Aktuálne

ZUBÁRI NEMÔŽU POMÁHAŤ NA CELOPLOŠNOM TESTOVANÍ

Dátum 29.10.2020

Zubní lekári nemôžu na celoplošnom testovaní na COVID-19 robiť výtery, pretože sú zaradení medzi nelekárske povolania. Slovenská komora zubných lekárov vyjadrila zásadný nesúhlas.

SNS: ÚCTA K VLASTNEJ HISTÓRII MUSÍ BYŤ PRIORITOU NÁRODA

Dátum 29.10.2020

Slovenská národná strana si s úctou pripomína 102. výročie vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov ale aj výročie Martinskej deklarácie.

NAĎ VYZÝVA SLOVENSKÚ LEKÁRSKU KOMORU ABY VYMENILA SVOJHO ŠÉFA

Dátum 29.10.2020

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že sa mnoho lekárov hanbí za to, čo povedal prezident SLK Marián Kollár na stredajšej tlačovej konferencii.

MATOVIČ: NECH SLOVÁCI VOLIA SKORUMPOVANÝCH BASTARDOV AKO FICO A PELLEGRINI - JA SOM VOĽBY VYHRAŤ NECHCEL

Dátum 29.10.2020

Igor Matovič je smutný, že sa opozícia naváža do vládnej koalície a nepodporila jeho návrh na celoplošné testovanie. Tvrdí, že on voľby vyhrať nechcel a chcel robiť len „nosiča vody" a naďalej a zostať v úzadí.

NAĎ: ZDRAVOTNÍCI, VIEME, ŽE STE UNAVENÍ, ALE MUSÍTE NÁM POMÔCŤ

Dátum 29.10.2020

AKTUALIZOVANÉ #2: Minister obrany Jaroslav Naď prosí zdravotníkov, aby sa prihlásila na celoplošné testovanie. Minister Naď nevylúčil prípadnú mobilizáciu zdravotníkov v súvislosti s celoplošným testovaním na ochorenie COVID-19. Tvrdí, že robia všetko pre to, aby tomu zabránili.

TERORISTA VO FRANCÚZSKOM KOSTOLE ODREZAL ŽENE HLAVU A ZABIL DVOCH ĎALŠÍCH ĽUDÍ

Dátum 29.10.2020

Vo francúzskom meste Nice vbehol vo štvrtok ráno do kostola Notre-Dame ozbrojený útočník. Troch ľudí zavraždil a viacerých zranil, pričom jednej z obetí odrezal nožom hlavu. Polícia skutok vyšetruje ako terorizmus. 

DVA DNI PRED TESTOVANÍM CHÝBAJÚ TISÍCE ZDRAVOTNÍKOV

Dátum 29.10.2020

Ministerstvo obrany vyčlenilo 16 veliteľov, ktorí dohliadujú na tímy a materiál. Problémom však ostávajú zdravotníci, ktorých je nedostatok. Podľa posledných informácií chýbalo stále 8-tisíc zdravotníkov. Majú vojaci plán B?

NA ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRE VYPOVEDÁ BÝVALÝ FUNKCIONÁR NAKA SLOBODNÍK - MÁ HOVORIŤ O VEĽKÝCH RYBÁCH

Dátum 29.10.2020

Exfunkcionár Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník prišiel dnes ráno na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v Pezinku, kde má ponúknuť svoje svedectvo.

MATOVIČ: NA TAKÉTO ŠPECIÁLNE OTÁZKY NEVIEM ODPOVEDAŤ, NIE SOM DOKONALÝ

Dátum 29.10.2020

Novinárka položila na tlačovej besede jednoduchú otázku. Premiér s ministrom sa zamotali a pripomínajú slávnu rozprávku A je to!, a ak to vyzerá podobne aj na stretnutiach Ústredného krízového štábu, Slovensko čakajú ťažké časy.

SVET RIADIA CHORÍ NEĽUDIA

Dátum 29.10.2020

Ján Semaňák: Ak v ľuďoch vyvoláte strach, môžete si s nimi robiť, čo chcete. Zbigniew Brzezinski, v roku 2009 vyhlásil: Naším konečným cieľom je jediná svetová vláda. Budeme robiť oveľa strašnejšie veci – vojny, hlad a epidémie po celom svete. Po prvej príde druhá, potom tretia, štvrtá, piata, až kým nás sami nepoprosíte o vakcíny a nakoniec aj čipy, len aby sa to už všetko skončilo.

ZAMESTNÁVATELIA NESMÚ VYDIERAŤ ZAMESTNANCOV V DÔSLEDKU NEÚČASTI NA TESTOVANÍ - JE TO PROTIZÁKONNÉ

Dátum 29.10.2020

Zamestnávateľ nesmie nútiť zamestnancov sa dať otestovať na celoplošnom testovaní a vydierať ho hrozbou prepustenia zo zamestnania. Dopúšťa sa tak trestného činu voči zamestnancovi. 

PRIBLIŽNE 20 FIRIEM BUDE TESTOVAŤ ZAMESTNANCOV VO VLASTNEJ RÉŽII

Dátum 29.10.2020

Štát umožnil firmám nad 4-tisíc zamestnancov, aby urobili testovanie v rámci celoplošného testovania, vo vlastnej réžii. Testovanie vo potvrdil už napríklad Volkswagen Slovakia. 

Stránky