Aktuálne

MACRON: ZÁPAD BY MAL ZVÁŽIŤ BEZPEČNOSTNÉ ZÁRUKY, KTORÉ ŽIADA RUSKO

Dátum 03.12.2022

Macronove vyjadrenia naznačili, že sympatizuje so žiadosťou Moskvy o bezpečnostné záruky – požiadavkou, ktorá bola stredobodom intenzívnej, ale neúspešnej diplomacie v období pred vypuknutím vojny na Ukrajine.

DZURINDA VYSTÚPI NA SNEME STRANY SPOLU

Dátum 03.12.2022

Mimoparlamentná strana Spolu bude mať 10. decembra v Senci snem. Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán. Na sneme má vystúpiť aj expremiér Mikuláš Dzurinda.

PROGRESÍVCI VOLAJÚ PO UZNANÍ DÚHOVÝCH RODÍN

Dátum 03.12.2022

Aliancia liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) na konferencii v Bratislave prijala Rezolúciu o zaručení rovných práv pre LGBTIQ+ ľudí po celej Európe.

KREMEĽ CENOVÝ STROP NA ROPU NEPRIJME, CHYSTÁ REAKCIU

Dátum 03.12.2022

Cenový strop, na ktorom sa dohodli západné mocnosti, stanovil cenu ruskej ropy prepravovanej po mori na 60 amerických dolárov (56,94 eura) za barel (159 litrov). Cieľom je obmedziť kľúčový zdroj finančných prostriedkov pre ruskú vojnu na Ukrajine, píše Reuters.

PČOLINSKÝ: AK PADNE VLÁDA, MUSIA BYŤ PREDČASNÉ VOĽBY

Dátum 03.12.2022

Podpredseda parlamentu nesúhlasí s úradníckou vládou, ktorú by podľa jeho slov tvorili umelo dosadení ľudia a v rozpore s výsledkom volieb riadili štát.

CLEVERLY: PUTIN BY MOHOL MIEROVÉ ROKOVANIE VYUŽIŤ NA PREZBROJENIE ARMÁDY

Dátum 03.12.2022

eho varovanie prišlo po vyjadrení prezidenta USA Joea Bidena o tom, že by bol ochotný rokovať s Putinom, ak by ruský líder skutočne chcel ukončiť vojnu.

CHMELÁR: MACHAJ SA POSTAVIL DO ÚLOHY INKVIZÍTORA

Dátum 03.12.2022

Politológ Eduard Chmelár: Ak sa európska verejnosť neohradí, stratíme aj tie posledné zvyšky slobody, ktoré ešte máme. My sme v 89-om neštrngali kľúčmi preto, aby do nás znova niekto tlačil nejaké dogmy a určoval, čo je pravda. V Európe začína byť opäť dusno.

ASSANGE SA OBRÁTIL NA EURÓPSKY SÚD PRE ĽUDSKÉ PRÁVA

Dátum 03.12.2022

Americké orgány považujú Juliana Assangea za spomínané zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu. Jeho priaznivci zas tvrdia, že USA ho prenasledujú, pretože odhalil prehrešky americkej armády v Afganistane a Iraku.​

NAĎ: AK SA NESCHVÁLI ROZPOČET, NEBUDEME MÔCŤ ZDVIHNÚŤ PLATY VOJAKOM

Dátum 03.12.2022

Rozpočet na obranu je po prvý raz v histórii SR naplánovaný na viac ako dve percentá hrubého domáceho produktu. Na obranu štátu má ísť v roku 2023 podľa návrhu štátneho rozpočtu 2,45 miliardy eur, čo predstavuje 2,01 percenta HDP.

SNOWDEN ODPRISAHAL VERNOSŤ RUSKU A ZÍSKAL RUSKÝ PAS

Dátum 03.12.2022

Podľa právnika udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA. 

GASTRO A VLEKY BUDÚ PRVÉ TRI MESIACE NOVÉHO ROKA PLATIŤ 10-PERCENTNÚ DPH

Dátum 03.12.2022

Minister financií Igor Matovič: Chceme vidieť vyššie tržby. Bol by som veľmi rád, keby sme v gastre čo najmenej podvádzali.

KREMEĽ: PREKÁŽKOU MIERU JE NEOCHOTA AMERIČANOV UZNAŤ RUSKÚ ANEXIU UKRAJINSKÝCH ÚZEMÍ

Dátum 03.12.2022

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin bol, je a zostáva otvorený kontaktom a vyjendávaniam.

Stránky