Aktuálne

BLINKEN: USA ZATIAĽ NEZAZNAMENALI, ŽE BY SA RUSKO CHYSTALO POUŽIŤ JADROVÉ ZBRANE

Dátum 01.10.2022

„Veľmi pozorne sledujeme, či Rusko skutočne robí niečo, čo naznačuje, že zvažuje použitie jadrových zbraní. Dodnes sme ich nevideli podniknúť tieto kroky,“ povedal šéf amerického rezortu diplomacie.

TVRDENIE PUTINA O ZÁPADNEJ SABOTÁŽI PLYNOVODOV JE ABSURDNÉ, VRAVÍ BLINKEN

Dátum 01.10.2022

Putin v piatok na ceremónii v Kremli, venovanej pripojeniu štyroch ukrajinských oblastí k Rusku, tvrdil, že Anglosasi sa presunuli od sankcií proti Moskve k teroristickým útokom a sabotovali plynovody Nord Stream 1 a 2 v snahe „zničiť európsku energetickú infraštruktúru“. „Urobili to tí, ktorí z toho profitujú,“ dodal šéf Kremľa.

UKRAJINCI BUDÚ O KONFLIKTE ROKOVAŤ LEN S NOVÝM RUSKÝM PREZIDENTOM

Dátum 01.10.2022

Podoľak na sociálnej sieti Twitter uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí „tancujú na kostiach“ mŕtvych. „Cena ich slov má zápornú hodnotu,“ podotkol. Rokovania sú možné len s novým prezidentom Ruska, ktorý bude „k realite pristupovať adekvátnejšie“, dodal.

BIDEN: USA A ICH SPOJENCI SA NENECHAJÚ ZASTRAŠIŤ PUTINOM

Dátum 01.10.2022

Biden okrem toho obvinil Rusko zo šírenia „dezinformácií a lží“ a dodal, že nebude počúvať, čo hovorí Putin. „Vieme, že to, čo hovorí, nie je pravda,“ vyhlásil podľa televízie CNN.

HLAS-SD VYZVAL ĽUDÍ, ABY NADCHÁDZAJÚCE VOĽBY POŇALI AJ AKO REFERENDUM O VLÁDE

Dátum 01.10.2022

Slovensko podľa Pellegriniho potrebuje stabilitu, ľudia pre infláciu chudobnejú, hrozí recesia a vláda nedokázala prijať adekvátne opatrenia. Zopakoval, že jediným riešením sú predčasné parlamentné voľby. „Ľudia z nich môžu spraviť malé politické referendum a poslať nominantov OĽaNO do minulosti, aby tak odkázali vedeniu OĽaNO v Bratislave, že si neželajú túto politiku,“ zdôraznil.

HEGER: ODVOLÁVANIE MATOVIČA V PARLAMENTE JE ZBYTOČNÉ

Dátum 01.10.2022

„Skutočný problém Slovenska je previesť občanov cez energetickú krízu. Tam je dôležitá súdržnosť vlády a parlamentu bez toho, aby sme pozerali na politické tričká. Potom, keď toto vyriešime, nech sa dejú politické bitky. Ale dnes na to čas nie je,“ zdôraznil šéf vládneho kabinetu.

SZIJJÁRTÓ: V RUSKU SA ZAČALA VÝROBA REAKTOROV DO DVOCH NOVÝCH BLOKOV ELEKTRÁRNE V PAKSI

Dátum 01.10.2022

Vedúci predstavitelia ruskej štátnej korporácie pre jadrovú energetiku Rosatom 5. mája v Istanbule ubezpečili Maďarsko, že z hľadiska technológie je ich firma schopná zrealizovať dostavbu. Projekt v hodnote 12 miliárd eur majú podľa pôvodných plánov financovať z 80 percent ruské štátne banky.

HEGER: NEDOPUSTÍME, ABY NAŠA EKONOMIKA SKOLABOVALA

Dátum 01.10.2022

„Všetkým európskym krajinám som musel povedať, že ak nebude pomoc z Bruselu, elektrickú energiu si budeme musieť ponechať na Slovensku,“ podotkol premiér. Výnosy z mimoriadneho zdanenia ziskov energetických spoločností totiž podľa neho skončia najmä v Nemecku.

FICO VOLÁ PO SPÁJANÍ ĽAVICOVÝCH SÍL

Dátum 01.10.2022

„Spolupráca Smeru a Hlasu, dvoch sociálno-demokratických strán, je presne tou ponukou, ktorú ľudia na Slovensku nielen chápu, ale aj výrazne podporia,“ zdôraznil Fico. „Smer-SD je naďalej presvedčený, že našou povinnosťou je ľavicové sily spájať a nie rozbíjať.“

BRUSEL ZATIAĽ NEPRINIESOL OČAKÁVANÉ RIEŠENIA V BOJI S DRAHÝMI ENERGIAMI, MYSLÍ SI HIRMAN

Dátum 01.10.2022

Ako zdôraznil slovenský minister hospodárstva Karel Hirman, v súčasnosti cena plynu nereflektuje nedostatok komodity, ale špekulácie na trhu. Podľa nášho ministra by sa vysoké ceny plynu mali riešiť zavedením stropov, ktoré zohľadnia rozdiely medzi potrubným a skvapalneným plynom. Hirman zásadne odmieta stanovenie takéhoto stropu výlučne na plyn z Ruskej federácie.

RUSKO VETOVALO REZOLÚCIU ODSUDZUJÚCU REFERENDÁ NA UKRAJINE

Dátum 01.10.2022

V pätnásťčlennej Bezpečnostnej rade OSN proti hlasovalo iba Rusko. Hlasovania sa zdržali Čína, India, Brazília a Gabon.

ŠÉFREDAKTORI VO VYHLÁSENÍ: MATOVIČ NEZVLÁDA SLUŽBU VEREJNOSTI A KLAME

Dátum 01.10.2022

Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu. Matovič tiež zvykne pripomínať, že aj Hitler mal novinárov, ktorý ho podporovali a naznačuje, že v súčasnosti akoby novinári tiež pracovali pre niekoho podobného.

Stránky