Aktuálne

OSOBNOSTI SLOVENSKA 19. ČASŤ: VOJTEŠKO

Dátum 21.02.2024

VIDEOBLOG: Vojteško bol vojvodcom, možno kniežaťom na Čičavskom hrade, kde stál od čias cyrilometodskej misie kostol sv. Klimenta. V susednom Tovarnom sa zachovala stará tradícia, že tu bol sv. Metod.

VON DER LEYENOVÁ: DO LETA PREDLOŽÍME RÁMEC PRÍSTUPOVÝCH ROKOVANÍ S UKRAJINOU

Dátum 21.02.2024

Aby sa Ukrajina stala plnohodnotným členom EÚ, musí splniť mnoho podmienok a odporúčaní EK. Medzi ne patrí okrem iného reforma Ústavného súdu i súdnictva ako takého; reformy v rámci boja proti korupcii; zákony proti praniu špinavých peňazí a proti vplyvu oligarchov či zákon o slobode médií a legislatívu o ochrane národnostných menšín.

SLOVÁCI V BRUSELI SI UCTILI PAMIATKU JÁNA KUCIAKA A PROTESTOVALI PROTI VLÁDE

Dátum 21.02.2024

Medzi účastníkmi protestu, ktorí si vypočuli text zaslaný z Bratislavy Investigatívnym centrom Jána Kuciaka, bol aj podpredseda europarlamentu Martin Hojsík, poslanec NR SR Tomáš Valášek, mnohí zamestnanci euroinštitúcií, študenti a Slováci pôsobiaci v súkromnom sektore.

PRIESKUM: VO VÍŤAZSTVO UKRAJINY NAD RUSKOM VERÍ SOTVA DESAŤ PERCENT EURÓPANOV

Dátum 21.02.2024

Zmena nálad si podľa autorov správy vyžiada, aby politici zaujali "realistickejší" prístup, ktorý sa zameria na definovanie toho, čo musí prijateľný mier skutočne znamenať. Minulý rok v tomto čase viac obyvateľov EÚ tvrdilo, že Ukrajina musí z rúk ruských okupantov získať späť celé svoje územie.

MATOVIČ: ĽUDIA VO VOĽBÁCH UKÁZALI, ŽE IM JE KUCIAKOVA OBETA UKRADNUTÁ

Dátum 21.02.2024

Igorovi Matovičovi sa zdá, že mnohí ľudia na Slovensku zabudli na to, čo Kuciak a Kušnírová obetovali preto, aby sme žili v krajine, ktorej „nevládne mafia".

ŠIMEČKA: VLÁDA STIAHLA NOVELU O OCHRANE OZNAMOVATEĽOV VĎAKA NÁŠMU TLAKU

Dátum 21.02.2024

Predseda PS Michal Šimečka: Niekedy sa zdá, že Ficov valec našu krajinu nemilosrdne valcuje, ale nie je to úplne tak. Sme v tom spolu, sme aktívni a odhodlaní, a do každého jedného zápasu pôjdeme naplno. A prídu aj výsledky.

KAMENICKÝ A SUSKO: KUCIAKOVA VRAŽDA SA ZNEUŽÍVA NA POLITICKÉ ÚČELY

Dátum 21.02.2024

Šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pripomenul, že vtedajší premiér Peter Pellegrini upokojil spoločnosť po vražde, vrátil renomé Slovenska a podarilo sa páchateľov potrestať a sú vo väzení.

ČAPUTOVÁ: TÚŽBA PO SLUŠNOM SLOVENSKU JE AKTUÁLNA AJ DNES

Dátum 21.02.2024

Prezidentka SR Zuzana Čaputová: Nezabúdam na smrť Jána a Martiny, nezabúdam na to, že boli zavraždení pre Jánovu novinársku prácu, práve pre to, lebo hľadal a odhaľoval pravdu a prinášal ju nám, občanom. Už šesť rokov chýbajú svojim rodinám, blízkym a chýbajú nám všetkým. 

VOĽBY DO EUROPARLAMENTU NÁS BUDÚ STÁŤ 14 MILIÓNOV EUR

Dátum 21.02.2024

Ministerstvo vnútra využije peniaze najmä na mzdy a odmeny členom volebných komisií, na tlač hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, ako aj na vybavenie volebných miestností. 

EÚ SA DOHODLA NA 13. BALÍKU SANKCIÍ PROTI RUSKU

Dátum 21.02.2024

Sankcie obsahujú obmedzenia dovozu výrobkov troch čínskych firiem za dodávky materiálu pre ruskú armádu a taktiež sankcie voči severokórejskému ministrovi obrany Kchang Sun-namovi za poskytnutie rakiet Rusku.

KRÚPA: FICOVA VLÁDA SA SNAŽÍ ZAMIESŤ POD KOBEREC KUCIAKOVU ODVAHU

Dátum 21.02.2024

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Verejnosť sa o skutku dozvedela 26. februára.

ŠVEC SA SŤAŽUJE, ŽE MU NA HLASOVACÍ LÍSTOK NEDALI VYSOKOŠKOLSKÝ TITUL

Dátum 21.02.2024

V zozname jedenástich kandidátov je tým pádom ako jediný bez titulu. Jeho aktuálna kandidatúra bola najprv odmietnutá s odôvodnením nesplnenia podmienky 15-tisíc podpisov od občanov, po rozhodnutí Najvyššieho správneho súdu SR kandidovať môže.

Stránky