TRETÍ ÚDER

Hlasy pre Kotlebu, brexit a Trumpa sú hlasmi proti politickej korektnosti, názorovej totalite a štandardnej politike

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 30.11.2016

Zdá sa, že rok 2016 je rokom politických zemetrasení, otvárajúcich novú éru v myslení ľudstva a predpovedajúcich rozsiahle zmeny vo svetovej politike. Prvý, menší otras spôsobila už v marci tohto roku antiglobalistická politická strana ĽSNS, ktorá vo voľbách získala 8,04 percenta a dostala sa do NR SR. Aj keď v súčasnosti nemá skutočný vplyv na zákonodarnú moc, keďže ju ostatné politické subjekty ostrakizujú, spôsobila rozruch vo svetových médiách už len tým, že získala doteraz nevídanú podporu.

Druhým, omnoho silnejším úderom pre globalistov bolo úspešné júnové referendum o brexite, keďže oproti vyhrážkam gréckych politikov o vystúpení Grécka z EÚ predstavuje brexit prvý skutočný krok k jej rozpadu. Najväčším tohtoročným politickým zemetrasením je však víťazstvo Donalda Trumpa v prezidentských voľbách USA. Jeho zvolenie bude mať totiž vplyv na celosvetovú politiku, ktorá, ako sám deklaruje, bude v mnohom odlišná od predošlých prezidentov. Ak sa jeho slová naplnia, možno prinajmenšom očakávať zmiernenie napätia medzi USA a Ruskom a vyriešenie krízovej situácie v Sýrii.

Spoločné črty

Všetky tri spomínané voľby vykazujú spoločné znaky. Hlasy za Kotlebu, brexit a Trumpa sú totiž hlasmi proti divokej imigrácii, politickej korektnosti, zániku západnej civilizácie, názorovej totalite a zároveň proti štandardnej politike, ktorá výskyt týchto javov umožnila. Ľudia dali svojou voľbou zároveň najavo, že už nechcú byť označovaní nezmyselnými a účelovo vytvorenými nálepkami a nechcú sa báť vyjadriť svoj názor.

Voľby a všetky udalosti okolo nich zároveň ukázali, že proti sebe stoja dve skupiny. Na jednej strane novodobí, finančne dobre zabezpečení veľmoži vlastniaci oznamovacie prostriedky, banky a strategické podniky, ktorí sa štylizujú do úlohy spasiteľov prinášajúcich pokrok a pozitívne hodnoty. Na strane druhej stoja ľudia nútení zápasiť o svoj každodenný chlieb, ktorí nechcú, aby sa rozpadla súčasná civilizácia. Napriek tomu, že tieto dva tábory vedú nerovný súboj, podarilo sa vo všetkých troch voľbách presadiť stranám, ktoré mali menší finančný kapitál a zároveň aj menší dosah na spoločnosť prostredníctvom médií.

Čaro nechceného

Okrem spomenutých styčných bodov spájajú predmetné voľby ešte výbuchy hystérie samozvaných morálnych autorít, známych aj pod pojmom celebrity. Kto podporuje Kotlebu, je fašista, kto hlasoval za brexit, je hlúpy nacionalista, Trump je ako druhý Hitler. Vlastne všetci, ktorí im nevyhovujú, sú ako druhý Hitler.

Vďaka médiám, ktoré sa už ani nesnažia zatajovať, že ľuďom podsúvajú jednostranné a ideologicky podfarbené správy, sa tieto morálne autority uzatvárajú do bubliny a nadobúdajú presvedčenie, že s ich okrajovými názormi súhlasí väčšina spoločnosti. Samozrejme, mnohých politicky nevyprofilovaných ľudí dokážu presvedčiť, no napriek tomu bývajú povolebné rána za posledný rok pre nich nepríjemným návratom do skutočnosti.

Čaro nechceného je však to, že protistrana sa prestáva báť. Nálepkovanie a zastrašovanie ľudí je už neúčinné a odpor proti globalistom a tzv. slniečkarom rastie a naberá organizovanú podobu. Myšlienková revolúcia prináša prvé plody v podobe nových politických hnutí a spravodajských portálov, ktoré snáď už čoskoro oživia umierajúcu civilizáciu.

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.