JÁN SEMAŇÁK: RUSI ÚDAJNE DOSIAHLI DOHODU S AMERIČANMI

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Ján Semaňák, riaditeľ vydavateľstva TORDEN: Zdesenie, ktoré dnes vládne v Bruseli a Bratislave, sa dá krájať. Len si predstavte tú paniku, čo len budú robiť tí naši nešťastní liberálni fašistickí mocipáni? Pod ich nohami puká zem a oni to nepočujú! Jedna frakcia môže chovať klokany v Austrálii, druhá sa vráti k predaju vodky v USA. Tam i tam sa môžu v rúškach každé tri mesiace nechať opichať. Kto chce kam, pomôžme mu tam!

Foto JÁN PALČO
Dátum 03.02.2022

V januári, deň pred rokovaniami USA a Rusko, prišla ako blesk z jasného neba farebná revolúcia v Kazachstane. Disponujete podrobnejšími informáciami?

Opíšem ju len v stručných rysoch. Tak ako všetko okolo nás, aj toto bola špeciálna operácia. Jeden z našich autorov, profesor Igor Panarin, ju nazýva presne ako vy farebná revolúcia, ktorá býva vopred veľmi dobre naplánovaná a načasovaná. Môžeme povedať, že ju organizátori vylepšili, respektíve vynovili samotné technologické postupy. Spoločným menovateľom je rýchlosť týchto udalostí. V podstate mala dve etapy. V prvej vyšli do ulíc neozbrojení a naozaj krajne nespokojní obyčajní občania, pre ktorých bolo dvojnásobné zvýšenie LPG do áut poslednou kvapkou v pohári nespokojnosti. Navyše je veľká časť obyvateľov Kazachstanu nespokojná s nespravodlivým rozdeľovaním bohatstva v krajine za posledných tridsať rokov. Títo ľudia zo zúfalosti zničili obchodné centrá, ktoré takmer všetky patria rodinným príslušníkom bývalého prezidenta Nazarbajeva. V druhej etape boli na takmer celom území rozmiestnení ozbrojení vyškolení diverzanti, ktorí začali strieľať úplne do všetkých a niekoľkým obetiam aj odrezávali hlavy.

Založil úspešnú značku TATRATEA, ktorú pred rokmi odovzdal svojim deťom, a tie pokračujú ďalej v jeho úspešnom diele. Má rád výzvy, a preto je od roku 2017 riaditeľom vydavateľstva krásnych kníh Torden, ktoré sa sústreďuje na publikácie s iným uhlom pohľadu, nech ľudia poznajú pravdu, pretože tá oslobodzuje. Stretnutie s ním je ako z iného sveta, uchvátia vás jeho vedomosti i skúsenosti. V jeho prítomnosti stratíte pojem o čase, pretože rozpráva to, o čom iní mlčia. Napriek tomu, že má povesť tvrdého biznismena vzbudzujúceho rešpekt, v jeho vnútri sa skrýva dobré a láskavé srdce. Hoci pôsobí veľmi uhladene a konzervatívne, vie sa z chuti zasmiať a spoločnosť vie pobaviť inteligentným humorom. Texty s jeho vizionárskymi myšlienkami sa stretávajú s obrovským záujmom, preto, ako sme čitateľom v novembri 2021 sľúbili, prichádzame s pokračovaním rozhovoru na aktuálne geopolitické dianie, ktoré do istej miery čerpá z myšlienok autorov, ktorých knihy vydáva vydavateľstvo Torden. V týchto dňoch má pred sebou novú výzvu, pretože plánuje otvorenie vlastnej školy TAJGARA, ktorá bude Akadémiou zdravého rozumu. Ján Semaňák.

Znamená to, že nešlo o spontánne povstanie nespokojných ľudí, ale v pozadí toho celého boli aj polovojenské špeciálne oddiely, ktoré boli na to dlhodobo pripravované?

