HLAVNÝ HYGIENIK MIKAS: NÚDZOVÝ STAV UŽ NEMUSÍ BYŤ

Najväčšie riziko podľa neho predstavuje letecká doprava. Medzinárodné lety preto zatiaľ neprichádzajú do úvahy.

Foto TASR
Dátum 03.06.2020

Hlavný hygienik Ján Mikas odkázal v rozhovore, "Ak by bolo na mne, stále by sme mali mimoriadnú situáciu, ale núdzový stav by možno nemusel byť". Čísla sú podľa neho veľmi priaznivé, no stále sme nad pandémiou nevyhrali.

"Musíme byť stále opatrní, no môžeme postupne uvoľňovať opatrenia. Ideme do určitého rizika, no môžeme si to dovoliť. Všetko, aj nosenie rúšok závisí od situácie. V Interiéroch ich budeme musieť zatiaľ ešte nosiť".

Najväčšie riziko podľa neho predstavuje letecká doprava, nakoľko sa pandémia začala šíriť najskôr cez letiská. 


Medzinárodné lety zatiaľ neprichádzajú do úvahy. 

Podľa neho je podstatné dodržiavať všetky opatrenia, aj čo sa týka otvorenia škôl. „Riziko je minimalizované. V začiatkoch môže vzniknúť chaos, no pedagógovia a žiaci si musia zvyknúť.“ 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.