MERKELOVEJ MEDZINÁRODNÝ ŠKANDÁL - NEMECKÝ FAŠIZMUS V PRAXI

Merkelová okradla o zdravotnícke pômocky nielen Slovákov ale aj Švajčiarov, či Rakúšanov

Foto TASR/AP
Dátum 11.03.2020

BRATISLAVA – 11. marca (EXTRA PLUS/JAROSLAV PAŠKA) - Agentúra Bloomberg včera zverejnila správu J. Dahintena a M. Wabla, ktorí informujú o diplomatickom konflikte, ktorému čelí Nemecko v dôsledku zadržania zdravotníckych ochranných prostriedkov patriacich susedným štátom Rakúsku a Švajčiarsku. 

Švajčiari si okamžite po zadržaní ich prvého kamióna prepravujúceho 240 000 tvárových masiek v Nemecku predvolali nemeckého veľvyslanca, ktorému tlmočili dôraznú žiadosť, aby nemecké orgány okamžite uvoľnili transport s ich zadržiavanými ochrannými maskami. 
Noviny Neue Zuercher Zeitung v tejto súvislosti tiež okamžite otvorene informovali verejnosť, že lekári v ich nemocniciach už v dôsledku spôsobeného nedostatku ochranných pomôcok používajú len jednu masku až osem hodín, namiesto predpísanej výmeny po dvoch hodinách.

Rakúska ministerka hospodárstva Margarete Schramboecková rovnako okamžite po zadržaní Rakúsku určených ochranných zdravotníckych pomôcok, nemeckými úradmi, informovala vo Viedni verejnosť o incidente a novinárom pripomenula, že ide výrobky určené pre rakúsky trh, preto je nemecké správanie neprijateľné a verejne požiadala Nemcov okamžite uvoľniť ich tovar. Po dôrazných diplomatických aktivitách Švajčiarov a Rakúšanov nemecký minister zdravotníctva nakoniec podvečer pripustil, že by Berlín mohol zmierniť svoje nezákonné obmedzenia, pokiaľ ide o európskych partnerov. Keďže Slovensko doposiaľ žiaden oficiálny protest voči zabaveniu ochranných prostriedkov určených pre naše nemocnice neurobilo, v uvedenej správe sa ani nespomína. 

Pre našu verejnosť by však mal pri tejto kauze stáť za povšimnutie aj markantný rozdiel v správaní sa slovenskej štátnej reprezentácie a mainstreamových médií v porovnaní s Rakúskou a Švajčiarskou vládou a médiami v týchto štátoch.

Rakúska, aj Švajčiarska vláda okamžite reagovali, oficiálne a verejne protestovali, predvolávali si veľvyslancov. Žiadali nemeckú vládu zjednať nápravu a informovali svoju verejnosť o nehanebnom opatrení nemeckej vlády s poukázaním na vážne dôsledky zadržiavania nenahraditeľných zdravotníckych pracovných prostriedkov pre ochranu zdravia ľudí pred šíriacou sa epidémiou koronavírusu. 

Slovenská vláda o bezprecedentnom zadržaní transportu zdravotníckych pomôcok pre naše nemocnice nemeckými úradmi ani necekla, neurobila žiadne oficiálne úkony voči Nemecku.

Naopak po zverejnení informácie o zabavení kontajneru so zdravotníckymi pomôckami začalo MZV a EZ rýchlo zahmlievať, že žiadne zhabanie, len „dočasné zadržanie“... Potom sa pridala Polícia SR a označila pravdivú správu za HOAX! 

Až nakoniec na tlačovej besede, po zasadnutí krízového štábu 9.3.2020 potvrdil zhabanie premiér Pellegrini, keď priznal, že jeden dodávateľ „nakoniec cúvol s tým, že má na hraniciach ZABAVENÝ !!! (teda nie „dočasne zadržaný“) tovar v Nemecku“.

Rakúske, aj Švajčiarske médiá od počiatku vecne informovali o zadržaní zásielok zdravotníckych pomôcok pre ich nemocnice nemeckou vládou a korektne pripomenuli závažnosť dôsledkov tohto nezákonného opatrenia na ochranu zdravia ich občanov.

Slovenské médiá (Denník N, Plus 1 deň, ...), či kdejakí samozvaní cenzori verejnej komunikácie sa naopak, ako divoké zvery nadávkami, urážkami, či hrozbami, vrhli na človeka, ktorý poukázal na gaunerské správanie cudzej moci, voči nášmu štátu a našim ľuďom, ohrozeným dnes už nezadržateľne sa šíriacou epidémiou zabijáckeho vírusu.

V toľkých redakciách naozaj nikomu nedochádza, že voči svojvoľným praktikám nielen zabavovania, ale aj „zadržiavania“zdravotníckeho a medicínskeho materiálu musíme vo svojom existenčnom záujme dôrazne a nekompromisne bojovať? To ako by fungovali naše nemocnice, keby nám podľa vzoru Nemcov začali zadržiavať spotrebný medicínsky materiál aj ďalší susedia? Bez liekov, injekcií, infúznych roztokov, dýchacích masiek, ochranných okuliarov, oblekov, rukavíc ...?

Rakúšania, aj Švajčiari v tom majú jasno. Okamžite sa vrhli všetkými spôsobmi na Nemeckú administratívu, aby takéto maniere už v zárodku zastavili. Ak sa im to podarí, vďaka nim sa možno aj slovenské nemocnice dostanú k svojim zabaveným ochranným zdravotníckym pomôckam.

Zdroj videa: Tlačová beseda premiéra P. Pellegriniho zo dňa 9. 3. 2020 po zasadnutí krízového štábu.

https://www.ta3.com/clanok/1178132/tb-p-pellegriniho-po-zasadnuti-krizoveho-stabu.html

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.