Áno. Tieto ozbrojené teroristické jednotky organizátori cvičili a pripravovali jednak na území Kazachstanu a jednak na území okolitých štátov minimálne od leta minulého roku. Vedeli o nich ako tajné služby Kazachstanu, tak aj ruské tajné služby. Kým prvé sa úmyselne nepripravovali a hlavne nič nepodnikli, lebo im priamo velil a riadil ich Nursultan Nazarbajev, ruské sa, naopak, pripravili veľmi dobre a výsledky sme videli. Kým teroristickej organizácii NATO by príprava a realizácia takej operácie zabrala okolo šesť mesiacov, Rusi v rámci ODKB posielali lietadlá o šesť hodín. V Kazachstane bolo posledných pár rokov dvojvládie. Jednak všetky silové zložky výkonnej moci si ponechal bývalý prezident Nursultan Nazarbajev a jednak limitovane vládol úradujúci prezident Kasym-Žomart Tokajev. A práve definitívne odstránenie nenažratého a nenávideného Nazarbajeva z verejného života požadovali obyčajní ľudia v prvej etape nepokojov, heslami „Odíď, starec!“ Až druhá etapa už bola geopolitická hra mocných tohto sveta. Tokajev urobil dve veci. Jednak vyhlásil, že neodstúpi a neopustí krajinu, a jednak, v snahe konečne sa zbaviť politického rivala Nazarbajeva, pozval po porade s baťkom Lukašenkom Mierové sily ODKB pomôcť krajine nastoliť poriadok. Kým tieto sily ODKB obsadili strategické objekty infraštruktúry ako letiská, ministerstvá a podobne, miestne vojenské jednotky likvidovali teroristov. Nebolo to až také ťažké, lebo väčšina pred ruským Specnazom radšej ušla z krajiny. Potvrdzuje sa, že žoldnieri síce budú za peniaze bojovať, ale nikdy nebudú za peniaze umierať. Za dva či tri dni bol poriadok aj nastolený a Mierové sily ODKB sa vrátili do svojich krajín. Takmer všetky!

Takže Rusko si vylepšilo pozíciu v strednej Ázii a Západ sa iba nemohúco prizeral, hoci mal iné plány?

V prvej etape vyvolalo spontánnu nespokojnosť národa zvýšenie cien LPG. V druhej etape to už bola farebná revolúcia a pokus nasmerovať Kazachstan „ukrajinskou cestou“, čiže do záhuby. Ešte v deväťdesiatych rokoch Nazarbajev naivne vyhlásil, že Kazachstan môže byť nezávislý iba pod ochranou USA, preto po celé obdobie svojho prezidentovania hral na všetky svetové strany. Spolupracovali aj s Ruskom, aj s Čínou, aj s USA a, samozrejme, s EÚ. Bolo to logické, pretože krajina je extrémne bohatá na nerastné bohatstvo. Údajne má v svojom „portfóliu“ všetkých sto základných prvkov Mendelejevovej sústavy. A podobne ako vo Venezuele, aj tu národ žije biedne, pretože živí globálnych parazitov! Ale Nazarbajev v ďalšej časti vyhlásil, že ak si bude musieť Kazachstan vybrať medzi Ruskom a Čínou, vyberie si Rusko. To sa práve naplnilo. Je to logické, pretože Kazachstan nemá najväčšiu spoločnú hranicu na svete s USA, ale s Ruskom a po súši je to vyše 7500 km. Rusko si nemohlo dovoliť ponechať Kazachstan osudu Anglosasov na čele s USA. Ako huby po daždi by sa na jeho území vzápätí objavili odpaľovacie rampy ich strategických rakiet, namierené proti dvom najväčším konkurentom USA, a to Rusku a Číne. No najdôležitejšie na tom všetkom sú ekonomické záujmy, alebo ak chcete peniaze, peníze a peňeži! Najväčšie náleziska ropy ovládali Angličania, plyn Američania a takmer polovicu zo 40 percent celosvetových zásob uránu ovládali Francúzi. Teraz sa to trochu pomení, podobne ako naložilo Srbsko so spoločnosťou Rio Tinto a aj preto neodišli všetci z Mierových síl ODKB.

Z akého dôvodu to bolo načasované práve teraz?

