DANKO: MATOVIČ NEKLAM, RUSI NECHCÚ NA SLOVENSKU VYRÁBAŤ VAKCÍNU

Predseda SNS Andrej Danko tvrdí, že premiér Igor Matovič klame, na Slovensku vraj nikto z Ruska nechce vyrábať vakcínu Sputnik a že vláda nerobí pre odber Sputnika nič. 

Foto TASR
Dátum 06.02.2021

Slovenská národná strana vyzýva premiéra Igora Matoviča, aby nezavádzal verejnosť a neuvádzal klamlivé informácie. Dnes povedal, že nie je vylúčené, že sa Sputnik bude vyrábať na Slovensku. Pán premiér, nebudem komentovať Vaše posledné politické kroky a vystúpenia, ale prosím Vás, aby ste nezavádzal verejnosť informáciami, ktoré nie sú pravdivé.

Nikto z Ruska nechce na Slovensku Sputnik vyrábať, aj keď by som si to veľmi želal. Opätovne Vám verejne ponúkam ruku a pomoc, rokovať priamo so zodpovednými ministrami Ruskej federácie na odber vakcíny Sputnik. Ak nebudú mať Slováci možnosť očkovania Sputnikom, bude plná zodpovednosť na Vašej vláde. Nerobíte na registráciu Sputnika a na odber Sputnika nič. Vyzývam Vás, aby ste začali rozprávať s ruskou stranou o odbere Sputnika a nie národu rozprávať rozprávky o výrobe Sputnika. Neviem, kam ste až schopný zájsť, ale toto prekračuje všetky hranice. Verím však, že urobíte všetko preto, aby Slováci Sputnik mali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.