NA PRAHU NOVEJ ETAPY

Na prelome starého a nového roka začala Slovenská republika písať už dvadsiaty druhý rok svojho úspešného príbehu. Hoci si napriek mediálnej hystérii proti všetkému slovenskému a stále silnejšej globalizácii zachováva čo najväčšiu možnú mieru suverenity, v Bratislave jej s príchodom nového roka predsa len uštedrili úder pod pás.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 09.01.2015

Namiesto tradičnej slovenskej hymny sa totiž námestím v sprievode takmer sedemminútového ohňostroja niesla hymna EÚ. Či sme sa stali s príchodom nového roka dobrovoľne kolóniou Bruselu a otrokom cudzích záujmov, nevedno. Isté však je, že Extra plus nepatrí do nijakých štruktúr, naďalej si zachovávajúc suverenitu a nezávislosť. Takto pred rokom sme čelili veľmi zložitej ekonomickej situácii a zvádzali boj o existenciu. Museli sme prijať viaceré radikálne opatrenia, ktoré sa dotkli nielen realizačného tímu, ale boli sme donútení znížiť počet strán a zvýšiť cenu. Vďaka úsporným opatreniam, výbornému kolektívu, ale aj Vám čitateľom a abonentom sme to ustáli. Spolu s výročím vzniku Slovenskej republiky vstupujeme do novej etapy a oslavujeme už 15. narodeniny.

Extra plus 1. augusta 2014 zmenilo majiteľa a nástupníckym vydavateľom sa stala spoločnosť Mayer media. Táto zmena nemala a nebude mať nijaký vplyv na obsahové zameranie časopisu, naďalej sa budeme venovať občianskym, sociálnym, slovenským a slovanským témam. Extra plus sa stalo platformou pre špičkových autorov, ktorí sa snažia vytvárať čo najobjektívnejší obraz politického i spoločenského diania doma aj vo svete. Pri príležitosti 15. narodenín môžem oznámiť správu, ktorá iste poteší každého čitateľa i priateľa nášho periodika: v rukách držíte moderné Extra plus, ktoré je bohatšie o 16 strán, na kvalitnejšom papieri, v sofistikovanejšej grafickej úprave, s novými rubrikami a za nezmenenú cenu. Prioritne nám však nejde len o zmenu dizajnu. Naším cieľom je prinášať širšie spektrum zaujímavých tém, ktoré si súčasné obdobie vyžaduje. Zvýšený dôraz však kladieme aj na témy, vďaka ktorým nám zachovávate svoju priazeň.

Tak, ako som v úvode minulého roka dúfala v zachovanie mesačníka Extra plus na slovenskom mediálnom trhu, dnes verím, že sa vám prvé tohtoročné číslo bude páčiť. V mene vydavateľstva a redakcie chcem vám čitateľom poďakovať za vernosť a vytrvalosť. Mimoriadny obdiv si zaslúži aj redakčný kolektív, ktorý stojí po boku Extra plus v dobrom i v zlom. V neposlednom rade vyslovujem poďakovanie a uznanie dlhoročnému šéfredaktorovi Pavlovi Kapustovi, ktorý od 1. januára 2015 z tohto postu odchádza. Spolieham sa na nás všetkých, že si aj po tejto zmene udržíme vysokú úroveň. Extra plus je tu s vami 15 rokov a vy zostaňte s nami.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.