POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

REMIŠOVÁ SA BOJÍ PREDČASNÝCH VOLIEB

Dátum 03.08.2021

Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že sa odmieta stotožniť s názormi, že by bolo prijateľným rizikom vyvolávať predčasné voľby. 

MATOVIČ: KOLEKTÍVNU IMUNITU DOSIAHNEME V OKTÓBRI 2023!

Dátum 03.08.2021

Igor Matovič: Do dosiahnutia kolektívnej imunity zostáva Slovensku 800 dní.  Aj to za predpokladu, že tempo očkovania sa ešte viac nezníži. Za posledné dni sa denne podá približne 3-tisíc prvých dávok vakcín.

POLITOLÓG: KOALÍCIA BY SA MALA ,,ZBAVIŤ" MIKULCA

Dátum 02.08.2021

Pre koalíciu by bolo výhodnejšie, keby sa ministra vnútra Romana Mikulca „zbavila" a miesto obsadila človekom bez minulosti v silových zložkách. Myslí si to politológ Radoslav Štefančík.

KOVAŘÍK: POLÍCIA ZVLÁDLA PROTESTY BEZ PROBLÉMOV

Dátum 01.08.2021

Peter Kovařík: Protestujúci dav nie je hlúčik disciplinovaných ľudí. Je to masa emóciami zmietaných občanov, ktorých reakcie sú nevyspytateľné.

HRUŠOVSKÝ: ZAČÍNAM MAŤ OBAVY O BEZPEČNOSŤ NA SLOVENSKU

Dátum 01.08.2021

Poukázal na nejednotnosť v postojoch koalície i možnú polarizáciu medzi voličmi. Podčiarkol, že treba predchádzať aj násilnostiam pri demonštráciách. V tomto smere by mala podľa neho politika ukázať, kto je tu pánom.

DANKO VYZÝVA ODBORÁROV NA GENERÁLNY ŠTRAJK!

Dátum 01.08.2021

Andrej Danko:  Slovenská národná strana vyzýva KOZ, aby sa jej členovia ujali historickej úlohy 1. generálneho štrajku v novodobých dejinách Slovenska. Jeden poriadny a organizovaný štrajk 1. septembra, kde sa ukáže odhodlanie občanov po celom území je dnes nutnosťou.

PODĽA KOLÍKOVEJ POLICAJTI MUSIA NABRAŤ ODVAHU A POUŽIŤ AJ DONUCOVACIE PROSTRIEDKY!

Dátum 31.07.2021

Mária Kolíková: Sloboda prejavu je dôležitá, ale treba pri nej rešpektovať zákon. Je tu priestor, kde môžu ľudia vyjadriť slobodu prejavu bez toho, aby neprimerane zasahovali do slobody iných, alebo ich ohrozovali na bezpečnosti. 

HEGER: SITUÁCIA S PROTESTAMI SA NESMIE OPAKOVAŤ!

Dátum 30.07.2021

Polícia dlho proti protestujúcim nezasahovala, tvrdila, že na to nemá zákonný dôvod a že na zhromaždení nedochádza k vážnemu porušovaniu verejného poriadku. Protest začala rozpúšťať až po 20.00 h, protestujúcich postupne vytlačila z cestných komunikácií v okolí Hodžovho námestia.

ŠIMEČKA: PANDÉMIA POMINIE VĎAKA ZAOČKOVANÝM!

Dátum 30.07.2021

Martin Hojsík: Dôverujem vedcom. Skúsenosti z výboru Európskeho parlamentuma presvedčili, že kontrolné orgány v Európe nepovoľovali vakcíny na základe vôle politikov, aj keď tí na to tlačili, ale až keď verili, že sú dostatočne účinné a bezpečné.

DEMONŠTRANTI BUDÚ ĎALEJ POKRAČOVAŤ V PROTESTOCH V BRATISLAVSKÝCH ULICIACH!

Dátum 30.07.2021

Primátor hlavného mesta SR Matúš Vallo verí, že štátna polícia sa na pripadne ďalšie protesty pripravi lepšie "a prejavenie názoru demonštrantov už nebudeú spojené s paralýzou mesta.

Stránky