POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

MIKULEC: FICOVE OBVINENIA SÚ KLAMSTVÁ A BLUDY

Dátum 12.06.2021

Minister vnútra Roman Mikulec odmoeta obvinenia Roberta Fica za klamstvá a bludy. 

NAĎ: SPISY Z NAKA MÔŽU ODHALIŤ TRESTNÚ ČINNOSŤ AJ VEREJNE ZNÁMYCH OSÔB

Dátum 11.06.2021

Podľa minister obrany Jaroslava Naďa sa môžu v spisoch, ktoré vzali príslušníci inšpekcie ministerstva vnútra z NAKA, môžu obsahovať informácie, ktoré odhalia trestnú činnosť verejne známych osôb.

KOLLÁR CHCE, ABY OČKOVANIE SPUTNIKOM UZNALI AJ V ZAHRANIČÍ

Dátum 11.06.2021

Boris Kollár: Slovákom treba zabezpečiť, aby mohli minimálne do Chorvátska a do krajín našich najbližších susedov cestovať aj s potvrdením o očkovaní vakcínou Sputnik V. 

KOLLÁR ODIŠIEL DO POĽSKA DISKUTOVAŤ O BUDÚCNOSTI EURÓPY

Dátum 11.06.2021

Boris Kollár sa stretne v Poľsku na zámku Topacz so šéfmi parlamentov V4. Diskutovať budú o regionálnych a golobálnych výzvach i hrozbách, ale aj o budúcnosti Európy. 

NA NAKA ZASAHUJE INŠPEKCIA MINISTERSTVA VNÚTRA

Dátum 10.06.2021

Na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) prišli pracovníci inšpekcie ministerstva vnútra a zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec.

FICO: MIKULEC DOHADZOVAL KŠEFTY RODINE A POTOM ZAMETAL STOPY

Dátum 10.06.2021

Predseda strany SMER-SD Robert Fico tvrdí, že minister vnútra Roman Mikulec mal v roku 2012 skartovať dokumenty týkajúce sa nezákonného nakladania s financiami vojenského spravodajstva. Jediným motívom na skartáciu je podľa neho zakrytie zmlúv uzavretých medzi vojenským spravodajstvom a ministerstvom obrany v rokoch 2004 - 2012. 

MIKULEC: ZÁKONY MUSIA PLATIŤ PRE VŠETKÝCH ROVNAKO

Dátum 10.06.2021

Minister vnútra Roman Mikulec uviedol, že poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský sa uchyľuje k ohováraniu a snaží sa zasahovať do vyšetrovania, nakoľko je v ťažkom konflikte záujmov a blízky vzťah s obvineným mu bráni zachovať si vo veci objektívnosť. 

HEGER ODCESTOVAL DO POĽSKA, STRETNE SA S PREZIDENTOM A PREMIÉROM

Dátum 10.06.2021

Premiér Eduard Heger odcestoval do Varšavy na jednodňovú oficálnu návštevu. Privíta ho predseda vlády Mateusz Morawiecki a prezidentom Andrzejom Dudom.

KORČOK SI PRIPOMÍNA VÝROČIE NADVIAZANIA VZŤAHOV ČESKOSLOVENSKA S FRANCÚZSKOM

Dátum 10.06.2021

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok si v Paríži pripomína sté výročie nadviazania diplomatických stykov medzi Českoslovesnkom a Francúzskom. O tie sa pričinil diplomat a politológ Štefan Osuský, ktorý sa stal prvým vyslancom prvej ČSR vo Francúzsku. 

HERÁK SA VZDÁVA POSLANECKÉHO MANDÁTU

Dátum 09.06.2021

AKTUALIZOVANÉ: Herák tvrdí, že z neho médiá urobili "najšpinavšieho chlapa" a za toto mu politika nestojí.

Stránky