Aktuálne

MATOVIČ: SITUÁCIA SA OPROTI NOVEMBRU ZHORŠILA, POZITÍVNYCH BOLO 1,24 PERCENTA ĽUDÍ

Dátum 27.01.2021

Testovanie sa zopakuje podľa premiéra v okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta. Oproti predbežným výsledkom by sa teda testovanie nemalo opakovať napríklad v Bratislave a Kežmarku, naopak, druhé kolo má byť vo Zvolene a Dolnom Kubíne.

V ČÍNE ZAČNÚ TESTOVAŤ ANÁLNYM VÝTEROM, KTORÝ JE VRAJ PRESNEJŠÍ

Dátum 27.01.2021

U širokej verejnosti vyvolali tieto informácie hnev, no podľa doktorov, je tento výter skutočne presnejší. Tieto testy by mali prebiehať nasledovne - v ideálnom prípade pôjde o vzorku výkalov, ktoré budú testovať, ak to však nebude možné, nasledovať bude výter.

MUŽ SO SEKEROU ZAÚTOČIL NA PARLAMENT

Dátum 27.01.2021

Neznámy mladý muž si to namieril so sekerou priamo do parlamentu. Kričal, že mu politici zničili život a už nemá čo stratiť. Spacifikovala ho bezpečnostná služba. 

VAĽOVÁ: PREČO SLOVENSKÉ MÉDIÁ MLČIA O OTVÁRANÍ POĽSKÝCH OBCHODOV A REŠTAURÁCIÍ?

Dátum 27.01.2021

V susednom Poľsku sa proti opatreniam búria samotní vlastníci podnikov a reštaurácií. Narozdiel od nás, sa im darí opäť rozbehnúť svoje prevádzky. Ako dnes uviedla na sociálnej sieti poslankyňa NR SR za Smer-SD Jana Vaľova, treba otvoriť myseľ a srdce a pomáhať si navzájom.

MIKAS BRÁNI HLASOVAŤ POSLANCOM BEZ TESTU

Dátum 27.01.2021

Tomáš Taraba: Podnikneme právne kroky proti Mikasovi, pretože žiaden zákon mu nedal moc brániť výkonu mandátu poslanca. Táto koalícia sa z neho musí za zatvorenými dverami naozaj smiať, pod čo všetko je ochotný sa podpísať. 

FERENČÁK: MATOVIČ KLAME, SAMOSPRÁVY MAJÚ INÉ ČÍSLA POZITÍVNYCH NA COVID-19

Dátum 27.01.2021

Primátor Kežmarku hovorí, že to nepridáva vláde na dôvere. Dodal, že po tlačovej konferencii premiéra sa mu ozvali ďalší zástupcovia samospráv, že čísla nesedia ani im. "Neviem, či je to amaterizmus alebo zámer," podotkol. 

ČERVENÁ ARMÁDA PRED 76 ROKMI OSLOBODILA ĽUDÍ Z TÁBORA V OSVIENČIME

Dátum 27.01.2021

Svet si pripomína Medzinárodný deň obetí holokaustu. Koncentračný tábor Auschwitz založili nacisti v roku 1940 a pôvodne slúžil na internáciu politických väzňov a vojnových zajatcov.

MATOVIČ: UŽ AJ TALIBAN PODPORUJE OČKOVANIE

Dátum 27.01.2021

Predseda vlády Igor Matovič využil dnešný deň opäť na satirické komentovanie diania vo svete a v parlamente z pohodlia svojho Facebooku. 

BEZ NEGATÍVNEHO TESTU SA ODDNES NEDOSTANETE DO PRÁCE ANI DO PRÍRODY

Dátum 27.01.2021

Ministerstvo zdravotníctva pripomína, že negatívny výsledok testu z celoplošného skríningu neznamená, že človek v sebe nemá vírus alebo nebude v najbližších dňoch infekčný. 

KRAJČÍ: SAMOSPRÁVY CHCÚ V TESTOVANÍ POKRAČOVAŤ

Dátum 27.01.2021

Podľa ministra zdravotníctva sa musia zajtra odborníci rozhodnúť, či sa od 1. februára otvoria školy, pandemická situácia je však podľa neho nepriaznivá.

RTVS PRIZNÁVA: HRANICE SATIRY BOLI V LUČANSKÉHO PRÍPADE PREKROČENÉ

Dátum 27.01.2021

Predseda Rady RTVS Igor Gallo potvrdil, že téma v relácii Pumpa bola absolútne nešťastná. „Komentovať v rámci politickej satiry smrť človeka, ktorá polarizovala spoločnosť, je nevhodné,“ zdôraznil.

ANALYTICI: ŽIACI BY SA MOHLI UČIŤ V ŠKOLÁCH 4 DNI V TÝŽDNI

Dátum 27.01.2021

Deti by sa od pondelka do štvrtka učili v škole a tri dni by ostali doma. „Napriek tomu, že inkubačná doba ochorenia COVID-19 je rôzna, zväčša sa príznaky prejavia do troch až piatich dní. Deti s príznakmi by tak zostali doma, ako pri iných vírusových ochoreniach,“ objasnil analytik. 

Stránky