŤ VAKCÍNOU SPUTNIK V

Dátum 07.03.2021

Prvých 100-tisíc dávok Venezuela prevzala 13. februára. Z nich podľa Madura využili zdravotníci už približne 60 percent zásob.

NIGEL FARAGE ODCHÁDZA Z POLITIKY

Dátum 07.03.2021

Farage v novembri 2018 založil Stranu brexitu, aby tak zvýšil nátlak na vládu a vtedajšiu premiérku Theresu Mayovú a dosiahol vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

VO VIEDNI PROTESTOVALI TISÍCE ĽUDÍ, POLÍCIA NIEKOĽKÝCH ZATKLA

Dátum 06.03.2021

VIDEO: V areáli Pratru došlo k občasným potýčkami medzi ľuďmi odmietajúcimi pandemické obmedzenia a protidemonštrantmi. Podľa správ zverejnených na sociálnej sieti Twitter, použila polícia paprikový sprej.

LITVA ODMIETLA VYDAŤ CICHANOVSKÚ BIELORUSKU

Dátum 05.03.2021

Bieloruskí vyšetrovatelia tento týždeň oznámili, že Cichanovská plánovala so svojimi spolupracovníkmi podnecovať nepokoje a zmocniť sa vládnych budov v Homeli, druhom najväčšom meste krajiny.

KUBÁNSKA VAKCÍNA VSTÚPILA DO TRETEJ FÁZY TESTOV

Dátum 05.03.2021

Pod tlakom amerických sankcií začala Kuba ešte v 80. rokoch vyvíjať svoje vlastné vakcíny. 

Stránky