KATARÍNA ROTH NEVEĎALOVÁ

ROTH NEVEĎALOVÁ: V PARÍŽI SA ĎALŠÍ MIER NEDOHODOL, ALE ANI VYSLANIE VOJSK NA UKRAJINU

Dátum 27.02.2024

Katarína Roth Neveďalová, poslankyňa EP, Smer-SSD: Nikto vojakov na Ukrajinu posielať nebude. Zatiaľ. A ako priznal pre novinárov aj francúzsky prezident Macron, bol to práve Fico a nemecký kancelár Scholz, ktorí jasne odmietli takýto nápad. Chvalabohu.

ROTH NEVEĎALOVÁ: BOJUJEME ZA NAŠICH FARMÁROV

Dátum 23.02.2024

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová: Je frustrujúce pýtať sa stále dokola to isté a nedostávať žiadnu odpoveď. Mierne sa to však mení. Keďže sa k východoeurópskym farmárom pridali aj kolegovia z celej EÚ, všade sú štrajky a zablokované cesty, začalo sa konečne niečo diať.

ROTH NEVEĎALOVÁ: KAŽDÚ SMRŤ VO VÄZENÍ TREBA VYŠETRIŤ - ČI JE TO NAVAĽNÝ ALEBO LUČANSKÝ

Dátum 22.02.2024

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová: Ak zomrie človek vo väzení, vzbudzuje to oprávnené otázniky. Či už ide o väzenie v Rusku, alebo na Slovensku.

ROTH NEVEĎALOVÁ: EÚ NEMÔŽE BYŤ ZÁVISLÁ NA DOVOZE

Dátum 11.02.2024

Solárne panely budú možno už len z číny. Pretože Čína výrazne zadotovala tento priemysel, vyrobili nadprodukciu solárnych panelov, doviezli ich do Európy a teraz trčia v skladoch. Spôsobuje to, že takéto panely sa začali predávať pod cenu. Európski výrobcovia teda bijú na poplach, lebo cenou nedokážu konkurovať lacnejším výrobkom. 

ROTH NEVEĎALOVÁ: UMRIE NAKONIEC EÚ NA KRÁSU?

Dátum 08.02.2024

Eurokomisia predstavila ciele na znižovanie emisií do roku 2040 a je to ešte horšie, ako sme čakali. Ak by sme ich náhodou aj splnili, tak to nebude mať kto oceniť, lebo tu síce bude čistý vzduch, ale žiadne potraviny a teda asi ani ľudia. Jedným z cieľov je zníženie emisií oproti roku 1990 o 90%. Dobre čítate. Za 50 rokov znížiť emisie v únii na desatinu. 

ROTH NEVEĎALOVÁ: HOJSÍK JE NESCHOPNÝ KLAMÁR

Dátum 07.02.2024

Milí predstavitelia Progresívneho Slovenska, chápem, že nemáte čo ponúknuť a potrebujete byť za chrumkavých. Tvárili ste sa, že chcete priniesť novú politickú kultúru a byť konštruktívnou opozíciou, ale správate sa len ako neschopnejšie OĽANO. Včera viedol pán Hojsík podľa neho historické hlasovanie Europarlamentu, lebo bolo prvý krát v slovenčine. Krásne. Ibaže pri tomto hlasovaní, sám hlasovať zabudol. 

ROTH NEVEĎALOVÁ: JE KONIEC POPLATKOM ZA OKAMŽITÚ BANKOVÚ PLATBU

Dátum 06.02.2024

Okamžité platby už nebudú môcť byť v EÚ spoplatené vyšším poplatkom ako bežné transakcie, musia byť zrealizované do 10 sekúnd a banky budú musieť aj skontrolovať, či je to naozaj účet skutočného príjemcu. Bude sa to týkať nielen eurozóny, ale aj krajín únie, ktoré používajú iné meny. 

ROTH NEVEĎALOVÁ: LACNÝ DOVOZ Z UKRAJINY OHROZUJE VŠETKY KRAJINY EÚ

Dátum 05.02.2024

Mali sme pravdu, keď sme hovorili, že nemôžeme bezhlavo otvoriť hranice pre všetky poľnohospodárske produkty z Ukrajiny, lebo to ohrozuje našich vlastných farmárov. Dnes tomu začínajú všetci rozumieť. Nemôžeme ničiť našich vlastných občanov.

ROTH NEVEĎALOVÁ: VŠETKO TREBA VIDIEŤ S DÔSLEDKAMI

Dátum 05.02.2024

Budeme mať krásne takmer bezemisné hospodárstvo, všetko nám pôjde na elektrinu, všade budú šťastné zvieratká len ľudia nebudú mať čo jesť, všetko bude príšerne drahé a pre náš prospech vykoristíme väčšinu sveta pre energetické zdroje.

ROTH NEVEĎALOVÁ: REMIŠOVÁ NEPATRÍ DO POLITIKY

Dátum 28.01.2024

Aj keď podporujem ženy v politike, takisto ako u mužov, nie všetky tam patria. Určite nie taká pani Remišová. To čo dnes predviedla je u nej akýmsi štandardom. Len sa čudujem, že si ešte nikto v jej strane neuvedomil, že by ju nemali púšťať do telky a celkovo by ju nemali nechať rozprávať na kameru, lebo sa vždy strápni.

Stránky