POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

ČAPUTOVÁ JE SPOKOJNÁ S ÓDOROVOU VLÁDOU

Dátum 26.05.2023

Zuzana Čaputová k svojej opätovnej kandidatúre na post hlavy štátu sa konkrétne nevyjadrila a v diskusnej relácii neoznámila svoje konečné rozhodnutie. Poznamenala, že zatiaľ tak neurobila aj vzhľadom na vnútropolitickú situáciu v krajine. Zopakovala, že sa chce rozhodnúť zodpovedne. Či rozhodnutie o opätovnej kandidatúre, prípadne to, že nebude opäť kandidovať, oznámi na výročie svojej inaugurácie, neuviedla.

PRIESKUM: SMER MÁ VYŠE 21 PERCENT, REPUBLIKA 8,7 PERCENTA, SNS 3,1 PERCENTA

Dátum 25.05.2023

Hnutie Republika by skončilo štvrté so ziskom 8,7 percenta hlasov. Nasledujú OĽANO so 7,3 percenta a SaS s 6,2 percenta hlasov. So ziskom 5,9 percenta by skončila Sme rodina a do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 5,5 percenta hlasov. 

ŠELIGA: ONEMEL SOM, ROZSUDKU NEROZUMIEM

Dátum 19.05.2023

Podnikateľa Mariana Kočnera v piatok ŠTS oslobodil spod obžaloby v prípade objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Alena Zsuzsová je vinná. Súd jej vymeral 25-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

HEGER: EÚ JE VIAC AKO LEN POLITICKÉ A EKONOMICKÉ ZOSKUPENIE

Dátum 02.05.2023

Európska únia (EÚ) je domov, o ktorý sa musíme starať. Uviedol to dnes na sociálnej sieti dočasne poverený premiér a predseda strany Demokrati Eduard Heger pri príležitosti 19. výročia vstupu Slovenska do EÚ a dodal, že únia je našou rozšírenou vlasťou. Podľa Hegera k EÚ pristupujme nielen ako k zdroju príležitostí, ktoré nám otvorila, ale aj ako k domovu, o ktorý sa aj my musíme starať. 

ROMAN STOPKA: POCTIVÁ PRÁCA JE NA SLOVENSKU ZNEVAŽOVANÁ

Dátum 01.05.2023

Roman Stopka, predseda politickej strany Práca slovenského národa, PSN: Na Slovensku médiá oslavy sviatku práce dehonestujú a označujú ho za komunistický prežitok, neuvedomujúc si jeho pôvod, či význam slova práca, ktorou sa zatiaľ stále živí väčšina obyvateľov tejto planéty.

MATOVIČ SA MUSÍ OSPRAVEDLNIŤ BLAHOVI

Dátum 30.04.2023

Ľuboš Blaha zažaloval Matoviča za výrok z 24. septembra 2020, keď v pozícii predsedu vlády na pôde parlamentu počas Hodiny otázok hovoril o informácii, ktorú dostal e-mailom a podľa ktorej Blaha ešte ako študent preskočil plot záhrady a „mydlil barana“.

RADAČOVSKÝ: NATO SI NECHCE UVEDOMIŤ, ŽE BUDÚCE GENERÁCIE SI ZASLÚŽIA ŽIŤ V MIERI

Dátum 29.04.2023

Miroslav Radačovský, poslanec Európskeho parlamentu a predseda strany Slovenský PATRIOT: Nie som naladený protiukrajinsky ani proti Rusku, avšak takto sa vyjadrujem kontinuálne za mier na východ od našej hranice, pretože mier je aj bezpečnosť pre Slovensko, pre celú Európu a svet.

POSLANCI MAJÚ V ROKU 2023 ZARÁBAŤ VIAC AKO 6 000 EUR

Dátum 26.04.2023

Plat poslanca NR SR určuje zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR. V roku 2023 je plat určený vo výške 3 912 eur, pričom k platu patria ešte paušálne náhrady. Ich výška sa líši podľa toho, či je poslanec z Bratislavského kraja alebo z iného. 

KÁČER: VSTUP DO NATO BOLO JEDNO Z NAJDÔLEŽITEJŠÍCH ROZHODNUTÍ SLOVENSKA

Dátum 29.03.2023

Aliancia je zárukou obrany Slovenska a bezpečnosti občanov, o čom sa nemusí pochybovať. Vyhlásil to dočasne poverený šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer.

ČAPUTOVÁ CHYSTÁ SPOLOČNÉ ZAHRANIČNÉ CESTY S PAVLOM, PLÁNUJE OBNOVU ČESKOSLOVENSKA?

Dátum 13.03.2023

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: Obaja sme vyrastali v časoch Československa. Bol to náš domov a dnes môžeme spolu sláviť veľmi priateľské, pozitívne a konštruktívne vzťahy dvoch samostatných štátov.

Stránky