Bol to návrh riešenia spoločnej strategickej bezpečnosti, vypracovaný Ruskom už v polovici decembra minulého roka a následne doručený USA s požiadavkou písomnej odpovede do polovice januára. Pri kapitulácii ZSSR v roku 1991 kolektívny Západ sľúbil, že ak bude Sovietsky zväz súhlasiť so zjednotením Nemecka, nebude sa NATO rozširovať na východ ani o jeden cól! Helmut Kohl v jednom svojom vyhlásení uviedol, že Západ bol Sovietskemu zväzu ochotný vyplatiť za bývalú NDR 100 miliárd nemeckých mariek ako súčasť nákladov za odsun vojsk a za súhlas so zjednotením Nemecka. Nakoniec pragmatickí Anglosasi zaplatili zlomok tejto sumy zapredancovi Michailovi Gorbačovovi na jeho vlastný účet a ten už túto požiadavku prestal prízvukovať.

Prísľub nerozširovania NATO bol v rokoch 1990 – 1991 opakovaný ústne a verejne celkom 14-krát vtedajšími najvyššími predstaviteľmi kolektívneho Západu a NATO. Ako je teda možné, že dnes je členom NATO takmer celá bývalá východná Európa, niektoré štáty Balkánu a NATO či USA majú základne v pobaltských krajinách, Poľsku, Rumunsku? Plánujú si ich zriadiť v Česku i na Slovensku?

„Oklamali nás a sprosto podviedli,“ povedal v svojom vystúpení Vladimir V. Putin v závere minulého roku americkej novinárke. Myslím, že Ťutčev vyslovil pred vyše 170 rokmi tieto sväté slová: „Horšie, ako byť s Anglosasmi nepriateľ, je byť ich priateľom.“ Rusko bolo naivné a zažilo päť vĺn rozšírenia NATO smerom na východ, blízko k svojim hraniciam. Až kým im nedošlo, že toto nebezpečenstvo je smrteľné. Ako vravia aj samotní Rusi: „My dlho zapriahame, no potom veľmi rýchlo vyrazíme.“

Rusi priniesli požiadavku prinavrátenia stavu s členskými krajinami v NATO, aký bol v roku 1997. Predpokladáte, že sa zmenia pomery v NATO po ruskom ultimáte?

Stojí za to pozrieť sa do minulosti, povedzme, posledných tridsať rokov, čo sa udialo v oboch krajinách a vo svete. Víťazstvo USA v studenej vojne bude pre samotné USA zničujúce, vyhlásil generál Ivašov, ktorého knihy máme tiež v ponuke vydavateľstva. Odôvodňoval to logikou ostražitosti strán v bipolárnom svete. Presne o tom istom hovoria umné hlavy z prestížnych univerzít v Amerike. Namiesto znovuvybudovania silnej ekonomiky štátov sa však začali demokratickí neokoni venovať vybudovaniu NWO – Nového svetového poriadku na čele s USA podľa vzoru Komunistickej internacionály. (Na večné časy a nikdy inak!) Medzitým sa korupcia na všetkých úrovniach spoločenského života, no hlavne v Pentagóne a v ďalších 18 zložkách tajných služieb, stala ich legálnou súčasťou, s príznačným názvom lobizmus. Kdesi v nejakom westernovom filme, ktorého dej sa odohrával na prelome 18. a 19. storočia, som raz postrehol znamenitú frázu. „Ak niečo zničí túto krajinu, tak to bude korupcia,“ a predniesol ju šéf bandy lupičov, ktorá prepadávala dostavníky. Išlo o to, že šéf bandy vždy dostal tip priamo od majiteľa dostavníkov a potom sa o lup delili pol na pol. Okrem toho majiteľovi všetko preplatila poisťovňa. Chcem tým naznačiť, čo majú títo ľudia v génoch za posledných dvesto rokov. Za všetkým v histórii tejto krajiny stojí iba honba za čo najvyšším ziskom. V tejto vidine takmer všetky korporácie presunuli svoju výrobu tam, kde to je najlacnejšie, a to do Číny. Takto si vybudovali reálneho konkurenta, ktorý je dnes silnejší ekonomicky, vojensky, diplomaticko-strategicky.

Partnerstvo teda Američanom nevonia, preto potrebujú byť svetovým diktátorom?

