POLITIKA/SPOLOČNOSŤ

ČAPUTOVÁ: LGBTI ĽUDIA SÚ TERČOM NADÁVOK, PONIŽOVANIA ČI ŠIKANY!

Dátum 17.05.2021

Zuzana Čaputová: Za posledných päť rokov zažilo desať percent LGBTI ľudí fyzický alebo sexuálny útok len preto, že patria k danej komunite. 

NESCHOPNOSŤ KORČOKA VYRADILA SLOVÁKOV Z DOHODY O VOĽNOM CESTOVANÍ

Dátum 17.05.2021

Slovensko vypadlo z dohody o voľnom cestovaní, ktorú uzavreli niektoré štáty v našom regióne. Ide o Česko, Maďarsko, Rakúsko a Nemecko.

REMIŠOVÁ DÁVA NA BOJ S DEZINFORMÁCIAMI 20 MILIÓNOV EUR

Dátum 17.05.2021

Hegerova vláda schválila Remišovej aj jej plán ako uspieť v digitálnom svete, a to pomocou financií vo výške 580 miliónov eur vyčlenených v pláne obnovy.

BORRELL: SITUÁCIA LESBIČIEK, GEJOV, BISEXUÁLOV V EURÓPE SA ZHORŠILA

Dátum 17.05.2021

Pandémia ochorenia COVID-19 viedla podľa Borrella k ešte vyššej miere diskriminácie a násilia voči osobám z komunity LGBTI.

NA HOMOFÓBA ROKA NOMINOVALI FICA, MATOVIČA, SULÍKA I NAĎA

Dátum 17.05.2021

Naď je nominovaný za výrok „Som za registrované partnerstvá, ale nie pre homosexuálov.” Fico zas uviedol, že „Duchovná obroda slovenského národa je dôležitejšia ako fyzické potreby homosexuálov.” 

ČAPUTOVÁ: RODINY POTREBUJÚ DÔSTOJNÝ ŽIVOT

Dátum 16.05.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputova tvrdí, že ako spoločesntvo musíme dosiahnúť, aby mali rodiny dostupné bývanie a istotu príjmov na dôstojný život.

HEGER: NAD VÍRUSOM SME EŠTE NEVYHRALI

Dátum 16.05.2021

Podľa premiéra Eduarda Hegera sme bližšie k životu pred pandémiou, ale dodáva, že od kolektívnej imunity máme ešte ďaleko. 

MIGRANTI NA PRÍDEL

Dátum 15.05.2021

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Bruselskí eurototalitári sa snažia zaplaviť východ Európy exotickými cudzincami z iných kontinentov. Zmena slovenskej spoločnosti na multikultúrny mix by znamenala zničenie nášho unikátneho kultúrneho, sociálneho aj etnického spoločenstva.

GYIMESI: KOALIČNÁ ZMLUVA ZAKAZUJE HLASOVAŤ ZA NÁVRHY OPOZÍCIE

Dátum 15.05.2021

Matovičov poslanec NR SR György Gyimesi tvrdí, že ak by zahlasovali za návrh Sme rodina, ktorý má upraviť kolúznu väzbu, nebolo by to porušenie koaličnej zmluvy. 

OĽANO: RODINY SA NESMÚ BÁŤ MAŤ DETI

Dátum 15.05.2021

Poslanec a expert hnutia pre rodinnú politiku Peter Kremský tvrdí, že ich cieľom je zlepšiť finančnú stabilitu, dostupnosť bývania, ale aj škôlok a ďalších služieb, aby sa rodiny nebáli rásť a mať deti.

Stránky