ZDRAVOTNÍCTVO

LENGVARSKÝ: V DECEMBRI NÁM PRÍDE 150-TISÍC DÁVOK VAKCÍN PRE DETI

Dátum 02.12.2021

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský: V priebehu decembra budú na Slovensko doručené prvé dávky detskej vakcíny Comirnaty, ktoré budú určené deťom vo veku od päť do 11 rokov. Očkovanie detí v tejto vekovej skupine bude možné spustiť v priebehu tohto mesiaca.

LENGVARSKÝ SA BUDE RADIŤ SO SKUPINOU MEDZINÁRODNÝCH ODBORNÍKOV

Dátum 01.12.2021

Cieľom tejto spolupráce je, aby slovenskí pacienti mali prístup k najmodernejšej liečbe. Predsedom rady sa stal prednosta II. Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava Peter Valkovič.

ZO ZDRAVOTNÍCTVA ODIŠLI STOVKY LEKÁROV A 1 500 ZDRAVOTNÝCH SESTIER

Dátum 30.11.2021

Spoluzakladateľ Hlasu-SD Richard Raši: Zdravotníci sa dostali na okraj záujmu tejto vlády. A výsledok? Maďari zdvihli platy zdravotníkom dvojnásobne, Česi 27 percent plus rozličné bonusy, tak ako aj Poliaci. Slovákom však odišiel rekordný počet zdravotníkov v histórii. Taká je realita.

LENGVARSKÝ NAKÚPIL TESTY ZA 26 MILIÓNOV EUR!

Dátum 29.11.2021

VIDEO: Na nákup 10 miliónov antigénových testov, ktorý sa uskutočnil ešte pred "dorazením" mutácie omikron, zareagoval aj youtuber z Kulturblogu Danny Kollár: Ľudia, prebuďte sa! Ešte stále nevidíte, čo je toto za obrgalaktický podraz? 

VLÁDA SA VYHOVÁRA: ZDRAVOTNÍKOM PLATY NEZVÝŠIME! MÁME OBROVSKÝ DLH A MÔŽE ZA TO FICO!

Dátum 29.11.2021

Michal Šipoš, predseda klubu OĽaNO: Máme obrovský dlh na to, aby sme zvyšovali platy. Čo sa týka platov lekárov a sestier, majú príplatky sedem eur na hodinu na COVID oddeleniach aj automat. Okrem problémov v zdravotníctve bojujeme s korupciou, ktorú tu zanechala vláda Fica!

LENGVARSKÝ NAKÚPIL TESTY ZA 26 MILIÓNOV EUR DVA DNI PRED OBJAVENÍM SA NOVEJ MUTÁCIE OMIKRON

Dátum 29.11.2021

VIDEO: Na nákup 10 miliónov antigénových testov, ktorý sa uskutočnil ešte pred "dorazením" mutácie omikron, zareagoval aj youtuber z Kulturblogu Danny Kollár: Ľudia, prebuďte sa! Ešte stále nevidíte, čo je toto za obrgalaktický podraz? 

REMIŠOVÁ TVRDÍ, ŽE PLATY ZDRAVOTNÍKOV BY SA MALI VÝRAZNE ZVÝŠIŤ

Dátum 28.11.2021

Podľa vicepremiérky je iluzórne myslieť si, že aktuálnu pandemickú situáciu súčasný lockdown vyrieši, pomôže len "zmierniť utrpenie". Jedinou cestou, ako sa dostať z pandémie, je podľa nej očkovanie.

LENGVARSKÝ: LOCKDOWN POTRVÁ DLHŠIE, ZREJME AŽ DO VIANOC

Dátum 26.11.2021

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí už teraz o predĺžení lockdownu a prísnych opatrení. Hovorí, že zatiaľ nie je veľa prípadov, kedy lekári vyberali koho pripoja na pľúcnu ventiláciu a je dôležité sledovať aj trendy, nie číslo nakazených za jeden deň. 

ŠEFČOVIČ: ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ MUSÍ BYŤ V CELEJ EÚ ROVNAKÁ!

Dátum 25.11.2021

Rovnaký prístup k rovnako kvalitným liekom všade v Európskej únii či rovnako kvalitná zdravotná starostlivosť pre všetkých občanov únie. Navhruje skupina pre zdravotníctvo v rámci Konferencie o budúcnosti Európy na čele s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom.

DANKO: PENIAZE TREBALO DAŤ ZDRAVOTNÍKOM, NIE NA OČKOVACIU LOTÉRIU

Dátum 25.11.2021

Slovenská národná strana na čele s Andrejom Dankom vyzýva premiéra Eduard Hegera, ale aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby sa okamžite začali zaoberať situáciou v zdravotníctve a zvýšili aj platy lekárov a zdravotným sestrám. 

Stránky