V honbe za ziskom viedli USA úplne nezmyslené a ich štátny rozpočet vyciciavajúce vojny v Iraku, Afganistane, Líbyi, Sýrii a v Jemene. Potom je tu ešte bezmála 800 vojenských báz po celom svete a s tým súvisiace rozširovanie NATO smerom k Rusku. O tom, čo čaká Ameriku, máme v ponuke veľa kníh, jednu však vyzdvihnem, je to Druhá občianska vojna v USA od Thomasa Chittuma. Naproti tomu Rusko posledných dvadsať rokov viedlo celkom inú politiku. Napriek všetkým polenám, ktoré Rusku hádže pod nohy kolektívny Západ na čele s USA a vlastná prozápadná liberálna klika, rozumej piata kolóna priamo vnútri ich štátu, sa mu podarilo dosiahnuť pozoruhodné výsledky na poli ekonomiky, strategickej diplomacie a hlavne vo vojenskej oblasti. A práve tieto výsledky budú svetu a Deep State názorne prezentované. Rusko touto demonštráciou prinúti tupých nadutých neokonov dať mu všetko, čo požaduje. Vo svetle toho sa unipolárny svet nezmení len na bipolárny, ale rovno multipolárny. Okrem USA a Číny treba počítať s tým, že aj Rusko a India sú superveľmocami, či sa to západným neokonom páči, alebo nie. A teraz k samotnému návrhu riešenia. Rusko požaduje od USA, ako dirigenta liberálne dúhového zoskupenia pod názvom NATO, aby mu poskytli písomné garancie jeho bezpečnosti. Požaduje garanciu, že bývalé republiky ZSSR, konkrétne Ukrajina, Gruzínsko a Moldavsko, sa nikdy nestanú členmi NATO. Taktiež požaduje zabezpečiť stav, aký bol v roku 1997. To znamená, že všetky krajiny bývalého východného bloku prestanú byť členmi NATO. V opačnom prípade Rusko použije vojenskotechnické a vojenské prostriedky, ktoré zabezpečia jeho bezpečnosť.

Rusko sa dostalo do štádia, že už nemôže ustupovať, a preto zrejme prišlo s takými ultimatívnymi požiadavkami. Čo to bude znamenať pre Slovensko?

Ako som už spomínal, svet sa radikálne zmenil. USA prišli o svoju rolu vedúcej krajiny sveta (čo mi veľmi pripomína vedúcu úlohu strany v nedávnej minulosti), podotýkam že ich vlastnými činmi. Nič netrvá večne. Okrem toho ich v tomto roku čaká ekonomický kolaps, alebo krach, ak chcete. Prvé plody šialeného tlačenia dolára, následnú infláciu, ktorá spôsobila zvyšovanie cien po celom svete, práve zažívame. A to je iba začiatok. V svojej zaslepenosti a iluzórnej vyvolenosti a nadradenosti USA neustále rozširovali hranice NATO smerom k Rusku. Budovali a plánujú vybudovať vojenské základne a vojenskú infraštruktúru priamo na hraniciach s Ruskom. Anglosasi to nazývali princíp anakondy a dusia Rusko minimálne posledných dvesto rokov. Došlo to až do takého štádia, že im prekážajú ruské vojenské jednotky na ich vlastnom území v Rusku. Arogantne tvrdia, že to práve Rusko ohrozuje hranice NATO. Ktoré je so svojím vojskom na svojom vlastnom území. Bezostyšne klamú len na základe vlastnej vykonštruovanej domnienky, ktorú sa potom snažia prezentovať ako hrozbu. Oni sú natoľko arogantní, že presvedčili už aj samých seba o tejto pravde. Potom sa čudujú, že rozumní ľudia im neveria. Nechápu, že niekto ešte používa vlastný rozum. Takých ľudí potom rýchlo diskreditujú a označia ich za šíriteľov hoaxov alebo dezinformátorov. Jasným potvrdením týchto krokov je pripravovaná vojenská spolupráca medzi USA a SR. Prenájom letísk v Sliači a Kuchyni. Nie je žiadne tajomstvo, že predložená vojenská zmluva sa pripravovala už dávnejšie. Bolo to ešte za tretej Ficovej vlády. Rovnako nie je žiadne tajomstvo, že minimálne dve tretiny národa si takúto spoluprácu a prítomnosť akýchkoľvek cudzích vojsk na našom území striktne neželá. Vláda predmetnú zmluvu, pre SR totálne nevýhodnú a porušujúcu nielen Ústavu SR, ale aj medzinárodné zákony a dohovory, 12. januára schválila. Môžeme konštatovať, že akt vlastizrady bol dokonaný. Ak by bola vtedy predložená aj do NR SR, tak by bola pravdepodobne schválená. O tom, že by ju osobná priateľka americkej veľvyslankyne a vybrané Sorosovo dievča, teraz už ako naša prezidentka aj odobrila, nemusí nikto pochybovať. Ale zatiaľ sa tak nestalo, údajne sa čaká na noty z Bruselu, a Brusel čaká na noty z Washingtonu. Predmetný návrh, alebo ak chcete ultimátum je obojsmerné. To znamená, že Rusko musí dosiahnuť dohodu o vlastnej bezpečnosti, inak mu hrozí zánik.

