ZDRAVOTNÍCTVO

SOTÁK: S DEBILMI SA NESTRETÁVAM!

Dátum 03.03.2024

VIDEO: Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarní Podbrezová: Lajdáckym prístupom si môžeme zničiť krajinu. Vrátane novinárov. Upozorňujem každého, kto bude znevažovať túto nemocnicu, tak sa rád s ním stretnem a si to vysvetlíme. Ale upozorňujem na jednu vec: s debilmi sa nestretávam!

KAMENICKÝ MÁ ZÁSADNÉ VÝHRADY K TOMU, ČO CHCE V TOMTO ROKU DOFINANCOVAŤ DOLINKOVÁ

Dátum 21.02.2024

Na opatrenia a priority ministerstvo zdravotníctva v tomto roku vyčlenilo 283 miliónov eur. Najväčšou zmenou je dofinancovanie ústavných zdravotníckych zariadení v objeme 261 miliónov eur nad rámec rastu osobných nákladov a inflácie.

PELLEGRINI POTVRDIL, ŽE MIKAS KONČÍ VO FUNKCII

Dátum 13.02.2024

Peter Pellegrini, predseda NR SR: O výmene pána Mikasa sme hovorili dávnejšie pred tým, ako to avizoval pán predseda Danko. Je to na základe iniciatívy Hlasu a pani ministerky Dolinkovej.

SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO ZAOSTÁVA, V NEMOCNICIACH CHÝBAJÚ TISÍCE ZDRAVOTNÍKOV

Dátum 11.02.2024

Efektívne zdravotníctvo posilňuje blahobyt obyvateľstva a významne prispieva k hospodárskemu rastu. Napriek veľkosti a dôležitosti tohto sektora v štrukturálnych politikách existuje stále priestor na jeho zlepšenie. Uviedlo to ministerstvo zdravotníctva v dôvodovej správe k návrhu tzv. programovej vyhlášky.

NA DOFINANCOVANIE ŠTÁTNYCH NEMOCNÍC PÔJDE TAKMER 200 MILIÓNOV EUR

Dátum 09.02.2024

Na opatrenia a priority ministerstvo zdravotníctva v tomto roku vyčlenilo 283 miliónov eur. Najväčšou zmenou je dofinancovanie ústavných zdravotníckych zariadení v objeme 261 miliónov eur nad rámec rastu osobných nákladov a inflácie.

SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO MÔŽE UŠETRIŤ TAKMER STO MILIÓNOV EUR

Dátum 08.02.2024

V slovenskom zdravotníctve by sa mohlo v tomto roku nad rámec liekov ušetriť takmer 100 miliónov eur. Uvádza sa to v dôvodovej správe k návrhu tzv. programovej vyhlášky, ktorú ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania. Úspešná realizácia úsporných opatrení je podľa ministerstva zdravotníctva predpokladom pre implementáciu nového katalógu výkonov v ambulantnom sektore.

DOLINKOVÁ PREDLOŽILA OČAKÁVANÚ VYHLÁŠKU, CHCE PREDÍSŤ ŠTRAJKU

Dátum 07.02.2024

Ministerstvo zdravotníctva predložilo do skráteného pripomienkového konania návrh dôležitej vyhlášky, ktorá určuje plán prerozdelenia financií pre zdravotníctvo na tento rok. Vykonávací predpis k zákonu o zdravotných poisťovniach stanovuje minimálnu sumu výdavkov určenú na zdravotnú starostlivosť v rozpočte pre jednotlivé zdravotné poisťovne na rok 2024.

DOLINKOVÁ NEVYLÚČILA, ŽE POŽIADA O DOFINANCOVANIE ZDRAVOTNÍCTVA

Dátum 06.02.2024

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková nevylúčila, že bude počas roka žiadať dofinancovanie zdravotníctva. Uviedla to po utorkovom rokovaní vlády. Zároveň avizovala, že programová vyhlášká k prerozdeleniu financií pre zdravotníctvo na tento rok ide aktuálne do medzirezortného pripomienkového konania. 

DOLINKOVÁ: DO ZDRAVOTNÍCTVA PÔJDE TAKMER O MILIARDU VIAC NEŽ VLANI

Dátum 04.02.2024

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková sa spolu so svojím tímom zaviazala čoskoro prijať rozhodnutie o výstavbe novej univerzitnej nemocnice v Bratislave. 

DOLINKOVÁ UPOZORNILA NA ZÁVAŽNÉ PROBLÉMY PRI VÝSTAVBE UNIVERZITNEJ NEMOCNICE V MARTINE

Dátum 31.01.2024

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Martine Peter Durný potvrdil, že pozemky pod stavbou stále nie sú vysporiadané. Tvrdí, že bezodplatné vyvlastnenie pozemkov nebolo realizovateľné. 

Stránky