KONTROLOVAŤ SVET

Na tohtoročnej konferencii Bilderbergu sa hovorilo aj o tom, ako sa zbaviť Putina, ktorý je hlavnou prekážkou Nového svetového poriadku

Foto ARCHÍV
Dátum 01.07.2015

V prebiehajúcej informačno-dezinformačnej a psychologickej vojne sa čoraz častejšie ozývajú hlasy mnohých laikov i odborníkov, varujúcich pred hrozbou vzniku 3. svetovej vojny. Keď vidíme celý rad lokálnych konfliktov, neraz vyvolaných skupinami mocných ľudí z vojensko-priemyselného komplexu a nadnárodných spoločností ťažiacich ropu a nerastné bohatstvá krajín, v ktorých hrozné konflikty prebiehajú, je celkom prirodzené, že sa šíria podobné obavy.

Spojené štáty vraj musia mať kontrolu nad všetkými oceánmi a morami, čo umožňuje napadnúť každého a súčasne nedovoliť, aby ktokoľvek napadol ich.

Zámienka na útok

Niekedy v roku 1976 CIA vypracovala štúdiu, ktorá analyzuje podmienky vzniku vojenských konfliktov. K rizikovým faktorom v nej zaradila výrazný rozdiel vo vojenskej a ekonomickej kapacite jedného zo súperov, vnútornú politickú nestabilitu jednej z krajín, rozdiely v zahraničnej podpore, možnosti vytvorenia u predpokladaného objektu útoku silnú skupinu odporcov vlastného režimu, možnosť získať účinnú zahraničnú politickú aj vojenskú podporu pre útočiaci subjekt, vytvorenie vhodnej zámienky na útok a jeho správne načasovanie.

Začiatkom februára tohto roku predniesol v Chicagu šéf agentúry Stratfor George Friedman zaujímavú prednášku. Pripomeňme, že Stratfor je think-tank pre Pentagón, prezidenta USA a CIA. Friedman okrem iného povedal, že doterajšie vojny v Európe sa viedli pre vzťah Nemecka s Ruskom. Ich možná jednota je hrozbou pre USA a zabrániť tomu môže iba vojna v Európe. Zmienil sa aj o nedávnej návšteve generála Hodgesa na Ukrajine, ktorý rozdával ukrajinským vojakom vojenské vyznamenania, čo je v rozpore s bežným protokolom. Hodges akoby dal týmto krokom najavo, že je to jeho armáda. Pri tejto príležitosti zároveň oznámil, že USA budú dodávať zbrane do Pobaltia, Rumunska a Bulharska. Podľa jeho slov sa chystajú vytvoriť okolo Ruska sanitárny koridor, aby ho znervóznili a oslabili. Spojené štáty vraj musia mať kontrolu nad všetkými oceánmi a morami, čo umožňuje napadnúť každého a súčasne nedovoliť, aby ktokoľvek napadol ich.

Psychologická vojna

Po týchto slovách plných pocitu nadradenosti sa vrátil do reality a povedal, že USA nemôžu okupovať Euráziu (čím asi rozumel Rusko a Čínu). Približne 130-tisíc vojakov v Iraku nedokáže ovládnuť 35 miliónov Iračanov. Preto je potrebné postupovať podobne ako Rím, ktorý na obsadené územia dosadil svojich vládcov, alebo ako Británia, ktorá obsadila niektoré štáty v Indii a potom ich medzi sebou rozoštvala. V Eurázii treba podporovať podvratné a súperiace sily a vo vhodnej chvíli prípadne použiť preventívne údery.

Jednou z tém preberaných na tohtoročnej konferencii bolo vybudovanie tzv. bezhotovostnej spoločnosti, čo znamená absolútnu kontrolu nad peniazmi bežných ľudí.

Pri týchto slovách mimovoľne prídu na um nedávne úvahy o odtrhnutí Kaliningradskej oblasti od Ruska. Na asi 200-kilometrovej hranici už začalo Poľsko stavať veľký počet strážnych veží, zatiaľ s nejasným cieľom. Zdá sa, že zabudli, ako dopadol útok Saakašviliho na Severné Osetsko. Pravda, ak by sa našiel nejaký zúfalec, ktorý by sa o to pokúsil, mohla by to byť nebezpečná iskra. Prieskumy ukazujú, že v Európe prudko klesá podpora verejnosti pre prípadný protiútok, ak by Rusko zaútočilo na niektorý členský štát NATO. Propaganda v tomto prípade príliš nezaberá - ľudia si začínajú uvedomovať, že tu ide skôr o psychologickú vojnu. Niektorí sa spoliehajú, že v takom prípade by na pomoc prišli USA. Je však otázne, či niekto verí, že Rusko by vôbec na niekoho zaútočilo.

V nedôstojnej polohe sluhov

V kontexte týchto problémov je aktuálna aj tohtoročná konferencia Bilderbergu, na ktorej sa v dňoch 11. - 14. júna v Tirolsku zúčastnilo vyše 300 pozvaných ľudí. Medzi nimi niekoľko hláv štátov, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, hlavný predstaviteľ banky Goldman Sachs Peter Sutherland, niekoľko premiérov a ministrov financií. Samozrejme, nechýbal ani dnes už storočný zakladateľ Bilderbergu David Rockefeller, Henry Kissinger, členovia Rady pre zahraničné vzťahy (CFR), Trilatelárnej komisie, CIA aj šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Jediným pozvaným Rusom, ktorý zapadol tejto spoločnosti, bol profesor ekonomiky Sergej Guriev, kritik ruskej ekonomiky a investícií do zbrojného priemyslu.

Jednou z tém preberaných na tohtoročnej konferencii bolo vybudovanie tzv. bezhotovostnej spoločnosti, čo znamená absolútnu kontrolu nad peniazmi bežných ľudí. Nemenej dôležitým bodom programu boli možnosti, ako sa zbaviť Putina, ktorý je hlavnou prekážkou vybudovania Nového svetového poriadku. Ak si uvedomíme, že Bilderbergu sa pripisuje prepojenie s bývalými nacistami, že je za vraždou Kennedyho a odstavením Nixona alebo odtrhnutím Kosova od Srbska, obavy, čo toto zasadanie prinesie pre svet, sa zdajú byť celkom oprávnené.

Súčasná Európa trpí syndrómom straty politickej súdnosti a samostatnosti. Nečudo, že Spojeným štátom sa tak aj naďalej darí držať európskych politikov v nedôstojnej polohe sluhov.

O Bilderbergu...

•          história výročnej uzavretej konferencie siaha do roku 1954

a jej názov je odvodený od názvu holandského hotela, kde sa uskutočnilo prvé stretnutie;

•          táto skupina najmocnejších ľudí sveta už niekoľko desaťročí ovplyvňuje dianie na zemeguli a jej členovia sú súčasťou akejsi celosvetovej riadiacej siete, ktorej cieľom je vybudovať jednopolárny svet;

•          stretnutia prebiehajú podľa pravidiel Chatham House, čo znamená, že účastníci síce môžu voľne využívať získané informácie, nesmú však prezradiť identitu rečníka;

•          z konferencií Bilderbergu neexistujú nijaké zápisy, rezolúcie ani politické vyhlásenia, na verejnosť zvyčajne preniknú len zoznamy účastníkov a diskutovaných tém;

•          k účastníkom stretnutia patria aj zástupcovia spoločnosti Google, ktorej šéf Eric Schmidt vyhlásil, že súkromný život je prežitok minulosti a plánuje Google premeniť na skutočného Veľkého brata.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.