Čo možno teda očakávať od rokovaní medzi Rusmi a Američanmi? Je ohrozené Rusko a Európa?

Rusko už údajne dohodu dosiahlo. Na stretnutí hláv RF a USA v Ženeve v auguste minulého roku bol svet podľa dostupných informácií rozdelený do sfér vplyvov, alebo do valutných zón. Vyberte si, čo sa vám viac páči. Ide o to, že ak by Biden v Kongrese USA vyhlásil, že ho reálie dnešného sveta prinútili kapitulovať a dohodnúť sa, na čom sa s Putinom dohodol, okamžite by bol cez impeachment vlastnými neokonmi odstránený. Takýto stav nikomu nevyhovuje. Tak sa hrá medzinárodné divadlo. Z Bieleho domu vidíme stále rovnaké vystúpenie, Rusko nemá nárok na žiadne požiadavky, nech je len pekne ticho v kúte, tak ako posledných tridsať rokov. V opačnom prípade zavedieme také strašné sankcie, že sa jeho ekonomika roztriešti na márne kúsky. Pripomína mi to vyhlásenie impotenta, ktorý má v pláne sexuálne oblažiť všetky ženy sveta a pritom nemá čím. Američania ako trhovníci svoju porážku svetu predemonštrujú ako obetu na oltár záchrany Ukrajiny a sveta – museli sme ustúpiť Rusku, aby sme predišli jadrovej katastrofe. Naproti tomu Rusko pripravuje demonštráciu vojenskotechnického a vojenského zabezpečenia svojej bezpečnosti, inými slovami demonštráciu sily. Osobne sa mu ani nečudujem, inému jazyku tí blázni za veľkou mlákou ani nerozumejú. Podľa snímok z amerických družíc zmizli z báz stálej dislokácie všetky ruské ponorky s budzogáňmi, no nie tými z Mrázika, ale s raketami Bulava. Šesť BDK (bojových výsadkových lodí) vyplávalo z Murmanska, naložili náklad v Kaliningrade a smerujú objavovať Ameriku, ako ináč – Iskandermi, Topolmi a možno aj Sarmatmi? Domnievam sa, že Rusi pripravia záverečné dejstvo predstavenia publiku priamo u nich doma, pravdepodobne s veľkolepým ohňostrojom. Ak to bude tak, nemá žiaden význam ratifikovať a uvádzať do života vojenskú zmluvu medzi SR a USA. Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov to povedal jasne: „Zbaľte si svoju zajdu a vypadnite zo Slovenska,“ po česky by to znelo: „Zbalte si svých pár švestek a upalujte z Čech,“ a povedané jazykom ich kmeňa: „Yankee‘s go home!“ Zdesenie, ktoré dnes vládne v Bruseli a Bratislave, sa dá krájať. Len si predstavte tú paniku, čo len budú robiť tí naši nešťastní liberálni fašistickí mocipáni? Pod ich nohami puká zem a oni to nepočujú! Jedna frakcia môže chovať klokany v Austrálii, druhá sa vráti k predaju vodky v USA. Tam i tam sa môžu v rúškach každé tri mesiace nechať opichať. Kto chce kam, pomôžme mu tam!

NATO malo pôvodne slúžiť ako obranný pakt, no po istom čase sa pretransformovalo na spolok útočný, ba priam teroristický. Kedy reálne prišlo k tejto zmene?

