DOGAZDOVANÉ

Procházkova Sieť je definitívne mŕtva. Čo s jej zvyškami?

Foto TASR/ANDREJ GALICA
Dátum 29.08.2016

Ak si niektorý politický subjekt vzal k srdcu citát speváka Curta Cobaina, že je lepšie zhorieť než vyhasnúť, tak to bola jednoznačne strana Sieť. Chcela kráčať v šľapajach SDKÚ, no v konečnom dôsledku iba zopakovala jej dráhu v mnohonásobne zrýchlenom prevedení. Štiepenie, výmena vedenia a krátko nato absolútny kolaps, taký bol údel už viacerých stredopravých subjektov.

Spečatený osud

Ak sa chceme zaoberať príbehom strany Sieť, musíme sa nevyhnutne zamerať na Radoslava Procházku, keďže jeho slová a činy determinovali osud celého projektu ešte dávno predtým, ako vôbec vznikol. V čase, keď ako ambiciózny mladý poslanec opustil rady KDH a pustil sa do boja o prezidentské kreslo, mal Radoslav Procházka ako právnik a vysokoškolský pedagóg výborné renomé. Po prezidentských voľbách sa svoj nesporný potenciál rozhodol zužitkovať založením vlastnej strany, no krátko nato sa začali objavovať prvé trhliny tak na Sieti, ako aj na integrite Procházkovho imidžu. Tie prvé boli menej nápadné, stranu napríklad opustil Martin Dubéci, ktorý predtým viedol Procházkovu prezidentskú kampaň. Tie druhé už v spoločnosti rezonovali podstatne viac, o čo sa postaral Igor Matovič so svojou nahrávacou výbavou. 

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej alebo elektronickej verzii Extra plus.
http://www.extraplus.sk/clanok/nedajme-sa-umlcat

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.