ZDRAVOTNÍCTVO

PS VÍTA DOHODU VLÁDY S AMBULANCIAMI, HLAS-SD ICH VYZÝVA, ABY NEVYBERALI POPLATKY

Dátum 28.01.2023

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) víta dohodu vlády s ambulantnými lekármi o ich dofinancovaní. Vláda by mala podľa Oskara Dvořáka z PS predstaviť plán, ako legislatívne urobiť poriadok v poplatkoch.

DO AMBULANCIÍ PÔJDE 283 MILIÓNOV EUR NAVYŠE

Dátum 27.01.2023

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora. Do ambulancií má ísť 283 miliónov eur navyše. Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

BITTÓ CIGÁNIKOVÁ: VLÁDA V ZDRAVOTNÍCTVE ZLYHÁVA, TRPIEŤ BUDÚ PACIENTI

Dátum 26.01.2023

Jana Bittó Cigániková, poslankyňa za SaS: Vedenie hnutia OĽANO sa jednoducho rozhodlo, že hoci neštátni poskytovatelia zabezpečujú zdravotnú starostlivosť na väčšine územia SR, nemajú na nič nárok, a tak sa môže stať, že o peniaze z plánu obnovy prídeme.

HEGER: V PRÍPRAVE NEMOCNICE RÁZSOCHY MÔŽU BYŤ OHROZENÉ INVESTÍCIE

Dátum 24.01.2023

Eduard Heger, dočasne poverený premiér: V prípravách nemocnice Rázsochy a pri záchrannej zdravotnej službe treba pridať, kľúčové investície v rámci plánu obnovy môžu byť ohrozené, ak sa nezmení spôsob ich manažovania.

ČAPUTOVÁ: BREMENO ZVÝŠENÝCH NÁKLADOV AMBULANCIÍ NEMÔŽE SPADNÚŤ NA PACIENTOV

Dátum 12.01.2023

Desiatky ambulancií začali od nového roka vyberať pri vyšetrení poplatky na kompenzáciu prevádzkových nákladov.

HLAS-SD: NÁVRH KATEGORIZÁCIE NEMOCNÍC ZLIKVIDUJE AKÚTNE LÔŽKA V REGIÓNOCH

Dátum 30.12.2022

Dnes zverejnený návrh optimalizácie siete nemocníc je podľa strany Hlas vyslovene zlý, urobený od zeleného stola z Bratislavy, tvorili ho ľudia, ktorí v regiónoch nežijú, nepoznajú regionálne špecifiká, a ktorí si ani neuvedomujú nevyhnutnosť existencie regionálnych nemocníc. 

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA PREDSTAVILO PRVÚ FÁZU NOVÉHO ROZDELENIA NEMOCNÍC

Dátum 30.12.2022

Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva: V súčasnosti sú podmienene vyhodnotené len povinné medicínske programy od druhej úrovne nemocníc. V následnej fáze budú kategorizované ďalšie programy. Ak konkrétne oddelenie v nemocnici nie je zaradené pod povinný medicínsky program, prvá fáza kategorizácie sa tohto oddelenia netýka.

HODNOTENIE NEMOCNÍC: NAJLEPŠIA JE V RUŽOMBERKU

Dátum 27.12.2022

Najlepšou štátnou univerzitnou a fakultnou nemocnicou tohto roka je Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku, najlepšou všeobecnou nemocnicou je tretíkrát Nemocnica Agel Košice-Šaca.

LENGVARSKÝ: REZERVY V ROZPOČTE BY SA MOHLI UVOĽNIŤ PRE AMBULANCIE

Dátum 21.12.2022

Vladimír Lengvarský, dočasne poverený minister zdravotníctva: Ak schválime rozpočet, v rezervách sú nejaké ďalšie finančné prostriedky, ktoré v prípade, že to bude nevyhnutné a dobre to zargumentujeme, budú alokované.

NEMECKÝ LEKÁR: NIKDY SOM NEVIDEL TOĽKO CHORÝCH

Dátum 17.12.2022

Podľa nemeckého lekára Christiana Karagiannidisa už nákaza koronavírusom nie je hlavným problémom, ale je extrémne množstvo ľudí nakazených chrípkou, respiračným syncyciálnym vírusom a iným respiračným ochoreniam.

Stránky