Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Na Slovensku je viac ako 1,1 milióna ľudí, ktorí majú tejto vlády už tak plné zuby, že prišli na neisté a systémom zatracované referendum. 1,1 milióna voličov je masa, ktorá dokázala v roku 2012 rozhodnúť o vzniku jednofarebnej vlády. To je sila, ktorá dokáže rozhodnúť o pár mesiacov aj o novej vláde.
Účasť ľudí v referende znamenala prvú aktivizáciu zmien na Slovensku. V reakcii na výsledky referenda to uviedla mimoparlamentná SNS s tým, že si váži každý jeden hlas v jeho prospech. SNS skonštatovala, že približne 1,2 milióna ľudí, ktorí sa na referende zúčastnili, predstavujú potenciálne hlasy strán, ktoré chcú pre Slovensko zmenu.
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka skritizoval aj reakciu hnutia OĽaNO, podľa ktorého sú výsledky referenda dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie: „Je absurdné, že konkrétny občiansky postoj sa snaží Igor Matovič a OĽaNO prekrútiť a ukradnúť si ho ako podporu ich dočasne poverenej vlády, ktorej bola vyslovená nedôvera.“
Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného (21. 1.) referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť.
Deviate referendum v histórii samostatnej Slovenskej republiky je podľa neoficiálnych výsledkov neplatné. Najvyššia účasť bola nateraz v Trenčianskom kraji, vyše 36 percent voličov. Najmenej voličov prišlo na referendum v Bratislavskom kraji, účasť tu presahuje 21 percent.
Roman Stopka, predseda PSN: Kto nechápe význam referenda, nepochopil podstatu demokracie. Je to jedinečná možnosť v danom čase vyjadriť svoj názor. Na čo čakať. Teraz je čas konať, nie potom mať plno rečí.
Prieskum agentúry AKO: Vzhľadom na výsledky volieb by Hlas-SD v parlamente získal 31 kresiel, Smer-SD 28, Progresívne Slovensko 24, SaS 16, OĽaNO 15, Republika 13, Sme rodina 12 a KDH 11.
Ceny mesačníka Extra plus za Prácu v prospech Slovenskej republiky boli laureátom odovzdané a slávnostne uviedli do života i ďalšiu knihu vydavateľstva Mayer média 30 SLOVENSKÝCH ROKOV.
Za predchádzajúci rok evidovala GP najnižší počet prípadov, v ktorých bol uplatnený paragraf 363 Trestného poriadku, keď sa tak stalo v 83 veciach. V roku 2021 to bolo 89 prípadov, 85 v roku 2020, 88 v roku 2019, doplnil generálny prokurátor Maroš Žilinka.
Používame cookies a ďalšie technológie na sledovanie webu, aby sme vám poskytli najlepšie možné služby, analyzovali používanie a poskytovali marketingové kampane prispôsobené vašim záujmom.