SLOVENSKÝ TRUMP VERZUS SLOVENSKÁ HILLARY

Je na nás, či sme zmúdreli a do prezidentského paláca posadíme obhajcu národných a tradičných hodnôt, alebo dopustíme, aby si kreslo prezidenta kúpil zástupca rôznych záujmových skupín

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 11.03.2019

Minulý mesiac bol mimoriadne bohatý na udalosti vo svete i u nás doma. Zahraničnopolitické vody vo Venezuele rozvírila proamerická opozícia, ktorá nerešpektuje výsledky demokratických volieb. Američania dokonca pohrozili tomuto socialistickému štátu vojenskou inváziou, tradične v mene „demokracie“ zvanej ropa. Aj Európa, aj keď bez ropy, má svoju Venezuelu v Macronovom Francúzsku. Žlté vesty tam vyvádzajú už takmer pol roka, ale okrem demonštrácie sily a vandalizmu sa k nijakému výsledku nedopracovali. Možno sa im to podarí v najbližších týždňoch. Ak to nie je hoax, tak Emmanuel Macron bude musieť odstúpiť a nahradí ho vojenská vláda. No ešte predtým však vstúpi do platnosti zákon, ktorý v oficiálnych dokladoch zakáže používať slovo mama a otec. Po novom bude rodič 1 a rodič 2. Francúzi udávajú tón nielen vo svete módy, ale už aj vo svete liberalizmu. Ani Slovensko, samozrejme, nezaostáva. Taká malá krajina a taký veľký záujem. Nemecká kancelárka Angela Merkelová si v Bratislave naplánovala „rande“ so zoskupením V4 a minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo zrejme skúmal, či je u nás s demokraciou všetko v poriadku. Čo bolo skutočným dôvodom vizity, môžeme len tipovať. Fakt je, že v Bratislave na niekoľko hodín zablokovali dopravu. Im to však neprekážalo, lebo na nich nepršalo a aj najesť im dali. Nevedno, či bude marec pestrý v zahraničí, ale na Slovensku určite.

Kotleba podporil Kisku

Slováci budú 16. a 31. marca po piaty raz v ére samostatnosti v priamej voľbe voliť hlavu štátu. Ponuka je široká, ale vyhrať môže len jeden. Je na nás, či sme zmúdreli a do prezidentského paláca posadíme obhajcu národných a tradičných hodnôt, alebo dopustíme, aby si kreslo prezidenta kúpil zástupca rôznych záujmových skupín. Pred piatimi rokmi sa do boja proti Ficovi postavil aj líder a súčasný kandidát na prezidenta SR Marian Kotleba, keď SMS-správou vyzval svojich voličov, aby v druhom kole radšej podporili na prezidenta Andreja Kisku ako Roberta Fica. Ako sa hovorí, za dobrotu na žobrotu. Kiska sa mu odmenil pomenovaním fašista a odmietol ho prijať v prezidentskom paláci. Kotlebov krok pred piatimi rokmi možno považovať za mladícku nerozvážnosť a nedostatočnú skúsenosť s veľkou politikou. Ako veriaci človek svoj krok iste dávno oľutoval. Dnes už však nemôže byť ani reči o nedostatku politických skúseností. Sám dobre vie, že na posadenie sa do prezidentského paláca nemá šancu. Sám dobre vie aj to, že Štefanovi Harabinovi svojou kandidatúrou odoberá hlasy. Sám dobre vie, že slovenský Trump má šancu dostať sa do druhého kola a pokúsiť sa vytrhnúť Slovensko z amerických pazúrov. Sám dobre vie, že Čaputová je Kiska v sukni, čím bude Grasalkovičov palác naďalej pod kuratelou USA. Sám dobre vie, že Zuzana bude húfne pomáhať vzniku amerických základní na slovenskom území. Preto jeho argument, že prostredníctvom prezidentskej kampane sa dostane do médií a zviditeľní stranu, neobstojí. Ak mu skutočne záleží na Slovenskej republike, tak z boja o post hlavy štátu odstúpi, kým je čas. Tým vyrieši dilemu svojich voličov, ktorí si podľa posledného prieskumu viac želajú, aby bol lídrom strany. ĽS Naše Slovensko sa ocitla s dvanásťpercentnou podporou voličov na druhom mieste po strane Smer-SD. Signál voličov, ktorí si prajú, aby stranu viedol do ďalších parlamentných volieb, by predseda ĽS Naše Slovensko nemal ignorovať. Jeho voliči veria, že sa poučil z fiaska, ktoré nesprávnym rozhodnutím urobil pri voľbách do VÚC. Netreba sa nechať prevalcovať vlastným egom či malichernosťou.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/kotleba-nepamata-svoje-esemesky-prezidenta-volil-nikoho?fbclid=IwAR3zH6QtepEGWo1f1B7lJTOKQNkFIlJPtSBIkj2F7UeZp4V1La-5PivH59Y

„Lepšožena“ Zuzana

Nezávislý smerácky kandidát, ktorý svoju kampaň vedie štýlom „donútili ma“, by tiež lepšie urobil, keby po pravde povedal: mňa to nebaví a v tom Bruseli mi je predsa len ideologicky, ale aj finančne lepšie, tak odstupujem; a voliči Smeru-SD budú mať voľnejšie ruky. V ich tábore má totiž oveľa väčšiu podporu práve Harabin ako samotný Šefčovič. A nakoniec líniu eurobyrokratov a atlantikokratov predsa povedie „lepšožena“ Zuzana. Progresívna kandidátka má podobné názory ako Šefčovič v súvislosti s migráciou či LGBTI agendou. Hoci ju podporuje odvolaný arcibiskup Robert Bezák, má jasný postoj k uzatváraniu partnerstiev rovnakého pohlavia a rovnako tak k adopcii detí homosexuálnymi pármi. 

Nikto sa preto nemôže čudovať, že „slovenskú“ Hillary bojujúcu proti „zlu“ podporujú „lepšoľudia“ typu Karel Schwarzenberg. Otázka je, kedy sa k podpore pripojí novodobý tribún (Fedor Gál) a hviezda lepších Richard Stanke, žijúci v harmonickej „rodine“ so svojím partnerom a synom Vojtíškom v Českej republike. Progresívci nenechávajú nič na náhodu a iste majú pripravené svoje herecké tromfy, ktoré nasadia presne tak isto ako v kampani Matúša Valla.

Hlavné mesto Slovenskej republiky nám odcudzili, preto si nenechajme ukradnúť celé Slovensko!

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus
 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.