Keď už sme pri NATO a EÚ, tak stojí za to pozrieť sa do neďalekej histórie, kto za tým stál, kto to požehnal a prečo. O vznik podobnej organizácie sa usiloval už pruský cisár Wilhelm II. v roku 1916, po ňom aj bábka svetového kapitálu Adolfík v roku 1943. Projekt bol natoľko dôležitý, že bol zverený elitnému oddeleniu SS tretej ríše. Povolenie zo City of London cez CIA v Longley prišlo až v apríli roku 1949 a schválne sa pozrite, akými debilinami nás kŕmia na Wikipédii. Na 80 percent malo toto politicko-vojenské zoskupenie bojovať s komunizmom ZSSR ako alternatívou kapitalizmu, nebezpečne sa šíriacou po Európe po skončení vojny, a na 20 percent malo ospravedlniť prítomnosť amerických vojsk v Európe po 2. svetovej vojne. Na americké vojská si musíme zvykať doteraz a po rozpade ZSSR sa táto politicko-vojenská mašinéria zmenila z obrannej na teroristickú, práve v roku 1999. V tom čase je Ruská federácia ekonomicky na kolenách. Jeľcin je v kuse ožratý z vodky. Víťazstvom v studenej vojne opití neokoni za veľkou mlákou sa rozhodli exemplárne potrestať jeden hrdý nepoddajný slovanský národ Serebrnej Rusi – Srbov. Tých Srbov, ktorí pred Turkami toľkokrát slovanskou krvou zachraňovali Viedeň a celú Európu! Na výstrahu všetkým ostatným národom, títo teroristi pod vlajkou mieru a humanitárnej pomoci, zabili viac ako 3000 nevinných civilných ľudí vrátane 88 detí! Nehanebne pri tom porušili všetky medzinárodné zákony, a podľa ožratého židáčika Havla 128 dní „humanitárne“ bombardovali uránom obohatenými a fosforovými bombami nezávislý suverénny slovanský štát, pričom zničili 300 škôl, 20 nemocníc, viac ako 40-tisíc domov, 90 historických architektonických pamiatok a hlavne 96 percent priemyslu. Podľa toho pedofilného kreténa potom pomenujú naši bratia letisko v Prahe a sochu Koneva, bez ktorého by neexistovali, odstránia. Žeby schiza? Alebo úplná strata rozumu? Vydali sme k tejto téme dve knihy o bývalej Juhoslávii: Smrť národu od Parentiho a Juhoslávia, mier, vojna, rozpad od Chomského. Tam nájdete všetky podrobnosti o tejto genocíde. Hlavne prečo sa tak stalo, lebo sa na tom dohodli neokoni z Deep State, a ten reprezentovali krvavé medúzy Madeleine Albrightová a Hillary Clintonová. A Slovensko bolo, žiaľ, účastné v tejto katastrofe. Náš vtedajší predseda vlády, malý zakomplexovaný výpravca zo Spišského Štvrtka, spolu s ekonomickým guru z východu, svojou dvojičkou, zariadili povolenie preletu amerických stíhačiek so špinavými bombami ponad naše územie. Všetky knihy z nášho vydavateľstva o bombardovaní Juhoslávie v roku 1999 teroristickými silami NATO sú nedostatočným ospravedlnením normálnej časti slovenského národa bratskému slovanskému srbskému národu. Bratia Srbi, prepáčte, naša zapredaná elita zradila aj nás! Na následky ožiarenia zomrelo do dnešných dní viac ako 20-tisíc ľudí a Srbsko v týchto dňoch podalo novú žalobu. Táto genocída srbského národa bude teraz vyšetrená, ale už nie v Haagu, ale v Bratislave. Miki aj so svojimi kumpánmi musí byť za túto zradu postavený pred tribunál. Práve Juhosláviou totiž agresori z NATO odštartovali svoje temné ťaženie za demokraciu. Vojnu v Iraku vynechám, len uvediem, že si vyžiadala 1,5 milióna obetí, z ktorých bolo 500-tisíc detí, a Afganistan si nechám na záver. V roku 2011 prišla Líbya, kde ulúpili celkom 500 miliárd dolárov, z čoho 150 miliárd bolo v zlate a 150 miliárd na bankových účtoch. Tento majetok si rozdelili kapitalistickí neokoni za mlákou a po 100 miliardách dlhu za ropu si odpísalo Nemecko a Francúzsko. Bol to trest za úmysel zavedenia zlatého dinára ako alternatívy ničím nekrytého zeleného dolára pre Muammara Kaddáfího a dodnes je tam občianska vojna. Aj o Líbyi nájdete v portfóliu nášho vydavateľstva dve vynikajúce knihy. A títo krvaví zlodeji majú byť pre nás príkladom?

