HAVLOVSKÁ PROPAGANDA NA VEČNÉ ČASY

Havlovské obdobie začalo priať nie poctivo pracujúcim ľuďom, ale špekulantom, gaunerom, ktorí boli vyvrheľmi spoločnosti. Z ľudí s pochybnou povesťou (vekslákov, pasákov, autičkárov, umeleckých povaľačov) sa stali „vážení“ občania Slovenska i Česka, určujúci smer v štáte. Václava Havla nazval spisovateľ Gustáv Murín „nevlastným krstným otcom slovenskej mafie“.

Foto TASR
Dátum 28.07.2020

Od politicko-spoločenských zmien v našom štáte prešlo tridsať rokov, dostatok času, aby ľudia zabudli na udalosti, ktoré sa stali v roku 1989. Mnohí, ktorí si na tieto udalosti pamätajú, už dnes nie sú medzi nami, súčasný režim by však najradšej zatratil, pretože znemožňuje mazať historickú pamäť a prekrúcať fakty, ktoré nevyhovujú prozápadnej propagande.

ČÍTAJTE TIEŽ: SOCIALIZMUS VYSTRIEDALO ZBEDAČOVANIE

Navyše, ľudia narodení po roku 1989 nemôžu vedieť objektívne vyhodnotiť vtedajšie udalosti a už vôbec nemôžu pochopiť súvislosti. Tridsať rokov čelíme mediálnym manipuláciám a väčšina porevolučníkov bezhlavo prijíma, čo im mainstream naservíruje. Niet sa čomu čudovať, nemajú s čím porovnávať, chýba im skúsenosť. K výborným nástrojom manipulácie už od čias Goebelsa patrila mediálna propaganda a najmä filmový priemysel, to si dobre uvedomujú aj súčasníci, ktorí vyprodukovali filmy Únos, Čiara, či naposledy Sviňa, aby vymazali ľuďom pamäť, prekrútili fakty, fikciu vydávali za pravdu a vplývali na politické pomery v štáte. Samozrejme, Česká republika nezaostáva. Nedávno priniesli do českých i slovenských kín film Amnestie a vo štvrtok 30. júla uvedú na Slovensku film Havel, ktorý je oslavou kultu osobnosti menom Havel.

To, čo sa vo filme isto nedozvieme bude fakt, že v eufórii novembrových dní sme si mysleli, ako bude všetkým už len dobre. Toto obdobie však začalo priať nie poctivo pracujúcim ľuďom, ale špekulantom a rôznym gaunerom, ktorí boli vyvrheľmi spoločnosti už za socializmu. Z ľudí s pochybnou povesťou (vekslákov, pasákov, autičkárov, umeleckých povaľačov) sa v priebehu takmer tridsiatich rokov stali „vážení“ občania Slovenska i Česka, určujúci smer v štáte. Mnohé takzvané celebrity sa týždeň čo týždeň vyškierajú z televíznej Smotánky tomuto národu do tváre a ten im ešte tlieska.

Značným spôsobom v tých časoch k demoralizácii spoločnosti prispela januárová masová amnestia Václava Havla v roku 1990. Napriek tomu, že Havel tvrdil, že to nebude mať nijaký vplyv na zvýšenie kriminality, opak bol pravdou. Václava Havla v súvislosti s udelenou amnestiou nazval spisovateľ Gustáv Murín „nevlastným krstným otcom slovenskej mafie“. Stúpencovi svetoobčianstva, ktorému spriaznení novinári a umelci vytvorili po Masarykovi kult osobnosti, vládcovia sveta nikdy nemali zveriť moc do rúk. Mýtus Václava Havla je dielom prozápadnej propagandy. Frustrovaný dramatik, pasujúci sa za bojovníka proti komunistom, sa bez kože na tvári nechal práve bývalými komunistami zvoliť za prvého „demokratického“ prezidenta.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne