ZDRAVOTNÍCTVO

PEDIATRI: NEVOĽTE POLITIKOV, KTORÝM NA NÁS NEZÁLEŽÍ

Dátum 26.09.2023

Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti v súvislosti so sobotňajšími parlamentnými voľbami pripomína, že viac ako polovica poslancov Národnej rady SR začiatkom septembra nepodporila otvorenie mimoriadnej schôdze k riešeniu situácie v pediatrii. 

PALKOVIČ: ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ JE OHROZENÁ

Dátum 14.09.2023

Podľa ministra zdravotníctva nám hrozí situácia ako minulý rok, keď výpovede podali nemocniční lekári.

PEDIATRI: POLITICI SA SPRÁVAJÚ AKO NA HORNEJ PALUBE TITANICU

Dátum 08.09.2023

Politici sa podľa pediatrov boja povedať občanom, že situácia v primárnej pediatrii je neudržateľná. „Dnes robia to, čo robili kedysi na palube Titanicu - na horných poschodiach hrajú orchestre a pije sa šampanské, a tí na tých dolných poschodiach – tam, kde sa pracuje a všetko zabezpečuje, už vedia – loď sa potápa,“ tvrdia pediatri.

NEMOCNICA BORY SPUSTÍ FUNGOVANIE URGENTU OD SEPTEMBRA

Dátum 31.08.2023

Nová bratislavská Nemocnica Bory uvedie od septembra do prevádzky Oddelenie urgentnej medicíny. Urgent bude od piatka (1. 9.) fungovať pre vozidlá záchrannej zdravotnej služby a od pondelkového (4. 9.) rána aj pre bežnú verejnosť. Urgentnú starostlivosť bude poskytovať iba dospelým pacientom.

HLAS-SD PREDSTAVIL GARANCIE PRE SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO

Dátum 31.08.2023

Mimoparlamentný Hlas-SD chce garantovať istotu pre pacientov, stabilizáciu a navyšovanie zdravotníckeho personálu a investíciu do budúcnosti slovenského zdravotníctva. Na stredajšej tlačovej konferencii to deklarovala podpredsedníčka Hlasu-SD Zuzana Dolinková.

SAMOSPRÁVY ŽIADAJÚ VIAC FINANCIÍ DO ZDRAVOTNÍCTVA

Dátum 15.08.2023

Samosprávne kraje podporujú rezort zdravotníctva v rokovaniach s ministerstvom financií o zvýšení platieb za poistencov štátu na rok 2024. Na brífingu po rokovaní s ministrom zdravotníctva Michalom Palkovičom to uviedol predseda Združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič.

POPLATKY NA URGENTOCH A POHOTOVOSTIACH SA ZVÝŠIA

Dátum 09.08.2023

Výška poplatkov za neodôvodnené zneužívanie ambulantných pohotovostí či urgentov nemocníc by sa mala zvýšiť približne 2,5-násobne. Výška poplatku by tak na pohotovostiach bola päť eur a na urgentoch 25 eur.

VŠZP SA DOHODLA S NEMOCNICOU BORY, PREPLATÍ HOSPITALIZÁCIE AJ OPERÁCIE

Dátum 08.08.2023

Súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union zazmluvnili plný rozsah zdravotnej starostlivosti vrátane ústavnej ešte v marci.

ASOCIÁCIA NEMOCNÍC CHCE ZAVIESŤ POPLATKY NA POHOTOVOSTIACH

Dátum 01.08.2023

Marián Petko, šéf Asociácie nemocníc Slovenska: Ukazuje sa, že zhruba 30 až 40 percent ambulantnej pohotovostnej služby je zneužívaných. Využíva sa nadrozmerne pacientmi. Tí často využívajú, že potom ráno nemusia ísť k svojim lekárom. Preto sme navrhli zmenu zákona tak, aby sa upravili a zvýšili poplatky za APS pre deti a dorast aj dospelých z nášho pohľadu minimálne na desať eur.

SAS: NESÚHLASÍME S PLOŠNÝM SKRÁTENÍM ORDINAČNÝCH HODÍN AMBULANTNÝCH POHOTOVOSTÍ

Dátum 31.07.2023

Strana SaS odmieta plošné skrátenie ordinačných hodín ambulantných pohotovostí. Tvrdí, že v niektorých lokalitách by zmena mohla zaťažiť nemocnice. Nesúhlasí ani s mimoriadnou schôdzou parlamentu k situácii s pediatrami, podľa nej by mohla priniesť populistické riešenia.

Stránky