POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

GYIMESI: V SLOVENSKEJ POLITIKE SOM EŠTE POSLEDNÉ SLOVO NEPOVEDAL!

Dátum 25.06.2024

György Gyimesi, podpredseda Maďarskej aliancie: Etnická politika v SR sa skončila, Maďari by mali posilniť slovenské strany. Protiruské sankcie nefungujú, ekonomika Ruskej federácie rastie a EÚ sa dostáva do čoraz väčších ekonomických problémov. Dúfam, že európskym i opozičným slovenským politikom sa konečne otvoria oči.

HULIAK: OD ATENTÁTU NA FICA NOSÍM SO SEBOU NEPRIESTRELNÚ VESTU

Dátum 22.06.2024

VIDEO: Poslanec NR SR (Národná koalícia) Rudolf Huliak si myslí, že určite patrí do skupiny ohrozených ľudí, keďže prispel k tomu, že sektor politických mimovládok prišiel o zhruba 400 miliónov eur a o ďalšie stovky miliónov ešte príde. Tieto peniaze sa podľa jeho slov budú investovať do slovenského videka.

SNS CHCE ZÁKONOM REGULOVAŤ SEXUÁLNU VÝCHOVU V ŠKOLÁCH

Dátum 19.06.2024

SNS okrem iného navrhne, aby základné a stredné školy prísne dodržiavali učebné osnovy, aby tak rodičia vedeli kto, kedy a ako vzdeláva ich deti v oblasti sexuálneho správania. 

PELLEGRINI: NECH PÁN BOH ŽEHNÁ SLOVENSKÝM ĽUĎOM, NECH PÁN BOH OCHRAŇUJE NAŠE SLOVENSKO!

Dátum 15.06.2024

Prinášame inauguračný prejav prezidenta SR Petra Pellegriniho: Milí spoluobčania, poznám vás, slovenských ľudí, a mám vás úprimne rád. Podal som si ruku s tisíckami z vás a bol som vo všetkých slovenských regiónoch. Veľmi dobre viem, ako žijete, čo vás trápi a o čom snívate. Je to poznanie, ktoré sa nedá ničím nahradiť. S týmto poznaním som pripravený urobiť pre vás všetko, čo bude v mojich silách.

KTO JE NOVÝ PREZIDENT PETER PELLEGRINI?

Dátum 15.06.2024

Peter Pellegrini, prezident SR: Prezident nemá generovať konflikt za každú cenu, ale naopak, hľadať možnosti na dohodu. Slovensko potrebuje pokoj a nie konflikt. Nie vojnu inštitúcií, ale spoluprácu. Prezident zmieru pre mňa inými slovami znamená prezident ľudí. Ich záujem musí hájiť každú minútu v úrade.

PELLEGRINIHO PORTRÉT

Dátum 15.06.2024

Pokrytectvo a farizejstvo by sa dnes dali krájať. Ak nikto nemá zákonnú povinnosť vešať v triedach ani na úradoch obrazy prezidenta, za ktorého si väčšina zvolila Petra Pellegriniho, mala by tam, kde visí, aj naďalej visieť fotka Zuzany, najlepšie spolu Rizmanom a Korčokom na nejakom spoločnom sprisahaneckom podujatí pod znakom dúhy? Je to len otázka, nie návod.

THE END OF ČAPUTOVÁ

Dátum 15.06.2024

Zuzana Čaputová prišla do Grasalkovičovho paláca ako fejková zelená aktivistka s prezývkou „Popoluška z pezinskej skládky“. Snažila sa nezanechať v bývalom Pionierskom paláci žiadnu uhlíkovú stopu. Možno sa jej to podarilo... No celkom isto viem, že žiadnu výraznú pozitívnu stopu v slovenskej histórii nezanechá. Iba jedno nezmazateľné – čierne prvenstvo.

NAĎ DO ŽELIEZ!

Dátum 13.06.2024

Provokácia vojnového štváča Jaroslava Naďa, ktorý zbavil slovenskú armádu všetkej výzbroje v prospech Ukrajiny, podnietila k reakcii aj ďalších politikov u nás. Poslanec NR SR Ján Mažgút (Smer-SSD) aj exposlanec György Gyimesi (Aliancia) podali trestné oznámenia. Gyimesi v stanovisku uviedol: „Exminister vojny Naď a bojovná amazonka Černochová sú, akoby ich jedna mater mala. Asi preto si Černochová skrachovaného exministra z politickej ulice adoptovala na svoje ministerstvo, kde jej vraj radí.

PROGRESÍVNI ZÁŠKODNÍCI

Dátum 11.06.2024

Progresívne Slovensko určite nateraz nie je prvkom, ktorý by Slovensko alebo slovenskú politiku akokoľvek posilňoval. Oproti profesionalizmu, ktorý razia predstavitelia vládnej koalície, pôsobí vystupovanie a politika progresívcov vyslovene amatérsky, až sa človek musí pýtať, či tu skutočne sleduje serióznu, relevantnú parlamentnú stranu – dokonca považovanú za lídra opozície.

FAREBNÉ REVOLÚCIE

Dátum 11.06.2024

Z pozadia niektorých iniciatív trčia vplyvy zahraničných mimovládok z každej strany. Opisovali nám, ako prebiehali demonštrácie v Srbsku, ako tam vzniklo hnutie Odpor, ktoré zorganizovalo masívne protesty a nakoniec zvrhli Miloševičov režim. Pri jednej z fotiek ukázali na dvoch mladých ľudí a pochválili sa, že týchto dvoch ľudí trénovali práve oni, mohli ste ich nájsť v Thajsku, v krajinách na Balkáne, pobaltských krajinách až po krajiny Arabskej jari.

Stránky