MINISTER OBRANY NAĎ: V PRÍPADE VOJNY SLOVENSKO VYDRŽÍ 3 DNI

Bojaschopnosť techniky je v problémovom stave, rovnako ako aj počet vojakov je nižší ako by sme mali mať.

Foto Archív
Dátum 02.06.2020

Do svojej funkcie nastúpil 21. marca. S príchodom nového ministra Jaroslava Naďa sa zmenila aj komunikácia rezortu s verejnosťou. Začala viac fungovať cez sociálne siete. Tvrdí, že ozbrojené sily potrebujú očistu v rýmci rezortu, ale aj podporu, záujem a sympatie Slovenska. Je dôležité ukázať ľuďom, na čo máme vojakov, ako fungujú a čo robia. 

Úlohou Slovenska je v prípade vojnového konfliktu vydržať tri dni. Potom prídu spojenci. Bez nich by sme to podľa jeho slov ťažko utiahli.

Ak by prišlo ku konfliktu, bez spojencov by sme neboli schopní „zaplatiť“ plné spektrum zodpovednosti. Nedokážu to ani krajiny ako je Francúzsko. 


Bojaschopnosť techniky je v problémovom stave, rovnako ako aj počet vojakov je nižší ako by sme mali mať.

„Počas korony záujem o ozbrojené sily vzrástol. Vždy to závisí od ekonomiky. Ak sa jej darí, je menší záujem.

Po nástupe do funkcie Jaroslav Naď okamžite zrušil hodnosti všetkým, ktorým podľa jeho slov nepatrili. Urobil to kvôli vojakom, ktorí musia pätnásť rokov slúžiť na to, aby získali hodnosť kapitána a dvadsaťpäť rokov na to, aby sa stali plukovníkom.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.