Aktuálne

UKRAJINCI POTVRDILI ÚČASŤ NA OLYMPIÁDE V PARÍŽI

Dátum 26.05.2024

Väčšina ukrajinských športovcov pred olympijskými hrami trénuje mimo vlasti. Ruskí a bieloruskí športovci sa môžu na parížskych hrách zúčastniť len ako neutrálni v individuálnych športoch, bez použitia vlajok, hymien a ďalších národných symbolov. 

ROTH NEVEĎALOVÁ: BUDE NEFÉR PRIJAŤ UKRAJINU DO EÚ, AK NESPLNÍ PODMIENKY

Dátum 26.05.2024

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová: Rozširovanie EÚ je dôležité, pomáha aj s jej obohacovaním.

RUSI VAROVALI AMERIČANOV PRED POVOLENÍM POUŽIŤ ZBRANE NA RUSKOM ÚZEMÍ

Dátum 26.05.2024

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že vo Washingtone, no aj vo viacerých európskych metropolách, niektoré "horúce hlavy" neustále podnecujú eskaláciu.

ZELENSKYJ: PRÍMERIE S RUSKOM TERAZ NEMÁ ZMYSEL

Dátum 25.05.2024

Ukrajinský prezident sa obáva, že ruská strana by prímerie mohla využiť na posilnenie svojich bojových pozícií na fronte. Pripustil, že prímerie by malo zmysel, ak by sa ruské jednotky nachádzali na línii spoločnej hranice Ukrajiny s Ruskom.

ADMINI ZOMRI: Z FICA SI UŽ NEBUDEME ROBIŤ POSMECH!

Dátum 25.05.2024

Zľakli sa? Satirická stránka Zomri napísala status, v ktorom opisuje, ako ich zasiahol útok na premiéra Roberta Fica. Admini sľubujú, že už naňho nebudú útočiť.

ZLYHALA FICOVA OCHRANKA? ŠUTAJ EŠTOK JE PRIPRAVENÝ VYVODIŤ ZODPOVEDNOSŤ!

Dátum 25.05.2024

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nevylúčil, že ak bude atentát na premiéra prekvalifikovaný ako trestný čin terorizmu, môže dôjsť k navýšeniu stupňa protiteroristických opatrení na Slovensku.

VALÁŠEK ÚČŤASŤOU NA INAUGURÁCII TAIWANSKÉHO PREZIDENTA OHROZIL ZÁUJMY SLOVENSKA

Dátum 25.05.2024

Podpredseda NR SR Ľuboš Blaha: Slovensko od svojho vzniku podporuje politiku jednej Číny a neuznáva Taiwan, rovnako ako drvivá väčšina krajín sveta. Naše vlády chceli mať s Čínou vždy tie najlepšie vzťahy, Čína je ekonomický gigant a obchodná spolupráca nám môže mimoriadne pomôcť.

STOLTENBERG: NA VÍŤAZSTVO UKRAJINY EŠTE NIE JE NESKORO

Dátum 25.05.2024

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg: Podpora Pekingu pre Moskvu je kľúčovým faktorom vo vojne Ruska proti Ukrajine.

KÉRY: PROČKO NEOSTAL NIČ DLŽNÝ SVOJEJ AGRESÍVNEJ POVAHE

Dátum 25.05.2024

VIDEO: Poslanec NR SR Jozef Pročko do svojho asi 45-minútového prejavu zamiešal viaceré klamstvá, dezinformácie a osobné útoky, niečo z toho nájdete v krátkom zostrihu z jeho vystúpenia. 

SNS: NAVRHUJÚ ZVÝŠENIE PRÍSPEVKU NA POHREB

Dátum 25.05.2024

Cieľom navýšenia je, aby štát aspoň čiastočne kompenzoval náklady pozostalých na pohreb. SNS priblížila, že pôvodná výška príspevku už nespĺňa svoj účel a nepomáha pozostalým pri organizovaní pohrebu.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 32. ČASŤ: BELO ŠTVRTÝ

Dátum 25.05.2024

VIDEOBLOG: Aj v dnešnej časti nášho pátrania po osudoch osobností našich dejín, stretneme sa s vraždou – tentoraz kráľovnej. A aj so záujmom o naše ovládanie. 13. a 21. storočie: stále o tom istom? 

LUKÁČ: RAMSAY TU BOL 10 ROKOV NA DOVOLENKE, UŽ BY MAL SKONČIŤ

Dátum 25.05.2024

Bývalý slovenský reprezentant v hokeji Vincent Lukáč: Ukázalo sa, že Ramsay aj s dobrým mužstvom nedosiahol nič prevratné. Neviem koho vychoval za ten čas, čo tu bol. Myslím si, že má toho dosť a mala by to byť pre neho rozlúčka.

Stránky