Aktuálne

OSUSKÝ: RUSKO JE TRVALÉ NEBEZPEČIE PRE DEMOKRATICKÝ SVET

Dátum 19.04.2021

Peter Osuský: Človek nemusí byť ani paranoik, ani rusofób ani vojnový štváč, stačí len zdravý rozum, aby pochopil, že Ruská federácia je evidentné a trvalé nebezpečie pre demokratický svet. Solidarita je povinnosťou ohrozených, ku ktorým patríme i my. Nezabúdajme!

BORRELL VYZVAL RUSOV, ABY STIAHLI VOJAKOV Z UKRAJINSKÝCH HRANÍC

Dátum 19.04.2021

Európska únia odhaduje, že pri ukrajinskej hranici je už 150-tisíc ruských vojakov. Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell uviedol, že je to znepokojujúca záležitosť. Podľa neho stačí na rozpútanie konfrontácie aj malá iskra. 

FICO: SLOVENSKÍ PROTIRUSKÍ POLITICI PODPORUJÚ VOJENSKÝ KONFLIKT MEDZI RUSKOM A NATO

Dátum 19.04.2021

Robert Fico: Sme proti otvorenej bratovražednej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Verím, že súčasná vláda sa nebude správať podobne ako Dzurindova vláda, ktorá umožnila prelety nad územím SR smerom na bývalú Juhosláviu a umožnila tak bombardovanie bratského srbského národa.

MAZUREK: RUSI NIE SÚ NAŠI NEPRIATELIA!

Dátum 19.04.2021

Milan Mazurek: Protiruské besnenie niektorých slovenských politikov a novinárska sekta nás vracia späť do čias studenej vojny. V Hnutí Republika odmietame takéto bezhlavé šírenie napätia a vždy budeme presadzovať vyváženú zahraničnú politiku a dobré vzťahy na západ aj na východ. Našim cieľom je hľadanie spojencov a nie nepriateľov.

MESEŽNIKOV: RUSKO SPÁCHALO TERORISTICKÝ ÚTOK

Dátum 19.04.2021

Grigorij Mesežnikov: Dovoz vakcíny Sputnik V na Slovensko bol veľký omyl. Teraz je na iniciátoroch, aby to vyriešili. ČR mala s Ruskom podpísanú zmluvu o priateľstve a spolupráci, napriek tomu bol na jej území spáchaný teroristický útok.

KORČOK PROTIRUSKÝM KONANÍM VEDIE SLOVENSKO DO KONFLIKTU

Dátum 19.04.2021

Ivan Korčok zatiahol celú V4 do konfliktu proti Ruskej federácii prostredníctvo deklarácie krajín V4.

ČARNOGURSKÝ: BAŤOVÁ MALA BYŤ DÁVNO ODVOLANÁ Z FUNKCIE

Dátum 19.04.2021

Ján Čarnogurský: Zuzana Baťová v prvom rade zodpovedá za hanbu, ktorá Slovensku vznikla. Jej vyjadrenia v Denníku N prezrádzajú, že jej správanie v kauze Sputnik bolo motivované politicky/ideologicky, nie odborne. 

DOSTÁL: RUSKÝ ÚTOK NA ČESKÚ REPUBLIKU JE ÚTOKOM NA SLOVENSKO

Dátum 19.04.2021

Ondrej Dostál: Česká republika je nielen naším spojencom v NATO a v Európskej únii, ale aj naším dobrým susedom a blízkym partnerom, s ktorým nás spájajú roky prežité v spoločnom štáte.

ODVETA ZA RUSKÉ SANKCIE VOČI AMERIČANOM

Dátum 19.04.2021

Pavol Suško: Je na mieste pripomenúť si, že výbuch z roku 2014 vytiahli proamerickí politici len jeden deň po tom, čo ruské ministerstvo zahraničia ohlásilo odvetné sankcie voči USA, ako reakciu na sankcie uvalené americkou vládou voči Rusku. Čaputová, Korčok a Heger bez rozmýšľania vyjadrili podporu českej vláde a odsúdili Rusko za jeho konanie, hoci dôkazy nevideli ani nepočuli.

MACRON: RUSKU TREBA VYTÝČIŤ JASNÉ ČERVENÉ ČIARY

Dátum 19.04.2021

Emmanuel Macron: Nikdy viac neakceptujeme ďalšie vojenské operácie na ukrajinskej pôde. Som si istý, že prezident Vladimir Putin môže byť pripravený na otvorený a úprimný dialóg.

BEZPEČNOSTNÁ STRATÉGIA SLOVENSKA HOVORÍ O AGRESÍVNOM RUSKU

Dátum 19.04.2021

Lenka Mayerová: USA majú dnes vojenské základne na 737 miestach na planéte mimo svojho územia. Veľká Británia má 16 vojenských základní, Francúzsko 11, Čína má 1 a Rusko ich má 10. Kto je teda agresor?  

PROTEST HNUTIA MILION CHVILEK – PUTIN ZABIJÁK, ZLODEJ, DIKTÁTOR

Dátum 19.04.2021

Na stretnutie vyzval predseda hnutia Milion chvilek Benjamin Roll. Účastníci mali transparenty s nápismi ako „Zeman je zradca“, „Putin je vrah. Nič sa nemení“ alebo „Za ohňostroj sa platí“. Podľa TV Nova museli zasiahnuť aj ťažkoodení policajti.

Stránky