Rusko sa v týchto sférach globálneho vplyvu správalo posledné roky racionálne a tým zjavne dosť výrazne rozhnevalo Západ a USA. Preto teraz tak strašne tlačia na jeho izoláciu, aby Američania mohli diktovať celému svetu bez ruského vplyvu?

Nastolenie amerického sna demokracie neobišlo, v rámci projektu arabská jar, ani Sýriu. Takmer štyri roky celé NATO na čele s USA tak úpenlivo „bojujú“ proti Islamskému štátu, že sa im táto teroristická organizácia každý rok rozrastá a rozrastá. Teroristi odrežú neveriacim bielym kresťanom každým rokom viac a viac hláv a ukazujú to na západných sociálnych sieťach. Taká schizofrénia je príznačná pre túto vyvolenú vládnucu elitu. Až kým Rusom nedošlo, že kolektívny Západ živí a buduje tento Islamský štát práve proti nim. Na pozvanie prezidenta Bašára Asada v roku 2015 Rusko vyslalo do Sýrie svoje vojská, obratom porazilo Islamský štát a nastolilo mier. Len tí americkí kovboji nie a nie odísť... Hneď po vstupe Američanov do Afganistanu, v roku 1999, som kdesi čítal, že tam zvíťazia iba vtedy, ak zabetónujú všetky diery v zemi a urobia z celého Afganistanu jedno betónové letisko. To sa im nepodarilo a v roku 2021 odtiaľ odišli opäť ako porazení. Stalin mal pravdu – sú to trhovníci a nie bojovníci! To bola hanba pred celým svetom, ako odtiaľ utekali. Lenže rozumní ľudia hovoria, že tí prešpekulovaní Amíci nerobia nič len tak. Výrobu a distribúciu heroínu im za menej peňazí zabezpečí Taliban a za to im tam nechali vojenskú techniku a zbrane za 86 miliárd dolárov. To všetko sa im zíde v boji proti Kazachstanu a proti Rusku. Náckovia z Ukrajiny boli úplne hotoví, že oni nemali také šťastie ako Taliban. Žeby preto, lebo nepestujú mak?! Celú chronológiu opisuje aj švajčiarsky profesor Dr. Daniele Ganser v dvoch knihách Nezákonné vojny a Impérium USA, čítajte a spoznáte pravdu. Pričom aj Dr. Ganser si kladie otázku: Toto je demokracia, ktorá má byť pre nás vzorom?

Človek s takým rozhľadom a skúsenosťami by patril do politiky a do výkonnej moci, neplánujete vstúpiť do politiky?

