POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

ĽUDIA SA VYHRÁŽAJÚ VLÁDE LIKVIDÁCIOU BUDOV ČI ÁUT AK NEPODAJÚ DEMISIU

Dátum 06.03.2021

Polícia SR sa zaoberá výhražnými letákmi, ktoré boli adresované nielen vláde, ale aj prezidentke. Obávajú sa, že by mohlo ísť o možný teroristický útok. 

KORČOK: VŽDY BUDEM BRÁNIŤ SUVERENITU SLOVENSKA

Dátum 06.03.2021

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok trvá na tom, že rokovania maďarského šéfa diplomacie s poslancom Národnej rady SR Györgym Gyimesim v Komárne o slovenskom zákone o občianstve boli neprijateľné.

VLÁDA ZNEUŽILA SKRÁTENÉ LEGISLATÍVNE KONANIA NA ZMENY, KTORÉ SA NETÝKALI MIMORIADNÝCH OKOLNOSTÍ

Dátum 06.03.2021

Advokátky z Via Iuris kritizujú prvý rok vládnutia Igora Matoviča z pohľadu právneho štátu. 

DANKO: MATOVIČ BY MAL ZAČAŤ RIEŠIŤ SKUTOČNÉ PROBLÉMY ĽUDÍ

Dátum 06.03.2021

Andrej Danko: Igor Matovič ako predseda vlády už rok unavuje tento národ svojimi vyjadreniami na facebookovom konte, namiesto toho, aby v skutočnosti riadil štát.

GRÖHLING VYPLATIL ŠIESTIM FIRMÁM VIAC AKO PÄŤ MILIÓNOV EUR

Dátum 06.03.2021

Ministerstvo školstva plánuje ukončiť zmluvu o poskytnutí stimulov na výskum a vývoj. Doteraz vyplatili šiestim firmám približne 5,2 milióna eur. 

PELLEGRINI ČAPUTOVEJ: KEĎ VYZBIERAME PODPISY, MUSÍTE REFERENDUM VYHLÁSIŤ ČO NAJSKÔR

Dátum 05.03.2021

Počet podpisov občanov pod petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách sa blíži k číslu 200-tisíc. 

MATOVIČ: ĎAKUJEM ORBÁNOVI, ŽE NÁM POMOHOL VYBAVIŤ RUSKÚ VAKCÍNU

Dátum 05.03.2021

Predseda vlády Igor Matovič sa verejne poďakoval ministrovi zahraničných vecí Maďarska Petrovi Szijjártóvi a maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorí nám pomohli zabezpečiť ruskú vakcínu Sputnik V. 

KORČOK: SLOVÁ MUSÍME VÁŽIŤ, PREDTÝM AKO ICH POUŽIJEME

Dátum 05.03.2021

Premiér Igor Matovič povedal zo žartu, že Rusom sľúbil za nákup vakcíny Zakarpatskú Ukrajinu. Tí to však ako žart nezobrali a posprejovali slovenský konzulát. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok tvrdí, že slová v zahraničnej politike majú väčšiu váhu, ako v tej vnútornej a musíme vážiť, ako ich používame. 

KOLLÁR SA MAL DAŤ PREDNOSTNE ZAOČKOVAŤ

Dátum 04.03.2021

Podľa Erika Kaliňáka sa dal Boris Kollár prednostne zaočkovať vakcínou Pfizer, v rovnaký deň, kedy minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil zrušenie všetkch výnimiek. 

KLUS: MUSÍME SA VIAC ZBLÍŽIŤ S EÚ

Dátum 04.03.2021

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Martin Klus hovorí, že v boji s koronavírusom je spolupráca a vzájomná pomoc s Európskou úniou kľúčova.

Stránky