POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

RÓMOVIA ŽALUJÚ MATOVIČOVCOV ZA VOLEBNÚ KORUPCIU

Dátum 04.03.2024

Rómovia tvrdia, že matovičovci im pred parlamentnými voľbami 2023 sľúbili 500 eur za účasť vo voľbách, čo spôsobilo, že mnoho Rómov volilo práve hnutie Slovensko. Sú presvedčení, že bez týchto hlasov by sa hnutie do parlamentu nedostalo.

KŇAZ MORDEL MAJERSKÉMU: NAOZAJ CHCETE SLOVENSKO ZAPREDAŤ ZÁUJMOM USA A SKORUMPOVANÉMU ZÁPADU?

Dátum 04.03.2024

Kňaz Štefan Mordel: Vy, ako predseda strany, ktorá má v názve hnutia „kresťanské“, si uvedomujete, že by ste sa mali držať kresťanských zásad spravodlivosti a etiky? Nepočul som, že by ste boli protestovali proti „hrdým pochodom“ gejov, ani ste sa nezastali ministerky kultúry, ktorá už nechce dávať tučné balíky financií na podporu LGBTI.

PRIESKUM: VOĽBY BY VYHRAL SMER, DO PARLAMENTU BY SA DOSTALA AJ ALIANCIA

Dátum 04.03.2024

Na základe výsledkov volieb by Smer v parlamente získal 39 kresiel, Progresívne Slovensko 35, Hlas 32, SAS 12, KDH a SNS po 11 a Aliancia 10 kresiel.

ČURILLA ŽALUJE MICHELKA, ŽIADA 70-TISÍC EUR A OSPRAVEDLNENIE

Dátum 03.03.2024

Dôvodom je výrok Romana Michelka, ktorý označil Jána Čurillu za zločinca a neschopáka, ktorý je priamo zodpovedný za nevyšetrenie vraždy študenta Daniela Tupého. Taktiež podľa portálu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS povedal, že Čurilla „dokakal všetko, čo sa dalo, pri vražde Tupého“.

TABÁK OBVIŇUJE PROČKA ZO SEXUÁLNEHO OBŤAŽOVANIA

Dátum 03.03.2024

Exposlankyňa Romana Tabák obviňuje bývalého kolegu Jozefa Pročka zo sexuálneho obťažovania. Stalo sa to v roku 2021 na parkovisku na Bôriku počas poslaneckého stretnutia. Na jej stranu sa postavila aj exkolegyňa Katarína Hatráková a Pročkovi napísala: „Nemáš sa pod kontrolou a mal by si to riešiť.“

ŠIMKOVIČOVÁ: RODNÁ REČ JE ZÁKLADNÝM PRVKOM NÁŠHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA

Dátum 28.02.2024

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová pripomenula, že ministerstvo kultúry ako ústredný orgán štátnej správy v oblasti starostlivosti o štátny jazyk vníma Medzinárodný deň materinského jazyka ako jedinečnú príležitosť dať do pozornosti dôležitosť slovenčiny.

DANKO MATOVIČOVI: CELÝ NÁROD VIE, KTO JE MEŠUGE

Dátum 28.02.2024

VIDEO: Igor Matovič sa v pléne NR SR pohádal s Andrejom Dankom. „Tak ti budem tykať, magorko, sadni si, dobre? Preskakuje ti hlas? Dochádza ti tabletka?“ pýtal sa Danko. Matovič reagoval: „Pozeráš sa do zrkadla, keď hovoríš magorko?“ Predseda SNS nakoniec prerušil schôdzu parlamentu, „kým Matovičovi pošlú tabletky“.

SFANATIZOVANÍ ČESKÍ REDAKTORI SÚ PREDĹŽENOU RUKOU NEOLIBERALIZMU

Dátum 27.02.2024

Jasne som videl, že sfanatizovaní českí redaktori a moderátori opakovaným propagandistickým hlúpostiam, čo do éteru tárajú, asi aj skutočne veria. No čo už...? Veď nie sú ničím iným iba predĺženou rukou svetového neoliberalizmu. Ak chcú zarábať a prežiť v korporátnych, skorumpovaných médiách hlavného prúdu, asi nemajú inú voľbu.

SOTÁK: KLUB 500 PLNE PODPORUJE PROTEST POĽNOHOSPODÁROV!

Dátum 22.02.2024

Vladimír Soták, prezident KLUBU 500: Klub 500 nemôže súhlasiť s tým, aby v oblasti riadenia poľnohospodárskej politiky bol Brusel tou inštitúciou, ktorá zadáva agrotechnické podmienky toho, čo a kedy sa má na pôde pestovať. Slovenskí farmári veľmi dobre vedia, kedy majú hnojiť, orať a siať a k tomu nepotrebujú žiadnych úradníkov v Bruseli.

ŠUTAJ EŠTOK: HLAVNÝM PROBLÉMOM TRESTNÉHO ČINU ZNÁSILNENIA NIE JE PREMLČANIE, ALE NENAHLASOVANIE

Dátum 17.02.2024

Podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka by sa znásilnenia vyšetrovali jednoduchšie, keby ich obete nahlasovali skôr. „Nebavme sa na základe strašenia a klamstiev opozície. Poďme sa baviť o tom, aby sme motivovali obete, aby nahlasovali tých kriminálnikov,“ uviedol.

Stránky