PELLEGRINI: ĽUDIA SA DOTERAZ BÁLI KORONAVÍRUSU, DNES MAJÚ STRACH Z MATOVIČA

Ak niekoho násilne necháte doma, bez príjmu, vypnete mu elektrinu, plyn a ešte aj telefón a nebude môcť už s nikým komunikovať, to môže viesť k skutočným tragédiám

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 05.04.2020

V dnešnej diskusnej relácii TA3 V POLITIKE diskutoval podpredseda NR SR Peter Pellegrni a predseda parlamentu Boris Kollár. Diskusia sa niesla v mimoriadne konštruktívnom dialógu, v ktorom Boris Kollár poďakoval Petrovi Pellegrinimu za opatrenia, ktoré prijala ešte jeho vláda a práve vďaka tomu dnes evidujeme nízky počet nakazených osôb novým koronavírusom. Peter Pellegrini poďakovanie prijal a oznámil, že predseda NR SR je jediným politikom vládnej koalície, ktorý nevnáša do súčasnej situácie politikárčenie a uznal správne rozhodnutia bývalej vlády. Peter Pellegrini nechápe, prečo sa súčasný premiér nevenuje vedeniu štátu a riešeniu problémov republiky a stále napáda na tlačových besedách práve jeho osobu. Pellegrini s Kollárom sa zhodli, že dnes pri rokovaniach a schvaľovaní zákonov v NR SR hlasuje opozícia s koalíciou jednomyseľne, pretože ide o rozumné návrhy, ktoré majú pomôcť občanom, takže Matovičova kritika voči opozícii nie je namieste. Súčasný podpredseda NR SR Peter Pellegrini však vyjadril obavu z toho ako Igor Matovič vedie tento štát, pretože v priebehu dňa mení svoje rozhodnutia a vyhlásenia a na ďalší deň ich poprie, čo vnáša do štátu nepokoj a paniku. Zároveň Pellegrini povedal, že má dnes obavu už aj ako občan, čo sa so Slovenskom a občanmi v ňom žijúcich bude diať, pretože už dnes medzi sebou hovoria, že doteraz sa báli koronavírusu, ale dnes majú strach z Matoviča. 

Matovič nemá na to, byť premiérom SR

Strana Smer SD sa nebude pripájať k Fondu solidarity, pretože nebude plniť marketing premiéra Matoviča. „Smer-SD urobil svoj fond, do ktorého budeme prispievať a následne budeme pomáhať osobám, ktoré to budú potrebovať“ povedal Pellegrini.  Zároveň ho prekvapujú facebookové statusy premiéra Matoviča, kde zverejňuje len marketingové správy alebo vyzuté topánky pod stolom, namiesto konkrétnych riešení pre občanov SR a štát ako taký.  Chcel by som si prečítať ako bude chrániť občanov pred tým, aby mu nevypli elektrinu, plyn a nebodaj telefóny, pretože veľmi dobre to vieme ako to dopadne, keď nebudú mať z čoho platiť svoje účty. Týmto spôsobom pán premiér len ukazuje či vôbec má na to, aby bol premiérom tejto krajiny alebo nie, robí len marketingové teátro. Viete, to sú vážne veci, ak niekoho násilne necháte doma, bez príjmu, vypnete mu elektrinu, plyn a ešte aj telefón a nebude môcť už s nikým komunikovať, to môže viesť k skutočným tragédiám, ale verím, že aspoň u predsedu NR SR nájdeme konštruktívny dialóg, aby k tomuto neprišlo“ uzavrel vyjadrenie Peter Pellegrini. Bývalý premiér zároveň povedal, že by bolo namieste, aby sme sa zamysleli aj nad platmi úradníkov, ktorí majú stále istotu na rozdiel od tých, ktorí živia tento štát a platia dane.