Aktuálne

RAKÚSKY KANCELÁR SCHALLENBERG ODSTÚPIL Z FUNKCIE

Dátum 02.12.2021

Alexander Schallenberg tak reagoval na predchádzajúce oznámenie jeho predchodcu vo funkcii a šéfa ľudovcov Sebastiana Kurza o odchode z politiky, údajne pre narodenie potomka.

BLAHA: ZNIŽOVANIE DÔCHODKOV KOMUNISTOM JE ŽIVOČÍŠNA POMSTA

Dátum 02.12.2021

Podpredseda Smer-SD Ľuboš Blaha: Z Dubčeka urobili eštebáka, z radových policajtov robia zločincov, berú dôchodky nevinným ľuďom...Frau Kolíková von Mauthausen ma chce zavrieť na 10 rokov, už si k tomu pripravujú aj Lex Blaha. Máš iný názor, treba ti zobrať slobodu a dôchodok - takto to robia veľkí "demokrati".

ČAPUTOVÁ: HEGER MUSÍ PREVZIAŤ ZODPOVEDNOSŤ ZA SLABÉ VÝSLEDKY V BOJI S PANDÉMIOU

Dátum 02.12.2021

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vyzvala premiéra Eduarda Hegera, aby prevzal zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov. Podľa nej sme v situácii, keď si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených.

SULÍK: AKTUÁLNY STAV JE CHYBOU, V ULICIACH VEĽA LOCKDOWNU NEUVIDÍTE

Dátum 02.12.2021

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí predĺženie lockdownu, iba ak prinesie viac slobody očkovaným a prekonaným. Podľa Richarda Sulíka totiž súčasný stav likviduje obchody a naháňa zisky veľkým reťazcom. 

LENGVARSKÝ: V DECEMBRI NÁM PRÍDE 150-TISÍC DÁVOK VAKCÍN PRE DETI

Dátum 02.12.2021

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský: V priebehu decembra budú na Slovensko doručené prvé dávky detskej vakcíny Comirnaty, ktoré budú určené deťom vo veku od päť do 11 rokov. Očkovanie detí v tejto vekovej skupine bude možné spustiť v priebehu tohto mesiaca.

ČAPUTOVÁ: SO SOROSOM SOM SA NIKDY NESTRETLA!

Dátum 02.12.2021

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: S americkou veľvyslankyňou som sa ako prezidentka stretla jedinýkrát, so Sorosom ani raz. Sú to typické prvky konšpirácie. Ich autori neponúkajú fakty, len snahu spájať ma s nepopulárnymi ľuďmi.

HEGER: SLOVÁCI SI ZAČÍNAJÚ UVEDOMOVAŤ, ŽE OČKOVANIE JE JEDINÝM RIEŠENÍM

Dátum 02.12.2021

Aktuálne platný tzv. lockdown by mal prehodnocovať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) so svojim tímom odborníkov. Nové uznesenie by mala vláda schvaľovať v stredu 8. decembra. 

NICHOLSONOVÁ: EUROKOMISÁRI MI SĽÚBILI, ŽE POUŽIJÚ SILNÉ PÁKY NA TO, ABY ZLEPŠILI ŽIVOT RÓMOM

Dátum 02.12.2021

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa: Slovenské vlády naprieč politickým spektrom sa mali už dávno zobudiť a riešiť problémy v osadách. Lenže to je politicky veľmi nesexy téma, na ktorej nevytrieskajú politický kapitál. Tá časovaná bomba však tiká a jedného dňa vybuchne a ovplyvní omnoho väčšie množstvo ľudí ako len tých v osadách.

LAVROV: VARUJEME NATO PRED SŤAHOVANÍM JADROVÝCH ZBRANÍ DO VÝCHODNEJ EURÓPY

Dátum 02.12.2021

Vzťahy medzi Ruskom a NATO klesli na najnižšiu úroveň od skončenia druhej svetovej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporilo separatistické povstanie, ktoré sa začalo na východe Ukrajiny v tom istom roku.

UHRÍK: RUSI CHCÚ S NAMI VYCHÁDZAŤ, NAŠA VLÁDA SA SNAŽÍ O PRAVÝ OPAK

Dátum 02.12.2021

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Ruský prezident Putin vyzval na návrat k prospešnej spolupráci so Slovenskou republikou. Slovenskí vládni politici nás však napriek tomu neustále presviedčajú, že snahy o dialóg stroskotávajú na ruskej strane.

LUČANSKÉHO SYN SI NEŽELÁ, ABY MÉDIÁ PÍSALI, ŽE JEHO OTEC SPÁCHAL SAMOVRAŽDU

Dátum 02.12.2021

Europoslanec Miroslav Radačovský, pre ktorého pracuje syn zosnulého Milana Lučanského, nesúhlasí s tým, že médiá vo svojich vyjadreniach o smrti generála používajú slovné spojenie "spáchal samovraždu". Správne by podľa neho mali písať, že k smrti generála došlo za doposiaľ neobjasnených okolností.

ADVOKÁTI: NESÚHLASÍME S KOLÍKOVEJ NÁVRHOM TRESTAŤ PORUŠOVANIE OPATRENÍ, NAŠE PROSBY O STRETNUTIE IGNORUJE

Dátum 02.12.2021

Slovenská advokátska komora: Napriek deklarovaniu rezortu spravodlivosti a ministerky Márie Kolíkovej, že komunikácia medzi zástupcami justície vrátane Slovenskej advokátskej komory a ministerstvom bude iná ako doteraz, nestalo sa tak.

Stránky