SPASITEĽ RÓMOV

Soros s EÚ nezištne zakladajú Európsky rómsky inštitút.

Foto ARCHÍV
Dátum 30.04.2015

Odveké utrpenie ušľachtilej rómskej komunity v pazúroch zlej bielej majority v Európe speje k neodvratnému koncu. Do úlohy spasiteľa sa opäť vložil židovsko-maďarsko-americký dobrodinec George Soros, ktorý začiatkom jari prišiel s oblažujúcou myšlienkou založiť Európsky rómsky inštitút (ERI). Jeho absencia, ako sa píše v spoločnom úvodnom expozé Sorosa a generálneho tajomníka Rady Európy Thorbjorna Jaglanda, totiž „nám všetkým upiera možnosť pripomínať si vplyv Rómov na náš spoločný kultúrny život. Chceme sa zjednotiť, aby sme to mohli napraviť“. K tomu dozaista môže prispieť aj ľud pod Tatrami.

Nápomocné Slovensko

Najmä obyvatelia obcí v susedstve cigánskych osád môžu ERI poskytnúť cenné informácie o takomto „vplyve na náš kultúrny život“. V Plaveckom Štvrtku, Jarovniciach či Lomničke by sme mohli navrhnúť zriadenie priam klubov ERI, kde by si mohli Sorosovi aktivisti hovieť na haldách odpadkov počas stáží trvajúcich tak dlho, koľko tento závan rómskej kultúry, smrad a teror vydržia.

A vítame aj ďalší dôvod pre vznik ERI: „Rómski myslitelia už celé desaťročia diskutujú o tom, ako prekonať európske hranice a konať jednotne v boji proti diskriminácii.“ Takých  diskutérov tiež vieme ponúknuť – napríklad v Žehre, kde si väčšinové cigánske obyvateľstvo zvolilo za starostu „mysliteľa“ Ivana Mižigára, ktorému sa takmer podarilo skončiť šiesty ročník základnej školy. Navyše sa dokázal popasovať s diskrimináciou, keď zaviedol skutočný komunizmus Rómov – ich účty teraz majú platiť menšinoví „gadžovia“. Mižigár by mohol ERI poslúžiť rovno ako konzultant. Pravda, treba sa poponáhľať, kým ho nebude treba vyžiadať z basy, kam ho už – zatiaľ neprávoplatne – poslal súd za spreneveru. Spoza mreží možno na konzultácie už teraz vypýtať jeho bratranca Mariána, ktorý tiež sedel na starostovskej stoličke a teraz v árešte za kupliarstvo.

Persona non grata

Okrem toho by sme vedeli navrhnúť aj ústredie ERI, o ktorom sa úvodné vyhlásenie zatiaľ nezmieňuje. Najvhodnejším miestom by nesporne bol košický Lunik IX, rovnako čistý ako celá Sorosova kariéra. Symbolicky by sa tak epicentrom jeho altruistických siločiar stalo Slovensko, kde už investoval do propagandy okolo cigánskej problematiky i do svojej chránenkyne s výrazným nadočnicovým oblúkom. Iveta Radičová, ktorá sa stala ukážkou úspešne osedlaného a dolármi kŕmeného Sorosovho koňa (kobyly) vo voliére východnej Európy, ideu ERI akiste ocení.

Niežeby sa Soros neangažoval aj inde a v inom čase. V rozhovore pre tlač sám vyhlásil: „Ak niekedy existoval muž, ktorý by mohol byť vzorom židoplutokratického boľševického sionistického sprisahanca, som to ja!“ V mnohých štátoch Západu si už svojím dobrodením vyslúžil ocenenie persona non grata. A nápad s ERI je len revival už ošumelej piesne, premaľovanou titulkou večného itinerára špekulantovho rómskeho trmácania sa po Európe s cie-ľom oživiť a legalizovať svoje odveké úsilie destabilizovať región. Škoda, že medzi prvými mu toto zhltol práve generálny tajomník Rady Európy.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.