OBČIANSKA VOJNA V USA

VIDEO: Situácia v USA sa neustále zhoršuje a pripomína apokalypsu, ktorú poznáme z rôznych katastrofických filmov.

Foto 
Dátum 02.06.2020

Situácia v USA sa neustále zhoršuje. Okrem pandémie sa potýkajú aj s masívnou vlnou protestov.

Kvôli napätiu a alarmujúcej situácií boli USA nútené vyhlásiť núdzový stav a povolať národnú gardu. 

Hodiny násilia, ktoré nasledovali po pokojnej demonštrácií v Oaklande, „zanechali“ najmenej 18 ľudí vo väzbe. Ako uvádza CBS, na mieste sa nachádzali aj zranení. Vyšetruje sa aj streľba v komplexe federálnych budov. Jeden federálny bezpečnostný dôstojník pri streľbe zomrel, druhý bol zranený.

Na uliciach došlo k rabovaniu a k ničeniu majetkov. Obchod Walgreens bol zničený a vyplienený. Naozaj ťažko boli podľa CBS zasiahnuté priestory Mecedes-Benz, kde boli priestory aj autá poškodené požiarom.  Autá boli rozbité a postriekané grafitmi. Viac ako 70 podnikov sa stalo miestami vandalizmu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.