MEŠITA POD SVÄTOŠTEFANSKOU KORUNOU

Kde bude čoskoro stáť najväčšia mešita v Európe? V Paríži? V Barcelone? V Kazani? Nie. Najmohutnejšia svätyňa islamu na kontinente sa bude týčiť nad Dunajom, priamo pod Svätoštefanskou korunou v Budapešti! Len 200 kilometrov či dve hodiny cesty z Bratislavy!

Foto facebook.com
Dátum 31.05.2015

A skutočne nepôjde o nejakú nenápadnú Božiu muku za krajnicou. Podľa už zverejnených vizualizácií majú megalomanskú stavbu tvoriť štyri minarety, ktorým má dominovať obrovská spojovacia mešita pre niekoľko tisíc veriacich. Okrem chrámu Alaha pôjde zrejme aj o chrám konzumu, pretože svätostánku nebudú chýbať ubytovacie, oddychové a kultúrne centrá či kaviarne. Určite sa objaví aj nejaká Nagy Csárda ponúkajúca nápoj, ktorý pracovne nazvime Csípos Iszlám-Honvéd Barackpálinka. Také niečo si totiž musel šľahnúť maďarský premiér Viktor Orbán, keď takýto projekt zatiaľ neoficiálne požehnal so slovami: „V našich školách študuje množstvo platiacich moslimov, ktorí nemajú kde praktizovať svoju vieru.“ Budapešť si od mešity zrejme sľubuje najmä prílev „platiacich moslimov“ a zisky. Spolu s nimi však na Dunaj môže prísť aj v súčasnosti bujnejúce islamské šialenstvo, a to by si mal Orbán uvedomiť aspoň v triezvom stave.

A to sa týka aj nás, ktorí máme s importom ideológie z juhu svoje skúsenosti. Len čo sme prestali byť Félvidékom, rozhostila sa tu pobočka Maďarskej republiky rád. Verme, že na Horto-báďskej puste nevznikne domínium IŠ, akýsi Magyar Iszlámország. Tak či onak, na juhu budeme mať onedlho dvojnásobne príjemného suseda.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.