PAPIEROVÝ NÁRODNIAR

Andrejovi Dankovi slúži strana len ako nástroj na urobenie kariéry

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 28.07.2016

Donedávna sme boli zvyknutí iba na jednu tvár predsedu SNS. Prezentoval sa ako pragmatický politik snažiaci sa obrodiť svoju stranu a zbaviť ju zlej povesti. Vo vzťahu k minulosti SNS sa vyhranil tak dokonale, až mnohí aj zabudli, že ako osoba z blízkeho okruhu Jána Slotu bol roky jej integrálna súčasť. Pred poslednými voľbami začal najmä v televízii TA3 – ktorá mu poskytovala nadštandardný priestor – propagovať „obrodenú“ národnú stranu zbavenú všetkých predchádzajúcich neduhov. Národne orientovanému voličovi by už dnes malo byť jasné, že Danko pri avizovanej obrode vylial z vaničky s vodou aj dieťa.

Absencia agendy

Svoju ochotu ku kompromisom jasne ukázal aj tým, že urobil niečo nepredstaviteľné a vstúpil do koalície s Bugárovým Mostom-Híd. Čo jedni označovali za historické zblíženie, iní považovali za zradu. Ľahkosť, s akou Andrej Danko do tohto zväzku vstúpil, iba ukázala, že je typický kariérny politik. Vskutku, jeho vyjadrenia sa už pred voľbami do veľkej miery bili s tým, o čo by sa mal každý pronárodný politik logicky usilovať. Napríklad jeho návrh nahradiť NATO projektom spoločnej európskej armády sa odkláňal od národniarskeho kurzu tak, ako sa len dá. Veď tento krok by znamenal zánik samostatných slovenských ozbrojených síl a obrovskú stratu suverenity. 

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej alebo elektronickej verzii Extra plus.
http://www.extraplus.sk/clanok/nedajme-sa-umlcat

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.