UPÁĽTE KONŠPIRÁTOROV!

Dátum 05.07.2016

Práve som si prečítal článok Mariána Jaslovského s názvom Cogito ergo sum: Hoaxeri všetkých krajín, vypadnite!
Marián Flauta Spravodlivosti Jaslovský v ňom opäť operuje so svojou utkvelou predstavou, že je dokonale kvalifikovaný na to, aby určil, kto presne je hoaxer a kto má za to (odniekiaľ niekam) vypadnúť. Babky bylinkárky a ľudia uplatňujúci si svoju slobodu slova totiž môžu – jeho slovami – zapríčiniť nič menšie, než rozklad európskych hodnôt. Nuž, vzájomné hecovanie sa v skupinke liberálnych konšpirátorov nám už prináša prvé symptómy vážnej paranoje.
Čo má pán Jaslovský z toho, že sa snaží nasilu vyvolať hystériu a vytvára obraz tajomného nepriateľa, mýtickej koordinovanej skupiny, ktorá útočí na všetko, čo je správnemu liberálnemu demokratovi drahé?
Snáď mu nejde o mediálny priestor a nejakú trošku popularity. Aj keď prezident Kiska si honbu na každého, kto sa odváži polemizovať s euroatlantickým establišmentom ako keby priam objednával, takže aj za takúto propagandistickú mobilizáciu je režim len vďačný. A ide vskutku o čistú propagandu; tá agresivita, výber slov, naliehavosť, aróma bezpodmienečného odsúdenia, miešanie nesúvisiacich záležitostí, všetko sa to javí ako vystrihnuté z nacistického pamfletu, akurát slovo Žid je nahradené slovom “konšpirátor,” sionista slovom “hoaxer” a namiesto mýtického židovského medzinárodného kapitálu sa za všetkou tou naoko rozmanitou škodnou zlovestne týči Putin.
Takýto jazyk samozrejme nie je typický len pre nacistov, podobnými spôsobmi sa burcovalo proti vnútornému nepriateľovi aj v desiatkach iných režimov. Aby sme to zhrnuli, formou ide o typickú béčkovú ezoterickú konšpiráciu, akých sme videli už stovky. Temné sily ťahajúce za nitky, zmanipulovaní posluhovači pracujúci nevedomky pre nepriateľa, no učinený armagedon spoločnosti, ako ju poznáme. A je za rohom. A blíži sa. Nič iné nám neostáva, len sa zomknúť, pochytať sa pod pazuchy a vykopať tých špinavých konšpirátorov z našej slobodnej demokratickej spoločnosti tam, kam patria; narobiť s nimi poriadky!
Preboha, vie pán Jaslovský, ako to je už veľmi dlho napríklad aj v USA? V rádiu či na Youtube nájdete desiatky, ba stovky kanálov, ktoré sa venujú len konšpiráciám, ničomu inému a nikto tam z toho vedu nerobí. Konšpirátori sú súčasť mediálnej kultúry odnepamäti. Je len prirodzené, že niečo podobné dorazilo aj na Slovensko. Ľudia by sa s tým časom vyrovnali aj bez tohto antihoaxového džihádu, väčšina z nich to aj tak berie s rezervou.
Problémom však nie je tvrdé jadro konšpirátorských serverov. Tie práveže dobre slúžia ako forma diskreditácie každého kto vybáča zo stredného prúdu. Kde je tá hranica, kedy podľa pána Jaslovského načim vypadnúť? Má vypadnúť redakcia Parlamentných listov? Určite majú vypadnúť kotlebovci. Má vypadnúť aj Boris Kollár? Má vypadnúť adminský kolektív z našej stránky? Môže tu z milosti veľkého Mariána Jaslovského ostať hocikto, kto si nemyslí, že jednostranne zamerané liberálne médiá mu poskytujú neskreslený obraz reality? Nemajú vypadnúť aj Aktuality, ktorých zavádzanie sme na stránke odhalili začiatkom mája? Och, asi nie, veď práve do nich tak sebaisto píše naše kladivo na konšpirátorov.
Pán Jaslovský by teda chcel, aby všade bola len pravda, stopercentná pravda a nič len pravda, ale pozor, čo je pravda a čo výmysel určí ON a ďalšie kozmopolitné intelektuálne kapacity, ktoré presne vedia, ako sa veci majú vo všetkých oblastiach života na celom svete. Každý z nich je totiž odborníkom na medicínu, históriu, geopolitiku, kriminalistiku, medzinárodné vzťahy, politológiu, nadprirodzené javy a mnohé ďalšie odvetvia vzdialené intelektuálnemu dosahu obyčajnej Slovače.
Že samotná stránka, kde je administrátorom aj Marián Jaslovský ľahkovážne zdieľa bludy nenávratne poškodzujúce dobré meno celej skupiny obyvateľstva, za ktoré sa potom ospravedlní len na pol úst pod príspevkom, to už je iba chybička krásy.
Inak nech pozerám ako pozerám, nechápem, čo chcel pán Jaslovský povedať tým “Cogito ergo sum” v názve článku. Že kto myslením nedospeje k rovnakému výsledku ako on, ten jednak ani nemyslí a nedajbože ani nie je? Každopádne, javí sa mi to tam byť akosi navyše, je to snáď meno rubriky, či iba ukážka osvietenosti autora, ktorý pozná latinskú frázu? Alebo snáď oboje? Nech je to akokoľvek, aj ja poznám latinskú frázu, ktorá by sa pánovi Mariánovi zišla pri jeho sebaistote vziať na zreteľ: Veritas temporis filia est.