PREZIDENT MÁ BYŤ PREZIDENTOM ĽUDÍ

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Prezident má byť prezidentom ľudí. Jeho úlohou je stmeľovať národ a nie ešte viac rozdeľovať, čoho sme boli svedkami ostatných desať rokov, keď nám Andrej Kiska a Zuzana Čaputová ukradli Slovensko. Preto nemôžeme dopustiť nielen my občania, ale napríklad aj voliči Štefan Harabina, aby do prezidentského paláca zasadol Čaputovej pokračovateľ v nohaviciach a s okuliarikmi.

Foto ARCHÍV EXTRA PLUS
Dátum 29.03.2024

Máme za sebou prvé kolo prezidentských volieb. Naplnilo sa očakávanie, že druhé kolo bude súbojom dvoch favoritov, Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho. Víťazom sa stal Korčok, ktorý zrazu získal sebavedomie a počas tlačovej besedy si neodpustil útok na protikandidáta. Mediálny priestor okamžite využil na mobilizáciu voličov a oznámenie, kde všade budú mítingy za slovenského prezidenta – tým, samozrejme, myslel seba.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Prezident má byť prezidentom ľudí. Jeho úlohou je stmeľovať národ a nie ešte viac rozdeľovať, čoho sme boli svedkami ostatných desať rokov, keď nám Andrej Kiska a Zuzana Čaputová ukradli Slovensko. Preto nemôžeme dopustiť nielen my občania, ale napríklad aj voliči Štefan Harabina, aby do prezidentského paláca zasadol Čaputovej pokračovateľ v nohaviciach a s okuliarikmi.

V druhom kole podľa neho treba urobiť viac, aby oslovil voličov zo širokého politického spektra. Zopakoval, že chce hovoriť viac k voličom vládnej koalície. Peter Pellegrini po oznámení výsledkov deklaroval, že splnil svoj základný cieľ – dostať sa do druhého kola. Tesný výsledok čakal a postup do druhého kola zároveň označil za obrovský úspech. Výsledky podľa neho ukázali, že väčšina ľudí na Slovensku si neželá „liberálno-pravicovo-progresívneho“ prezidenta. Naopak, svojou voľbou vyjadrili skôr záujem mať prezidenta, ktorý bude hájiť národnoštátne záujmy SR. Slovensko chce podľa šéfa Hlasu-SD prezidenta, ktorý nebude krajinu ťahať do vojny, ale bude hovoriť o mieri.

Väčšina občanov totiž volila síce rôznych kandidátov, ale tí majú spoločný práve takýto postoj v zahraničnopolitických aj domácich otázkach. Konštatoval, že občania z väčšej časti takto vyjadrili, že chcú prezidenta, ktorý nechce byť okamžite v konflikte s vládou SR, ale, naopak, pomáhať tam, kde sa dá, a kritizovať len vtedy, keď treba. Peter Pellegrini v rozhovore pre Extra plus uviedol, že ľudia očakávajú od prezidentského kandidáta program pre ľudí, aby sa im konečne lepšie žilo. Slovensko a jeho občania naozaj potrebujú dôstojný, pokojný a bezpečný život. Prezident má byť prezidentom ľudí. Jeho úlohou je stmeľovať národ a nie ešte viac rozdeľovať, čoho sme boli svedkami ostatných desať rokov, keď nám Andrej Kiska a Zuzana Čaputová ukradli Slovensko. Preto nemôžeme dopustiť nielen my občania, ale napríklad aj voliči Štefan Harabina, aby do prezidentského paláca zasadol Čaputovej pokračovateľ v nohaviciach a s okuliarikmi.

Liberál Ivan Korčok má svoj voličský elektorát vyčerpaný a už nemá kde ťažiť. Naopak, Peter Pellegrini môže získať podporu voličov Štefana Harabina i Krisztiána Forróa, ktorý vyjadrením, že si nevie predstaviť voliť Korčoka, vyslal svojim voličom jasný signál. Podľa zverejneného prieskumu až deväťdesiat percent voličov Štefana Harabina podporí v druhom kole Petra Pellegriniho aj bez toho, či Harabin dá alebo nedá odporúčanie, koho voliť. „Objednávka na národného prezidenta je veľmi silná. Moji voliči vedia, čo majú robiť, sú národne orientovaní, ich hlavnou prioritou je zachovanie štátu, národnej suverenity a mieru,“ uviedol Štefan Harabin.

Myšlienka mesiaca:

 

Keď volíte Korčoka vedzte, že volíte vojnu!

 

Vladimír Mečiar, trojnásobný slovenský predseda Vlády SR

V podstate k mnohým jeho tézam sa hlási aj Peter Pellegrini, ktorý nechce v kampani do druhého kola obsahovo meniť nič. Zameria na rozhovory s ľuďmi o záujmoch Slovenska i národnostných menšín. „Pevne verím, že v druhom kole, ak dáme sily dokopy všetci, ktorí si želáme suverénne hrdé Slovensko, môžeme zvíťaziť,“ vyhlásil. Pellegrini určite vie ponúknuť politiku, ktorá by mohla vyhovovať Harabinovým i Forróovým voličom. Taktiež sa môže spoľahnúť na podporu premiéra a strany Smer-SSD Roberta Fica. Pellegrini deklaruje, že sa bude naďalej uchádzať aj o podporu predsedu SNS Andreja Danka a voličov SNS. Robert Fico vyhlásil, že voľba Petra Pellegriniho je dobrým riešením, pretože prinesenie pokojné vládnutie a plnenie záväzkov pre voličov. Prezident má byť ten, na koho bude národ hrdý, bude sa k nemu hlásiť, lebo vie, že mu rozumie, a bude mať na pamäti, že Slovensko je na prvom mieste.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.