ZAHRANIČIE

DESAŤTISÍCE RAKÚŠANOV ZNOVU VYŠLI DO ULÍC, POVINNÉ OČKOVANIE ODMIETAJÚ!

Dátum 28.11.2021

Rakúska vláda 19. novembra oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti COVID-19 pre všetkých obyvateľov.

ŠVAJČIARI V REFERENDE ODSÚHLASILI COVID PASY

Dátum 28.11.2021

Na hlasovaní sa zúčastnilo 65,7 percenta voličov, čo je nezvyčajne vysoká účasť v krajine, v ktorej sa referendum robí niekoľkokrát v roku.

MORAWIECKI: PUTIN VYUŽÍVA NORD STREAM 2 AKO ZBRAŇ PROTI UKRAJINE

Dátum 28.11.2021

Poľský premiér tvrdí, že podľa niektorých analýz by vydieranie Ukrajiny Ruskom prostredníctvom energií mohlo viesť na Ukrajine k blakckoutu, teda rozsiahlym výpadkom dodávok elektrickej energie.

NASA: OKOLO ZEME PRELETÍ ASTEROID SILNEJŠÍ AKO JADROVÁ ZBRAŇ

Dátum 28.11.2021

Pokiaľ by ale asteroid 2018 AH zmenil svoju trajektóriu a zrazil sa s našou planétou, mohlo by to mať katastrofálne následky.

ZEMAN VYMENOVAL FIALU ZA PREMIÉRA CEZ PLEXISKLO

Dátum 28.11.2021

Tieto opatrenia boli nutné z dôvodu, že český prezident mal vo štvrtok pozitívny test na koronavírus. Podľa platných nariadení mal byť 14 dní v izolácii, aj keď nemá príznaky ochorenia COVID-19.

V JANUÁRI 2022 ODÍDE Z AMERIKY 27 RUSKÝCH DIPLOMATOV

Dátum 28.11.2021

Anatolij Antonov, ruský veľvyslanec v USA: Americká strana svoj negatívny postoj k Rusku nezmenila a aj naďalej ho považuje za nepriateľa. Washington takisto nezmenil ani svoj postup v oblasti sankcii proti Moskve. 

ZELENSKYJ: MÁM INFORMÁCIE, ŽE V DECEMBRI BUDE NA UKRAJINE PREVRAT

Dátum 27.11.2021

Putinov hovorca Dmitrij Peskov reagoval, že tieto tvrdenia sú len informačnou kampaňou zo západných krajín s cieľom prezentovať Moskvu ako hrozbu pre proces urovnania situácie na Ukrajine. Nevylúčil, že táto kampaň je "kamuflážou na zakrytie agresívnych zámerov Kyjeva.

LUKAŠENKO SĽÚBIL MIGRANTOM TEPLÉ OBLEČENIE, JEDLO A POMOC S NÁVRATOM DO VLASTI

Dátum 27.11.2021

Bieloruský prezident opakovane vyzýva Nemecko, aby týchto migrantov prijalo. Hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert však v piatok dôrazne poprel tvrdenia Lukašenka, že Nemecko súhlasilo s prijatím 2000 migrantov, ktorí sa momentálne nachádzajú v Bielorusku. 

AMERIČANIA SA PRIPRAVUJÚ NA VOJNU S RUSMI: V NEMECKU AKTIVUJÚ NUKLEÁRNU STRELU, KTORÁ ICH ZASIAHNE ZA 21 MINÚT

Dátum 26.11.2021

Američania vraj netušia, čo môžu od ruského prezidenta Vladimira Putina čakať. Nukleárna jednotka má chrániť Európu a Afriku pred "ruskou hrozbou". Naposledy bola aktivovaná v rokoch 1963 - 1991, teda v čase studenej vojny. 

RUSI VRAJ V JANUÁRI ZAÚTOČIA NA UKRAJINU: TÁ PROSÍ O POMOC AMERIČANOV, BOJE BUDÚ KRVAVÉ

Dátum 26.11.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Generál Kyrylo Budanov, šéf obranného spravodajstva Ukrajiny uviedol, že čoskoro dôjde k ruskému útoku. Má sa vraj bojovať na zemi, vo vzduchu, ale aj na vode. Ukrajina preto žiada o pomoc Američanov. ,,Nikto okrem nás nemá otvorenú vojnu s Ruskom a preto žiadame Američanov, aby nám pomohli so zbrojením, kým je čas, pretože potom môže byť veľmi neskoro," povedal Budanov. 

Stránky