FICOVA ŠANCA

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Predsedu vlády SR čakajú ťažké časy nielen z hľadiska riadenia štátu, ale aj v boji s mediálnou mašinériou. Preto by mal mať na pamäti, že keby nebolo alternatívnych či štandardných médií, dnes by možno nemal šancu opätovne reprezentovať SR. Pred voľbami sa nebál priznať k mediálnej alternatíve, uvidíme, či nezmení svoj kurz počas svojho vládnutia.

Foto SITA/AP
Dátum 29.11.2023

Dočkali sme sa novej vlády pod vedením Roberta Fica. Mnohí do vymenovanej garnitúry vkladajú nádej, očakávajú zmenu, stabilitu, pokoj, národno-hospodársky rozvoj, sociálne istoty, bezpečnosť, ale najmä suverénnu zahraničnú politiku. Aj ja verím, že sa začína éra zmeny smeru. Kormidla zvaného Slovenská republika, nie tátokrajina, sa už po štvrtý raz ujal skúsený kormidelník, ktorého začiatky politickej kariéry siahajú až do hlasovania o zvrchovanosti SR i Ústavy SR. To by mal byť pre neho dostatočný základ, aby tridsaťročnú republiku nasledujúce štyri roky odvážne posunul smerom vpred. Robertovi Ficovi sa nedá uprieť znalosť politickej šachovnice i marketingu.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Ak Robert Fico opätovne podcení tretí sektor financovaný zahraničnými mocnosťami a mediálnu politiku, tak v ďalších parlamentných voľbách stratí svoje pevné kormidlo a vietor z plachiet mu vezmú politici, ktorí Slovensko nikdy nechceli, a opätovne ho vložia do rúk Bruselu či Washingtonu. A to už nesmieme dopustiť!

Sám v rozhovore pre Extra plus pripúšťa, že sú nachystaní zviesť zápas o Slovensko, ktorý sa voľbami neskončil. Hovorí, že sú pripravení a poučení, aby nesklamali dôveru občanov, ktorú dostali. Aj ja verím, že sú poučení a začnú do popredia posúvať skutočné elity, ktoré sa riadia mravnými a morálnymi zásadami. Žijeme v dobe, ktorá nežičí poctivo pracujúcim ľuďom uznávajúcim tradičné hodnoty. No verím, že tento rozvrat štátu, ktorý sme zažívali, sa skončil. Slovenským problémom od vzniku SR je nezvládnutie mediálnej politiky a tretieho sektora a deje sa tak dodnes. Toto sú kľúčové oblasti, ktoré podcenila nielen Mečiarova či Ficova vláda, ale podceňuje to aj väčšina súčasných národne zmýšľajúcich parlamentných i mimoparlamentných strán. V tomto by mal byť konečne poučený štátnik Robert Fico, ktorý výborne zvláda politický marketing, dokáže vyjednať výborné podmienky za rokovacím stolom, avšak stále sa nedokázal vyrovnať s politickým mimovládnym sektorom, financovaným zo zahraničia. A rovnako si nevie poradiť s mediálnymi supmi. Mal by sa od mediálno-marketingového guru Matoviča, Esetu, Denníka N, SME či Aktualít učiť, ako sa, do psej matere, robí mediálna politika. Pretože toto sú skutoční súperi, s ktorými Robert Fico bojuje.

Politických neprajníkov zmetie zo stola okamžite, avšak mediálna hydra ho takmer vždy premôže. Hoci v ostatných predčasných parlamentných voľbách prehrali prieskumné agentúry a mainstreamové médiá, o štyri roky môže byť situácia diametrálne odlišná. Matovičovo OĽaNO, premenované na Slovensko, a Progresívne Slovensko rozhodne nebudú spať. Novej koalícii budú hľadieť na prsty a za výraznej pomoci mimovládok i liberálno-progresívnych médií využijú každé jedno zaváhanie či pochybenie, aby posilnili svoje pozície. Nie je predsa nič jednoduchšie, ako sedieť v parlamentnej opozícii. Kričať a neniesť za nič zodpovednosť.

Predsedu vlády SR čakajú ťažké časy nielen z hľadiska riadenia štátu, ale aj v boji s mediálnou mašinériou. Preto by mal mať na pamäti, že keby nebolo alternatívnych či štandardných médií, dnes by možno nemal šancu opätovne reprezentovať Slovenskú republiku. Pred voľbami sa nebál priznať k mediálnej alternatíve, uvidíme, či nezmení svoj kurz počas svojho vládnutia. Verím, že aj naďalej zostane rázny a pevný v svojich proslovenských postojoch. Ak opätovne podcení tretí sektor financovaný zahraničnými mocnosťami a mediálnu politiku, tak v ďalších parlamentných voľbách stratí svoje pevné kormidlo a vietor z plachiet mu vezmú politici, ktorí Slovensko nikdy nechceli, a opätovne ho vložia do rúk Bruselu či Washingtonu. A to už nesmieme dopustiť!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.