Nie. Počúvam svoju intuíciu a do politiky v tomto štádiu určite nie, nepotrebujem z idiotov dostať infarkt. Lebo toto nie je politika, toto je organizovaný zločin a ja nie som mafián. Keď ma v osemdesiatom ôsmom komunisti lanárili vstúpiť do strany, pýtal som sa otca, čo mám robiť. Jeho odpoveď bola geniálna: „Keď máš vstúpiť do ich strany, to radšej stúp do hovna.“ Myslíte si, že sa za posledných vyše tridsaťtri rokov niečo zmenilo? Asi áno, ale skôr k horšiemu. H. G. Wells v románe Otvorené sprisahanie, ktorý čoskoro vydáme, okrem iného napísal: „... formálne hlavy štátov, králi, prezidenti atď. v podstate nemajú nijakú moc. Sú to iba hovoriace amplióny a o ničom nerozhodujú. Oni sú jednoducho zosobnením všemocného a preveľkého mlčanlivého súhlasu, keď im predložia na stôl rozhodnutia, ktoré oni musia oznámiť. Sú to marionetky, ktoré zatemňujú celkovú scénu. Poradné orgány a volebné procesy tiež o ničom reálne nerozhodujú. Iba dokumentujú nahromadený program vonkajších síl, pritom to často robia fušersky, čo zvyšuje napätie...“ Povedané inými slovami, žijeme vo vopred a dokonale naplánovanej matrici, ktorá vedie k celkovému zotročeniu ľudstva. Slovensko nie je výnimkou. Spomeňte si na moje slová v predchádzajúcom rozhovore začiatkom roku 2020, keď sa vlády na prekvapenie všetkých ujal Matovič. Prvé mesiace bolo Slovensko najlepšie v zvládaní plandémie koronavírusu. Potom dostal zhora noty a o ďalšie tri mesiace sme boli v jej zvládaní na svete najhorší. Zaplatili za to životom naši bratia a sestry. Naši príbuzní, priatelia a známi. Naši spoluobčania. A nebolo ich málo. Boli ich tisíce. Niet väčšieho nešťastia ako prehnane iniciatívny idiot, zvlášť ak riadi vládu. Dr. R. Fuellmich otvoril v tejto veci medzinárodný tribunál Norimberg 2 a aj na zločincov v tejto vláde určite dôjde. Veľká väčšina ľudí je rovnakého názoru, že na tieto svine sa už voda varí. Okrem toho som nikdy a nikomu nerobil „rúčku z parazóla“ a som v dostatočnom veku, aby som to teraz menil. Takže sa chcem naďalej venovať knihám a škole, pretože tu môžem na dnešnej úrovni vývoja celkovej situácie urobiť viac.

Čiže naplníte svoj plán otvoriť školu a vzdelávať ľudí?

Viete, za všetkým dobrým vo mne je láska žien. Láska prastarej mamy, babky, mamy, manželky, dcéry a vnučiek. Za zdravý rozum a z toho vyplývajúci cit pre spravodlivosť, vytrvalosť a zodpovednosť vďačím mužským predkom a súčasníkom. Potom je to múdrosť a energia kníh, ktoré mi dali poznanie na viac ako 90 percent. Čiastočne ma formovala aj doba, v ktorej som žil. Prvá polovica života bola ako nádherný romantický spomalený film o spravodlivosť sa snažiaceho socializmu a druhá zrýchlená, krutá, neúprosná kovbojka zúrivého kapitalizmu, keď išlo doslova o život. Každý, kto tým prešiel, vie, o čom hovorím. Žijeme osudové obdobie zmien v dejinách ľudstva. Číňania hovoria, že pre človeka je veľkým nešťastím žiť v takejto dobe. Naproti tomu starí Slovania to označovali za najväčší dar Stvoriteľa. Modernou terminológiou by som to nazval skúškové obdobie našich duší a bude len na každom z nás, či skúšky zvládneme. Čím viac kníh vydávame, tým viac sa dopĺňajú malé fragmenty do mozaiky poznania a tým viac mám z toho radosť. To mi dáva zase stále viac a viac energie na vydávanie ďalších kníh. Ak máte cit pre zodpovednosť, potom je naša škola už len logickým vyústením daných procesov. Systém, v ktorom žijeme, bude aj naďalej ničiť naše školstvo a zostáva nám nejakých 6-8 rokov na to, aby sme si vychovali nových vzdelaných, ale aj múdrych ľudí, aby potom po nás prevzali štafetu. Ak chceme zmeniť matricu degradácie a sebadeštrukcie, musí sa zmeniť myslenie kritického množstva vzdelaných, láskavých a múdrych ľudí jednak na Slovensku, ale i na celej našej planéte. To je možné dosiahnuť iba vzdelávaním a zvyšovaním úrovne poznania každého jednotlivca. Najdôležitejšie je pochopiť, že na tejto prekrásnej planéte Slobodnej vôle nemôžete nikoho k ničomu nútiť. Motivácia rozmýšľať a stať sa Človekom rozumným musí vychádzať zvnútra každého, kto sa takým chce stať. Aj vedomosti, aj poznanie sú iba barly, rozhodovať budú činy. Spomeňte si na múdre slová: „Strom poznáte po ovocí, ľudí poznáte podľa ich činov.“ Naša škola ponesie názov TAJGARA – Akadémia zdravého rozumu a ak budete mať vy a vaši čitatelia záujem o viac informácií, po jej otvorení ich môžeme priniesť v samostatnom článku už v blízkej budúcnosti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.