70 ROKOV MIERU

Prepisovanie udalostí 2. svetovej vojny je súčasťou taktického boja Západu proti Rusku

Foto ARCHÍV
Dátum 30.04.2015

Keď ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk povedal pre nemeckú televíziu, že v 2. svetovej vojne Sovietsky zväz napadol Ukrajinu a Nemecko, mnohí neverili vlastným ušiam. Gauner Jaceňuk je náš priateľ a priatelia sa nekritizujú, usúdili médiá nášho hlavného prúdu aj známy rusofób Alexander Duleba, podľa ktorého je existencia fašizmu na Ukrajine iba mýtus. Zdá sa, že desiatky záznamov a tucty fotografií hajlujúcich bojovníkov Pravého sektora s insígniami divízií SS považuje tento pán za podvrh a zločiny neofašistických bataliónov na juhovýchode Ukrajiny za ruskú propagandu.

V informačnej hmle

O tom, že vojnový zločinec Ostap Bandera je dnes ukrajinským národným hrdinom, že Hitlera považujú v pobaltských štátoch isté kruhy za osloboditeľa, sa na Západe cudne mlčí.

Deheroizácia Červenej armády a negatívne dôsledky jej postupu na oslobodenom území Európy sa pripomínajú najmä mládeži, pre ktorú sú udalosti spred 70 rokov čosi ako bájky dožívajúcich veteránov vojny. V učebniciach amerických školákov sa hovorí iba o víťazstve USA nad Nemeckom a Japonskom, akoby Rusko ani nebolov 2. svetovej vojne spojencom Američanov a Britov.

Nie je to zvláštne? Európa uznala24. apríl za pamätný Deň genocídy Arménov osmanskými Turkami, ale odrazu, po sedemdesiatich rokoch nie je jednotná v názore, kto vlastne rozpútal 2. svetovú vojnu. Pre nastupujúcu generáciu je najstrašnejšia vojna v dejinách zahalená v informačnej hmle. Bolo to predsa dávno, načo hovoriť o nejakej vojne. Okrem toho, Rusi sú dnes naši nepriatelia, veď prezident najdemokratickejšej krajiny planéty povedal na Valnom zhromaždení OSN, že najväčšou hrozbou pre svet je ebola, Rusko a Islamský štát. Nejakých 28 miliónov mŕtvych Rusov a 700 miliárd rubľov materiálnych škôd sú iba suchopárne čísla zo štatistiky poslednej vojny, ktorú viedli Rusi proti Nemcom a ktorú tak či tak vyhrali Američania. Napokon, koncentračný tábor Osvienčim vraj neoslobodili Rusi, ale Ukrajinci. Nie je to pikantné?

Hlas volajúceho na púšti

Čo na tom, že vojaci Prvého ukrajinského frontu boli prevažne Rusi – dnes niektorí predstavitelia Poľska hodnotia historické fakty inak. Poľský prezident Komorowski síce kritizoval rozhodnutie ukrajinského parlamentu, že pôsobenie UPA (armády Ostapa Banderu) bolo bojom za nezávislosť, ale to bol hlas volajúceho na púšti. Čo na tom, že banderovské hordy povraždili 200-tisíc Poliakov v službách Wehrmachtu a jednotiek SS!

Žijeme v stave permanentného ohlupovania. Médiá nám hudú, že to, čo platilo včera ako historicky verifikované, dnes, v podmienkach hrozby 3. svetovej vojny už neplatí. V popieraní pravdy o minulosti sa nám vytráca obraz budúcnosti. Slúžime koristníckym záujmom cudzej nenásytnej moci a ešte si pochvaľujeme, akí sme slobodní. Žijeme len dnes a opantaní naoktrojovanou psychológiou konzumu sa nezamýšľame nad tým, čo bude s nami o 50 rokov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.